,

7 vienkārši un efektīvi finanšu padomi studentiem

Pavisam drīz sāksies visai stresa pilns laiks daudziem studentiem. Jaunais mācību gads ir gandrīz klāt, tāpat arī rēķini, kas nāk tam līdzi.

Augusts un septembris parasti ir dārgs laiks lielākajai daļai studentu. Tie ir spiesti iztērēt daudz naudas, lai varētu studēt: visas tās grāmatas, mācību maksas, mācību piederumi, īre un transporta izmaksas…

Par laimi, mums ir daži ļoti noderīgi padomi, kas palīdzēs tev iesākt jauno semestri uz pozitīvākas nots!

Izvēlies savu budžetu

Budžeta plānošana nav tikai „pieaugušajiem”. Pajautā ikvienam, kurš kaut reizi ir piedzīvojis finansiālas grūtības, un šis cilvēks noteikti tev pateiks, cik liela nozīme ir iemācīties plānot savu budžetu – jo agrāk, jo labāk. Jauniešiem ir jāmācās plānot savu budžetu, ņemot vērā savus ienākumus pret mācību izmaksām – kas ir viens no dārgākajiem periodiem cilvēka dzīvē.

Iekļaušanās budžetā ļaus tev ietaupīt naudu, neiegrimstot parādos.

Izmanto atbilstošas aplikācijas, kas palīdz sekot līdzi tēriņiem

Gan Apple App Store, gan Android Play Store ir pieejamas vairākas aplikācijas, kurās ievadīt savus tēriņus, lai tiem ērti varētu sekot līdzi – no savas mobilās ierīces. Nepiefiksējot savus tēriņus, tu nevarēsi saprast, kur tieši aiziet visa tava nauda.

Pēc iespējas vairāk izmanto skaidru naudu

Maksājumu kartes, PayPal un Bitcoins pēdējā laikā kļūst par vadošajiem maksājumu veidiem, savukārt skaidra nauda šķietami paliek ēnā. Neturot īstu naudu savās rokās, ir grūti saprast, cik daudz naudas tu patiesībā iztērē. Ir tik vienkārši izmantot karti, ka tu nemaz nepamanīsi, ka pārtērējies. Skaidra nauda palīdz vizualizēt tavus tēriņus.

Strādā nepilna laika darbā, ja iespējams

Mācības universitātē ir pilna laika darbs. Starp visām lekcijām, semināriem un veicamajiem projektiem atliek maz laika kam citam. Daudzi studenti nevēlas sevi apgrūtināt ar papildu darbu.

Tomēr laba alternatīva ir atrast papildus darbu, ko veikt no mājām. Tu vari rakstīt, tulkot, veidot blogu, izstrādāt dizainu… Iespējas ir plašas. Tādas platformas kā Upwork, Etsy un Ebay var palīdzēt tev atrast papildus darbiņu, kas neaizņems daudz laika un pūļu.

Neņem privātos studentu kredītus

Ja tev nepieciešams ņemt studentu kredītu, pieturies pie valdības atbalstītajiem kredītiem, citādi situācija var kļūt pārāk riskanta, jo to izmaksas var krietni mainīties gadu laikā.

Izmanto studentu atlaižu iespējas

Studentiem ir liela priekšrocība – atlaides dažādās vietās. Lai arī sākotnēji tas var šķist kā sīkums, tomēr atceries, ka studijas ir vismaz 3 gadu ilgs process. Katrs ietaupītais eiro šo gadu laikā var radīt lielu atšķirību.

Dodoties uz restorānu, sporta zāli vai kino, pavaicā, vai studentiem pienākas atlaides, un neaizmirsti paņemt līdzi savu studenta apliecību.

Sargā savu personīgo informāciju

Studenti ir sabiedrības grupa, kas ir pakļauta identitātes zagšanai un kredītkaršu krāpšanai, to relatīvi neskartās kredītvēstures, noguldījumu neesamības un finanšu jomas zināšanu trūkuma dēļ. Pārbaudi savas kredītkartes vēsturi ik pēc pāris dienām, lai tu būtu drošs, ka tavi dati netiek izmantoti ļaunprātīgi.