,

Ēdot šos 10 produktus, tev vairs nebūs vajadzīgas vitamīnu tabletes!

Iekļauj savā ēdienkartē šos 10 šķiedrvielām bagātīgos produktus. Šķiedrvielas ir būtiskas labai gremošanas darbībai un tavai kopējai veselībai un labsajūtai!

Avenes

Avenes ir dabas doti saldumi, kuri ir pilni ar veselīgajām šķiedrvielām. Viena aveņu glāze sniegs 32% no vēlamās dienas devas.

Ēd tās atsevišķi, vai pievieno pie brokastu putras vai mušļa.

avenes

Lēcas

Lēcas izskatās kā zirņi vai mazas pupiņas, taču neļauj mazajam izmēram sevi piemānīt. Viena glāze lēcu satur vairāk nekā pusi no rekomendējamās šķiedrvielu dienas devas.

Izmēģini pagatavot lēcu zupu.

lēcas

Briseles kāposti

Viena glāze Briseles kāpostu tev sniegs gandrīz piekto daļu no šķiedrvielu dienas devas. Pamēģini tos pagatavot, glazējot ar balzamiko etiķi.

kāposti

Avokado

Ja vien tev nepieciešami vēl papildus iemesli, lai mīlētu avokado – vien puse no tā tev sniegs ļoti daudz šķiedrvielu. Ēd tos tāpat, vai pagatavo gardu gvakamoles mērci.

avokado

Auzu putra

Auzu putra, iespējams, ir pirmā lieta, ko ikviens iedomāsies, ja runa ir par šķiedrvielu uzņemšanu. Turklāt, auzu putrai iespējams pievienot citus veselīgus produktus kā čia sēklas vai avenes – tas būs ne tikai garšīgāk, bet arī veselīgāk.

auzu putra

Čia sēklas

Čia sēklas ir ēdiena supervaroņi. Tās satur ne tikai šķiedrvielas, bet arī antioksidantus, omega 3 taukskābes un minerālus. Turklāt, tās ir ideālas bezglutēna, vegānu un veģetāriešu uzturam. Tās var uzbērt uz jebkura iespējamā ēdiena!

čia sēklas

Kazenes

Kazenes ir lielisks šķiedrvielu avots – vienkārši noplūc no krūma un baudi veselīgo našķi, vai arī pievieno to brokastu putrām.

kazenes

Bumbieri

Vidēja lieluma bumbieris satur aptuveni 5.5 gramus šķiedrvielu, kas ir aptuveni piektā daļa no dienas devas.

Ēd bumbierus atsevišķi vai pievieno tos augļu salātiem.

bumbieris

Brokoļi

Šie miniatūrie kokiem līdzīgie dārzeņi ir pilni ar dažādām veselīgām uzturvielām.

Izmēģini pagatavot brokoļu zupu, kurai var pievienot arī avokado un lēcas.

brokoli

Pupiņas

Pupiņas, neatkarīgi no tā veida, ir pilnas ar veselīgajām šķiedrvielām. Pupiņas var būt pamats daudziem dažādiem ēdieniem, it īpaši, ja tu esi iecienījis meksikāņu virtuvi.

Ēdot šos produktus, tu droši varēsi izlaist rindas aptiekās un iegūt vitamīnus tādā veidā, kā daba to ir paredzējusi. Tev taču tāpat ir jāēd, vai ne? Tad vismaz dari to pareizi.

pupiņas