,

Kā mīlošs padoms kļūst par ieroci, kas iznīcina attiecības

‘’Neesi dusmīgs!’’ ‘’Tev nevajadzētu tik daudz uztraukties’’

Visi šie apgalvojumi ir šķietami nekaitīgi un ir paredzēti, lai būtu noderīgi. Bet, diemžēl, tā nav neviena no tām lietām. Patiesībā, šie apgalvojumi var tikt interpretēti kā noraidoši vai neiejūtīgi. Ja jūsu partneris ir piedzīvojis šaubu mirkli, jūsu atbalsta trūkums varētu viņus pat novest pie jūsu jūtu apšaubīšanas pret viņu.

Dalīšanās ar problēmām ir tas pats, kas dalīšanās ar daļu sava prāta

Kad cilvēks kļūst ar kādu intīmāks, viņi ir vairāk gatavi dalīties ar savām iekšējām domām ar citiem. Viņi ne tikai dalīsies ar to, kā viņi jūtas kopā ar citiem, jo viņš ir tikai tas “kāds”, kuram viņi var uzticēties.

Tātad, kad jūsu partneris dalās ar savām problēmām ar jums, viņi padara sevi neaizsargātu. Kad viņi dalās ar tādām lietām kā “Man bija grūta diena darbā, mans priekšnieks man uzticēja uzdevumu, lai gan man jau bija daudz sakrājušos uzdevumu,” vai “Es centos palīdzēt savai kaimiņienei, jo viņa bija slima, un tagad es esmu pārguris,”  viņi nemeklē risinājumu. Viņi vienkārši vēlas izkratīt savu sirdi kādam, kurš klausīsies un centīsies izprast.

Vēlēšanās salabot problēmu ir dabiska

Instinktīvi, kad cilvēks dalās ar jums par savu slikto dienu, tā ir cilvēciska lieta, vēlēties palīdzēt, it īpaši kāds, kurš jums ir dārgs un tuvs. Piedāvājot palīdzību un atbalstu, jūs nekādā gadījumā nevēlaties būt aizskaroši.

Jūs varētu teikt tādus vārdus kā, ‘’tev nevajadzētu tik daudz uztraukties,’’ vai ‘’no šī brīža es ar to tikšu galā,’’ vai ‘’bet tev nevajadzētu tā justies, tev vajadzētu vienkārši…’’

Bet skumjas nav jāsalabo

Šāda veida problēma neprasa risinājumu no jūsu puses. Viņi neprasa to no jums. Un, sakot tādus vārdus kā, ‘’neuztraucies par to,’’ ir rupji un noraidoši. Tas piedāvā nevēlamu padomu, kad jūsu viedoklis nekad netika lūgts.

Jūsu, ar labu nodomu, dotais padoms var likt viņiem justies noniecinātiem, kas liks viņiem justies vēl sliktāk, jo viņi nesaņem nepieciešamo atbalstu. Tas maldina viņus domāt, ka jums neinteresē par to kā viņi jūtas, un jūs nemēģiniet saprast to, kā viņi jūtas.

Iedomājieties, ka jūsu partnera problēma ir kā metaforisks telpaugs. Augiem ir nepieciešams ūdens. Bet tas viņiem nav nepieciešams visu laiku. Mēģinot būt izpalīdzīgs, jo domājat, ka viņam tas ir nepieciešams, jūs pārāk daudz būsiet augu aplējis ar ūdeni. Jūs domājat, ka darat labu lietu, bet augam patiesībā nav nepieciešams vairāk ūdens.

Viņu problēmas atklāšana nebija aicinājums jums mēģināt to atrisināt. To nepieciešams izteikt un apstrādāt.

Dažreiz augiem ir nepieciešams ūdens, bet citreiz viņiem vienkārši vajag mazliet saules. Dažreiz cilvēkiem nepieciešams padoms, bet citas reizes viss, ko viņiem vajag, ir, lai jūs klausītos un parādītu, ka cenšaties viņus izprast. Tāpēc tā vietā, lai ‘’pārmērīgi laistītu savu augu’’, novietojiet zem saules, lai tas iegūtu nepieciešamo barību.

mīlestība

Apspiediet savu instinktu, esiet klints

Kad esat kāda cilvēka klints, jūs piedāvājat atbalstu, vienkārši atrodoties blakus. Klints nedod padomus. Klints piedāvā vietu, kur atpūsties līdz brīdim, kad jutīsiees pietiekami stiprs, lai turpinātu.

Ja nav uzaicinājuma sniegt padomu, nedariet to. Ir liela iespēja, ka jūsu partneris to patiesībā nevēlas. Ja viņi vēlētos to, viņi to paprasītu. It īpaši, ja jūsu ‘’noderīgais’’ padoms iekļauj to, kas viņiem būtu jādara vai nav jādara, kā viņiem būtu jājūtas vai nevajadzētu justies.

Dažreiz vārdi, ko tu saki ar labu nodomu, var tikt uzņemti negatīvi, galu galā padarot situāciju vēl sliktāku. Ir dažas lietas, ko varat darīt, lai parādītu, ka aktīvi klausāties un vienkārši parādīt, ka jūs tur esat priekš sava partnera.

  • Dodiet mierinājumu caur ķermeņa valodu. Vienkārši klausieties. Saglabājiet acu kontaktu un mierinoši pamājiet ar galvu, kad viņš norāda savus  iemeslus. Tas parāda, ka jūs uzmanīgi klausāties, kas ir vienīgais, ko viņi patiešām vēlas.
  • Nenonieciniet viņu emocijas. Tā vietā, lai teiktu, ‘’ Es zinu, kā tu jūties. Ir grūti.’’ Sakiet, ‘’Es nekad neizpratīšu kā tu jūties, bet es redzu, ka tev iet grūti.’’ Tādā veidā jūs nostipriniet viņa emocijas, nenoniecinot vai patronizējot viņa jūtas.
  • Parādiet savu iejūtību. Pārdomājiet visu, ko viņš ir jums teicis un atkārtojiet to tā, lai varētu redzēt jūsu sapratni. Tā vietā, lai teiktu, ‘’tu esi zem liela spiediena,’’ sakiet, ‘’tev ir daudz kas uz pleciem šobrīd. Pēdējais, ko tev vajag, ir vēl vairāk stresa. Es redzu, kā tas tev dod ļoti daudz stresa.’’

Dodiet kādu kurš klausīsies. Klausieties. Ļaujiet viņiem apstrādāt problēmu, runājot par to. Vienkārši to izrunājot, var viņiem likt justies labāk.