,

Kā uzlabot atmiņu un efektīvāk iegaumēt jebkādu informāciju

Cilvēkiem patīk jokot, ka vienīgā lieta, ko iespējams iemācīties skolā, ir iekalšana galvā. Visbiežāk cilvēki teiks, ka veids, kā labāk iegaumēt informāciju, ir to atkārtot. Tomēr tas ir visai tālu no patiesības. Ja vēlaties iegaumēt kaut ko ātri un labi, atkārtošana vien nebūs efektīva metode. Problēma ir tajā, ka lai atcerētos kaut ko, nepieciešams mācīties, un mēs katrs mācāmies ļoti dažādi. Zemāk ir daži universāli veidi, kā apgūt informācijas atsaukšanas mākslu, lai jūs varat iegaumēt daudz informācijas īsā laika periodā.

Pirms mēs sākam, jums vajag noskaidrot, vai jums ir audiāla, vizuāla vai pieredzē balstīta uztvere. Ja esat audiālais tips, tad visefektīvākais veids, kā jums iegūt informāciju, ir dzirdot to. Vizuālajam tipam patīk redzēt kaut ko, lai to iemācītos, un pieredzē balstītais mācīšanās veids balstās uz mācīšanos no piedzīvotiem notikumiem un pieredzes. Lielākā daļa no mums ir vismaz divu šo kategoriju kombinācija.

1. solis: Sagatavošanās

Lai uzlabotu iegaumēšanas prasi, pievērsiet īpašu uzmanību tam, kur jūs mācāties. Lielākajai daļai cilvēku tas nozīmē izvēlēties klusu vietu bez traucēkļiem, tomēr dažiem cilvēkiem tieši palīdz mācīties, ja tie atrodas publiskā vietā. Noskaidrojiet, kas vislabāk veicina jūsu mācīšanos, lai jūs varētu sākt darboties.

Kad esat iekārtojies atbilstošā vietā, iedzeriet tēju. Ir neskaitāmas mājas lapas ar zinātniskiem pētījumiem, kuri apstiprina, ka zaļā tēja kā dabisks katalizators uzlabo atmiņu. Mehāniski runājot, mūsu spēja atsaukt atmiņā informāciju nāk no tā, cik liels spēks ir starp neironiem mūsu prātā, kurus savieno sinapses. Jo vairāk jūs vingrināt sinapsi (atkārtošana), jo stiprāka tā kļūst, tādējādi radot spēju iegaumēt labāk.

Jo vecāki kļūstam, toksiskās ķīmiskās vielas bojās mūsu neironus un sinapses, izraisot atmiņas zudumu un pat Alcheimera slimību. Tomēr, zaļā tēja sastāv no maisījuma, kas bloķē šo toksicitāti un ļauj jūsu smadzenēm pareizi darboties daudzreiz ilgāk.

2. solis: Ieraksti, ko centies iegaumēt

Tas ir it īpaši noderīgi, ja tu centies iegaumēt informāciju no lekcijām. Izmantojiet diktofonu, lai notvertu svarīgākos runātos faktus un noklausieties tos vēlāk. Ja cenšaties iegaumēt runu, ierakstiet paši sevi lasām runu skaļi un klausāties, kā jūs runājat. Protams, tas ir visvairāk noderīgs audiālajam uztveres tipam, bet tas arī ir ērti, jo nodrošina, ka iegūstat vairāk satura no lekcijas, kas jums palīdzēs iemācīties informāciju ātrāk.

3. solis: Pieraksti visu uz lapas

Pirms tu sāc censties atcerēties visu no galvas, pieraksti un pārraksti informāciju. Tas palīdzēs jums labāk kļūt pazīstamam ar to, ko jūs mēģināt iegaumēt.

4. solis: Sadali savas piezīmes

Tagad, kad jums ir viss pierakstīts vienā piezīmju komplektācijā, sadaliet tos daļās. Tas ir piemērots vizuālajam uztveres tipam, it īpaši, ja jūs izmantojat krāsu kodus, lai atšķirtu mācību priekšmetus. Šis palīdzēs jums visu sadalīt pa grupām un sākt sadalīt informāciju, kas tiek ierakstīta jūsu smadzenēs.

5. solis: Pielieto atkārtojuma metodi kumulatīvai atmiņai

Katru teksta rindu atkārtojiet vairākas reizes un mēģiniet atcerēties to bez ieskatīšanās. Ar katras teksta kopas iegaumēšanu, turpiniet pievienot jaunu informāciju jau esošajai, ko esat nupat iemācījies. Dariet to tik ilgi līdz esat iemācījies šo sadaļu un esat spējīgs atcerēties visu. Nedodieties pie nākamās sadaļas, kamēr neesat iemācījušies no galvas pirmo sadaļu pilnībā. Šis lielākoties ir piemērots mācīšanās veids vizuālajam uztveres veidam, bet ja lasāt skaļi, tad jūs arī izmantojat audiālo uztveres veidu.

6. solis: Pieraksti no atmiņas uz papīra

Tagad, kad jūs varat atsaukt prātā visas sadaļas, pieraksti visu no atmiņas uz papīra. Tas nostiprinās visu, ko tikko iemācījies, pielietojot to praktiski.

7. solis: Iemāci to kādam (kaut vai sev)

Visefektīvākā metode ir mācīt informāciju kādam citam. To var izdarīt dažādos veidos. Jūs varat mācīt šīs zināšanas kādam citam cilvēkam (vai arī spogulī pats sev, ja nevarat nevienu pierunāt jūs uzklausīt) un spontāni stāstiet iegaumēto informāciju. Šī ir pieredzē balstīta mācīšanās metode.

8. solis: Klausieties ierakstus nepārtraukti

Veicot nesaistītus darbus, piemēram, veļas mazgāšanu vai braukšanu ar mašīnu, izejiet cauri informācijai atkal un atkal, klausoties jūsu ierakstu. Tas ir audiālais mācīšanās veids, bet tas ikvienam palīdzēs iegaumēt labāk.

9. solis: Paņemiet pārtraukumu

Beidzot, ļaujiet savam prātam atpūsties. Uz īsu mirkli dodiet sev iespēju nedomāt par to, ko tikko jūs iemācījāties un atgriezieties pie tā vēlāk. Tā jūs sapratīsiet, ko patiešām esat iegaumējis, un ko vēl nepieciešams atkārtot.