,

10 noderīgi padomi, kas Tev palīdzēs ceļot lētāk

Vēlies vairāk ceļot un sajust mūsu planētas dažādās garšas, bet nevari atļauties to tik bieži? Ja tu iemācīsies, kā var ceļot lēti, tu varēsi to darīt daudz biežāk! Ja agrāk esi ceļojis kā lielākā daļa tūristu, tu neticēsi, cik daudz varētu ietaupīt, ja paturēsi sev galvā šos 14 noderīgos padomus.

Jau tagad droši vari sākt plānot savu nākamo ceļojuma mērķi, jo izlasot šo rakstu, tevi mocīs liela vēlme doties ceļojumā tūlīt pat!

Iemācies kaulēties

Daudzās valstīs kaulēšanās ir daļa no ikdienas dzīves. Piedāvātā produkta cena ne vienmēr nozīmē, ka tā ir galējā un vienīgā cena, ko tev būtu jāmaksā. Esi laipns, taču izmanto savas runāšanas prasmes, lai pierādītu to, ka produktam ko iegādājies jābūt lētākam bez izņēmumiem. Runā līdz pēdējam elpas vilcienam un, iespējams, tu iegūsi divas vai pat trīs reizes lētāku pirkumu, nekā bija paredzēts.

kaulēšanās

Novērtē arī hosteļus

Hostelis var izklausīties kā ne pārāk patīkama izvēle, bet patiesībā nav tik traki. Hosteļi paliek aizvien populārāki un komfortablāki. Daži no tiem piedāvā privātās istabas, baseinus un pat uzkopšanas servisu. Pati galvenā priekšrocība hosteļiem ir to cena. Jūs būtiski ietaupīsiet savus paredzētos līdzekļus un, tāpat jums būs arī jumts virs galvas.

Piemeklē universitātes, kas piedāvā lētas dienesta viesnīcas

Ja ceļo skolēnu brīvdienu laikā, tad ir liela iespēja, ka atradīsi kādu lētu skolas vai universitātes dienesta viesnīcu. Izmanto iespēju, jo cenas ir diezgan saprātīgas, un tev būs iespēja lieliski ietaupīt. Vēl viens no bonusiem ir tāds, ka parasti šīs skolas atrodas ļoti tuvu visām izklaides vietām un tev nesagādās grūtības nokļūt arī kaut kur citur.

Plāno savu bagāžu

Lai izvairītos no dārgajām bagāžas cenām lidostās, mēģini ņemt līdzi tikai to nepieciešamāko. Tev noteikti būs jāpielieto sava stratēģiskā domāšana, lai izvēlētos un savienotu pareizās un tikai nepieciešamākās lietas. Tādejādi tu izvairīsies no nevajadzīgiem rēķiniem un uzcenojumiem.

Neēd tūristiem izveidotajās zonās

Ticiet vai nē, bet, ejot nedaudz tālāk no šīm speciāli izveidotajām tūristu ēdināšanas zonām, tu redzēsi būtisku atšķirību, jo ēdienu un dzērienu cenas ievērojami samazināsies. Ir iespēja, ka tev būs nepieciešamība mazliet pastaigāties, lai atrastu lētāku vietu, bet ja vēlies ietaupīt, tas ir to vērts!

lētāka ceļošana

Izmanto vietējos tirdziņus, maiznīcas un pārtikas veikalus

Maltītes un dzērieni restorānos, kafejnīcās, kā arī bāros, var pamatīgi ietekmēt tavu kopējo ceļošanas budžetu. Tā vietā, lai pusdienotu restorānā, izvēlies kaut ko pavisam savādāku – iegādājies produktus pārtikas veikalā un izveido nelielu pikniku. Tu ietaupīsi salīdzinoši vairāk, kā arī tas būs daudz interesantāk un neparastāk.

Tavas kājas ir laba pārvietošanās alternatīva

Kāpēc izmantot taksi vai autobusa pakalpojumus, ja vari pastaigāties un izbaudīt visu apkārtējo daudz veselīgākā un ekonomiskākā veidā? Pastaigājoties, tu ieraudzīsi daudz vairāk, kā arī tas būs lielisks papildus treniņš. Nozīmīgākais pluss pārvietojoties ar kājām, lai apskatītu un izpētītu apkārtni, ir naudas ietaupīšana uz transportiem.

ceļošana ar kājām

Izmanto publisko transportu

Protams, ir reizes kad pārvietošanās ar kājām var sagādāt lielas grūtības, taču tam noteikti ir risinājums – publiskais transports. Izmanto vietējo pieejamo publisko transportu, un tu ietaupīsi daudz vairāk, nekā ja pārvietotos ar taksi.

Noslēp savu kredītkarti

Pirms dodies izbaudīt citas valsts kultūru un citus labumus, noteikti saplāno savus tēriņus un ņem līdzi tikai konkrētu naudas summu katrai diena, kredītkarti atstājot kādā drošā vietā. Tas varbūt izklausās dīvaini, bet labāk noslēp savu kredītkarti, jo tas tev palīdzēs izmantot tikai to naudu, ko esi paņēmis sev līdzi. Ir ļoti vienkārši pārtērēt naudu, ja tu viņu nemaz fiziski neredzi. Kad nauda ir tavās rokās, un tu to redzi, tu jutīsi, cik drīksti iztērēt un cik nē.

Zvani un interesējies

Ikviena viesnīcas vēlas, lai visas istabas ir pilnas, jo kāpēc gan neizmantot visas un nenopelnīt vairāk? Tā ir mūsu izdevība dabūt numuriņu daudz lētāk. Pamēģini sazvanīt kādu no viesnīcām un pajautāt par lētāko šīs dienas istabiņu, bieži vien tu būsi uzvarētājs un savās rokās iegūsi istabiņu ar atlaidi.