,

Lūk, kas notiek ar tavām smadzenēm, kad tu trenējies

Treniņi ir noderīgi tikai tam, lai uzturētu kārtībā sirds veselību un tavu ķermeni formā, vai ne? Padomā vēlreiz.. Tā nav taisnība – vingrošana un treniņi nav domāti tikai, lai uzturētu sevi fiziskā formā. Vingrojot un piedaloties fiziskās aktivitātēs, tu uzlabosi savas smadzeņu spējas, būsi laimīgs un tava motivācija sasniegs jaunus līmeņus. Šī pierādijumiem bagātā infografika noteikti tev parādīs to, ko tu vari iegūt nodarbojoties ar sportu un kas notiek ar tavām smadzenēm treniņu laikā.

Vingrošana novērš dažus no galvenajiem kognitīvo attīstību traucējumiem. Balstoties uz pētijumiem, kas parādīti arī šajā infografikā, treniņi palīdzēs novērst un ārstēt stresu, alcheimera slimību, kā arī smadzeņu novecošanu. Tie palīdzēs labāk tikt galā arī ar nemieru un depresiju. Vingrošana palielina smadzeņu iegūto neutropisko faktoru, kas uztur un atjauno pieaugušo nervu šūnas.

Ja esi uztraucies par to, ka, kļūstot vecākam, daudz ko aizmirsīsi, tad aerobikas treniņi ir vieni no labākajiem veidiem, kā uzlabot smadzeņu darbību, it īpaši atmiņas funkcijas.

Vingrošana palīdzēs uzturēt tavas smadzenes jaunas un spēcīgas, tāpēc, kad kļūsi vecs un pelēks, tu atcerēsies, ka tieši sports bija tas, kas palīdzēja tev justies svaigam gan no iekšienes, gan ārienes.

Treniņi uzlabo tavu smadzeņu darbību