,

4 PAŅĒMIENI TAVAS PAŠPĀRLIECINĀTĪBAS CELŠANAI

Nav nekāds noslēpums, ka dzīve mēdz būt grūta un dažādu negaidītu pavērsienu pilna. Šādi brīži var negatīvi ietekmēt cilvēku un tā pašapziņu, tādā veidā liekot justies nedrošam, vai, vēl sliktāk, liek nobīties no jaunu lietu izmēģināšanas. Tāpēc ir būtiski likt sev domāt, ka esi neapturams. Pat ja tu tam vēl nespēj noticēt, tu vari sākt šo procesu ar dažām izmaiņām savā ikdienas dzīvē. Papildus profesionālas palīdzības meklēšanai, tu vari paveikt dažus uzdevumus pats.

BEIDZ SEVI NONIECINĀT

Pirmkārt, tev jātiek vaļā no visām negatīvajām domām. Ir jābeidz sevi noniecināt, iestāstot sev, ka tu neesi pietiekami labs vai gudrs. Pārāk liela aizdomāšanās par to var novest pie šaubām par sevi un nevajadzīgas negativitātes. Tas, savukārt, tevi nekur nenovedīs. Vēl viena ļoti svarīga lieta ir domāt par tev blakus esošajiem cilvēkiem. Ja tavi draugi un ģimene tev sniedz tikai negatīvas emocijas, tev ir jāpārdomā savas attiecības ar tiem.

Kāpēc tev jābūt šādu cilvēku klātbūtnē? Ja tiem nav nekā pozitīva, ko sniegt, tad tiem nav vietas tavā dzīvē. Tas izklausās ļauni, bet tā ir patiesība. Ja tu vēlies būt pārliecināts par sevi, tev jājūt atbalsts no apkārtējiem. Tāpēc attīri savu dzīvi no negativitātes un piepildi to tikai ar pozitīvām domām un cilvēkiem.

Tāpat tev nepieciešams sevi paslavēt. Pasaki sev, ka tu esi īstais kandidāts savam sapņu darbam un tici tam, ka cilvēki tevi uztvers pozitīvi. Mēģini sev likt noticēt, ka tu vari visu paveikt. Pašpārliecināti cilvēki nekad nejautā citu atļauju un nav atkarīgi no citu cilvēku viedokļiem. Tas nav būtiski. Tev ir jādomā kā pašpārliecinātam cilvēkam.

PIESTRĀDĀ PIE SAVA VIZUĀLĀ TĒLA

Vēl viens veids, kā uzlabot savu pašapziņu, ir tavs tēls. Tas var likties virspusēji, bet tā ir patiesība. Drēbes, ko tu nēsā, var radīt lielu ietekmi tavai pašpārliecinātībai. Piemēram, ja tu neesi pārliecināts par savu izskatu, tu, iespējams, nēsāsi drēbes, kas ir pārāk lielas, lai noslēptu trūkumus. Vai, ja tev nav perfekti zobi, tu izvairīsies no smaidīšanas citu cilvēku priekšā. Šīs problēmas var viegli atrisināt.

Pirmkārt, tu vari sākt nodarboties ar sportu un iegūt skaistu ķermeni. Tas ne tikai uzlabos tavu izskatu un veselību, bet arī tavu mentālo stāvokli. Tu jutīsies atbrīvotāk un laimīgāk, ja būsi aktīvs. Papildus, ja tev nav perfekti zobi, tu vienmēr vari vērsties pie speciālista un tos salabot.

Tomēr, tev nevajag uztraukties par to, ko citi domās par tavu ķermeni. Tavs ķermenis ir tevis paša un tev ar to ir jālepojas. Ja kāds saka, ka tu esi resns, neglīts vai ar nepievilcīgu smaidu, tas ir jāignorē. Šādam viedoklim nav nozīmes. Ja tu esi pašpārliecināts pats savā ādā, nekas cits tevi neietekmēs. Tāpēc nēsā tādas drēbes, kādas vēlies, pat ja tās ir īsas vai pieguļošas. Vairāk smaidi. Tava laime ir ierocis pret apkārtējo negatīvismu.

UZSTĀDI MĒRĶUS UN VEIDO IZDARĀMO LIETU SARAKSTUS

Pašpārliecināti cilvēki ir veiksmīgāki par cilvēkiem ar zemu pašapziņu, jo tie nebaidās ne no kā un ne no viena. Tāpēc tiem patīk uzstādīt mērķus un tos arī realizēt. Tie arī pastāvīgi rada sev iespējas. Šādi cilvēki nesēž uz vietas un negaida, kad kaut kas nāks pats no sevis. Cilvēki ar augstu pašapziņu paši realizē savas vēlmes. Tā būtu jādomā arī tev. Sāc ar maziem mērķiem, kas ir viegli sasniedzami.

Papildus, veido sarakstus ar lietām, ko tu vēlies izdarīt dienas laikā vai arī līdz gada beigām. Tev sevi jāizaicina. Ja tas tev liek justies nekomfortabli, sāc ar mazumu. Padomā par kaut ko, ko tu vēlies darīt un uzstādi mērķi. Piemēram, izlasi noteiktu grāmatu skaitu mēnesī vai gadā.

Tas šķiet vienkārši, bet ar visiem pienākumiem, kas tajā ietilpst, tas nebūt tā nav. Vēl viena lieta, ko tu vari darīt, ir iemācīties kādu jaunu prasmi vai pabeigt iesāktos projektus darbā. Šādi vingrinājumi palīdzēs tev iet pa pareizo ceļu. Tiklīdz tu izsvītrosi kādu ierakstu savā sarakstā, tu izjutīsi prieku. Tas pavisam noteikti uzlabos tavu pašapziņu.

mērķis

IZMAINI SAVUS PARADUMUS

Šis ieteikums var būt gan grūtākais, gan vienkāršākais solis pilnas pašpārliecinātības iegūšanā. Ja tavs izskats vai domas nav iemesls tavam pašapziņas trūkumam, tad pie vainas ir tavi paradumi. Tās ir lietas, ko tu dari vai nedari katru dienu. Tas iekļauj sevī, piemēram, vēlu celšanos vai iešanu gulēt, savas pašizaugsmes neattīstīšana, vai nepareizi ēšanas paradumi. Par laimi, tas viss var tikt mainīts. Pat ja sākotnēji šķiet, ka šīs lietas nav nozīmīgas vai tām nav ietekmes, tās patiesībā ļoti ietekmē tavu pašapziņu.

Tu vari sākt ar savu gulēšanas paradumu maiņu. Mēģini celties agrāk un izgulēties. Agri ceļoties, tev priekšā ir vesela diena savu mērķu piepildīšanai. Turklāt, tu jutīsies garīgi atpūties. Vēl tu vari sākt ēst veselīgi.

Ēdiens var ietekmēt tavu garastāvokli un padarīt tevi laimīgu vai bēdīgu. Tāpēc tev vajag pievērst vairāk uzmanības tam, ko tu patērē. Tomēr, tas, vai tu ēd par daudz vai par maz, var ietekmēt tavu izskatu un tas liek atgriezties pie otrā punkta šajā sarakstā. Kopumā, ja tu rūpējies par sevi fiziski, tu rūpēsies arī par savu garīgo pusi.

Vismaz viens no punktiem šajā sarakstā izmainīs tavu dzīvi. Viss, kas tev jādara, ir jāatbrīvojas un jāatver savs prāts pārmaiņām. Gribas un vēlmes esamība mainīties ir būtiska. Bez tavas gribas nebūs pozitīvu rezultātu. Tātad, izaicini sevi un sāc savu dzīvi no jauna kā pašpārliecināts cilvēks! Tava dzīve būs piepildīta un interesanta. Iztaisno muguru, pacel galvu un dodies uz priekšu!