,

Multitasking: Četri veidi, kā to darīt produktīvi

Mūsdienās – kad lielākā daļa procesu norisinās datora programmās – cilvēkam var būt grūti turēt tam līdzi. Mēģinot iegūt balansu savā dzīvē, daudzi no mums mēģina pielietot multitāskingu.

Multitasking ir kļuvis par fundamentālu funkcionējošas personas daļu, dzīvojot mūsdienu sabiedrībā. Tomēr, lai to darītu efektīvi, ievēro šos padomus.

Sagatavo plānu

Viena no galvenajām lietām, kas var noiet greizi, veicot vairākus uzdevumus vienlaikus, ir to darīt bez plāna. Multitasking ideja ir apvienot vairāku vienkāršu uzdevumu veikšanu funkcionālā veidā, kas ietaupa laiku. Ja tev nav plāna, tu vienkārši veic uzdevumus uz labu laimi.

Tā vietā, lai steigtos pildīt visus savus uzdevumus vienlaikus, atvēli laiku, lai padomātu par veidu, kā efektīvi iesākt, turpināt un pabeigt šos uzdevumus. Atceries, ka tā nekad nav laba ideja veikt darbu pēc iespējas ātrāk, tā mazinot tā kvalitāti. Multitasking ir domāts, lai uzlabotu tavus ikdienas darbus. Plāna izstrāde var palīdzēt tev izvairīties no sarežģījumiem.

plāns

Izvirzi mērķi

Vēl viena lieta, kas tev jāizdara, pirms uzsākt strādāt – jāizvirza mērķis, kā dēļ tu strādā. Pārāk bieži redzam cilvēkus, kas ir izdeguši – tajā pašā laikā tie ir pārāk uzstājīgi savā vēlmē sevi nogurdināt. Lai arī tam var būt dažādi iemesli – tomēr visbiežāk tas ir tāpēc, ka cilvēks ir fokusējusies uz uzdevumu izpildi bez konkrēta mērķa. Viņu mērķis ir vienkārši darboties līdz spēku izsīkumam. Tā nekad nav laba ideja.

Ja tev prātā ir mērķis, tu spēsi darboties optimālā ātrumā, ar skaidru prātu un spēju rīkoties precīzi – jo tu apzināsies, kas tieši tev ir jāizdara.

Atceries, tie pārējie cilvēki varbūt izskatās ļoti darbīgi, bet galu galā – būs skaidri redzams, kurš ir bijis efektīvāks un produktīvāks.

Ieplāno pauzes

Pusdienu pauze, 15 minūšu atpūta vai tikai mirklis, lai sakopotu domas – tas viss ir ļoti būtiski, lai nodrošinātu mierīgu dienas ritējumu. Multitāskojot ir ļoti viegli pazust daudzajos darbos, neļaujot sev paņemt atelpas brīdi. Negaidi, kad tev sāpēs vēders vai mugura, vai aptumšosies prāts – ieplāno pauzes ap to dienas laiku, kad tu zini, ka tev parasti tāda būs nepieciešama.

Ja tu neesi pārliecināts, kad ir šāds laiks, vai arī tev ir eklektisks grafiks – centies izvēlēties vienu konkrētu laika posmu katru dienu, un pie tā pieturies.

Pauzes nav tikai slinkajiem vai nogurušajiem. Patiesībā, tās var būt izšķirošais faktors starp to, vai tu paveiksi dienas pienākumus, vai nē.

Zini, kad ņemt mieru

Kā minēts raksta sākumā, ir viegli multitāskot visu laiku. Darbs no mājām – tā var kļūt par atkarību. Tomēr tu nedrīksti tajā pazust. Zini, kad ir jāapstājas.

Izplāno savus dienas mērķus. Tomēr nepārcenties. Mēs multitāskojam, lai saglabātu laiku un enerģiju. Nekad neaizmirsti atvēlēt momentu katru dienu, lai novērtētu savu dzīvi, cilvēkus tajā, un visu, par ko tu vari priecāties. Tā ir viena lieta, ko mašīnas nekad nespēs.