,

Rolands Reiters – džungļu dejas un lieliska mūzika

Kā aizsāki savas mūzikas veidošanu un spēlēšanu?

Mīlestība pret mūziku ir bijusi vienmēr, jau kopš sevi atceros. Tas viss aizsākās 2003. gadā, kad es taisīju bītus uz primitīva hip hop ejay un mēģināju rīmēt, semplus līmēt.

Vēlāk jau pēc hiphopa nāca elektroniskā mūzika un parādījās pirmā interese tieši par miksēšanu un nopietnāku producēšanu.

2005. gadā nopirku savus pirmos atskaņotājus un sāku mācīties miksēt. Liela sapratne par to lietu nebija un nebija arī neviena kas pamāca, bet lēnām tas viss kustējās uz priekšu.

Liels atspēriena punkts bija tad, kad satiku puišus no Oger biedrības, jo kopā miksejām un visiem gribējās darīt vairāk, labāk. Kādu laiku mums bija arī Oger studija Ogres kinoteātrī, kur varējām producēt mūziku un apmainīties ar pieredzi par mūziku, kultūru.

Kāpēc tieši Ragava? Teiksim tā, ļoti piestāv bet kā izdomāji tieši šādu „nikneimu” ?

Bija rasta vibrāciju laiks, un pa lielam tā bija vārdu spēle – Ragga – Ragava, un, protams, bonusā tas, ka tas ir latviski, ko arī ar hūda brāļiem mēģinam piekopt.

ragava-dj-rolands-reiters
Kādus mūzikas žanrus klausies Tu pats, ne tikai veido?

Vairāk jau atkarīgs no garastāvokļa, bet pārsvarā jau regeju, trip hopu, hip hopu, džezu, kaut ko mierīgu un melodisku, ja gribās izlādēties, kaut ko ātrāku un trakāku, bet pa lielam, mēģinu sevi nerāmēt šajā ziņā, jo ir pārāk daudz labas mūzikas jebkurā žanrā.

Tavs pasākums kas palicis atmiņā, kā labākais, un kāpēc?

Labākais pasākums laikam bija festivāls “Cita Vide”, jo tas bija Ogrē un kopā ar mūsu Oger dīdžejiem, draugiem.. cõõl. Vairāk arī pirmā „Cita Vide”, kur spelēju otro setu ap 4 naktī čaļi sāka mest Krievu rubļus uz steidža, tas bija baigi feini.

Vēl bija labs trips uz Lietuvu pie braļukasiem, kur 2 dienas spēlējām Kauņā un Klaipēdā, kempings, jūra, yē – real shit. Festivāls „Laba Daba” arī vienmēr atstāj pozitīvu lādiņu uz kādu laiku.

dj-ragava-rolands-reiters
Laba Daba 2014

Kas ir ragga-jungle mūzikas žanrs?

Principā saknes meklējamas Anglijā, kad DJ un producenti sāka remiksēt regeju, soulu, džezu un veidoja jaunu urbāno kultūru.

Anglija 90. gados principā bija pārņemta ar Džungļiem un gandrīz katrā klubā tas skanēja. Ja ir interese par šo urbāno kultūru ieteiktu paskatīties „20 YEARS OF JUNGLE MANIA”

Kā Tu sevi redzi mūzikas pasaulē? Vai Tev ir kāds sapnis tieši saistīts ar “DJ’ošanu”?

Tieši šobrīd lielu uzsvaru uz “DJ’ošanu” nelieku, bet strādāju pie sava dzīvā seta un uz jaunu gadu, ceru uzsākt ar jaunām džungļu dejām.

Ko Tu izmanto lai izveidotu vai pārveidotu mūziku? Ir kādas programmas un aparatūra, kā tas strādā?

Šobrīd esmu pilnībā pārgājis uz taustāmiem instrumentiem – Electribe MX sintizatoru un Electribe SX sempleri, kas ir diezgan pilnvērtiga skaņas labratorija, bet iepriekš bija arī vēl pāris aparātu ar ko strādāt.

Rolands-Reiters-DJ-aparatura
Kas ir tas kas Tevi iedvesmo vai arī palīdz dzīvē iet uz priekšu, motivē Tevi?

Ja runā tieši par muzikālām motivācijām tad noteikti tās ir dejotāju pozitīvās vibrācijas, kas saplūst ar bassiem un smaidiem sejā.

Tāpēc jau lielākā motivācija ir grūva sajūta sevī, kad spēlē viens, vai daudzu cilvēku priekšā.

Teiksim tā, ja Tev kāds dotu iespēju doties uz ASV, kaliforiju uzstāties daudzu tūkstošu priekšā, Tu dotos?

Es noteikti neatteiktos no tāda piedāvājuma, bet šobrīd vairāk gan gribētos pastrādāt pie savas dzīvās performances un 2015. Gadu uzsākt ar pilnīgi savām džungļu dejām, zem segvārda ЯR.

  Noklausies un lejupielādē arī jaunāko Ragavas mixu.

lejupielādēt-failiem-lv

Ragava – ЯR 55 55