, ,

10 rīta rituāli, kas izmainīs tavas dienas sākumu

Mēs dzīvojam diezgan dinamiskā laikā. Mūsu ikdiena ir piepildīta ar dažādām nodarbēm, mēs strādājam aptuveni 40 stundas nedēļā. Lai veiksmīgi spētu pārvaldīt šādu dzīvesstilu, ir nepieciešams pareizi sadalīt laiku un enerģiju ik dienu. Veselīgi rīta rituāli var ļoti pozitīvi ietekmēt veidu, kādā pavadīsi visu atlikušo dienu. Ne visi saprot, ka tas, ko tu domā un dari no rīta, var ietekmēt tavu garstāvokli, motivāciju un enerģijas daudzumu visas dienas garumā.

Ir ļoti būtiska nozīme tam, kā tu uzsāc savu dienu. Ja to darīsi pareizi, tad jutīsies priecīgāks un diena būs daudz produktīvāka. Tālāk vari izlasīt dažas idejas, kā paņemt labāko no jūsu rītiem.

Agri iet gulēt, agri celties

Ja tu tiešām vēlies uzlabot savus rītus un strādāt pie tā, lai attīstītu veselīgus ieradumus, tev, iespējams, vajadzēs vairāk laika. Ceļoties agrāk, tu varēsi savai dienai pievienot vēl vienu papildus stundu. Bet ja tu mīli mieru un klusumu, ko tev sniedz vēlās nakts stundas, ir grūti aiziet gulēt ātrāk. Taču agrs rīts tev arī spēs sniegt mieru un klusumu, tas ir laiks, kad ne visi vēl ir nomodā. Celšanās ātrāk par citiem dos jums ne tikai apmierinātības sajūtu, bet arī papildus laiku, kurā varēsiet baudīt savus rīta rituālus pirms doties ārā no mājas.

agrā celšanās

Staipīšanās

Lielākā daļa cilvēku tikko pēc mošanās izjūt stīvumu ķermenī. Izveidojot rīta staipīšanās programmu, ar to pavisam vienkārši var tikt galā. Staipīšanās vingrinājumos ir ļoti daudz priekšrocības, bet rezultātus jūs varēsiet izjust tikai darot to regulāri. Ja tu neesi pārliecināts, kā to darīt pareizi, YouTube interneta vietnē ir daudz un dažādi video. Izvēlies tos, kuri tavuprāt būs tev vispiemērotākie un sāc vingrot! Tu noteikti sajutīsi izmaiņas!

rīta staipīšanās

Klausies mīļāko mūziku vai audiogrāmatu

Klausīties savu mīļāko mūziku no rītiem ir lielisks veids kā atdzīvināt savu garu un sagatavoties jaunai, aizraujošai dienai. Ir pierādīts, ka mūzika attīsta pozitīvu domāšanu un atdzīvina tevī emocionālo inteliģenci. Atkarībā no tā, kāda svarīguma lietas šodien ir jādara, tu vari klausīties atbilstoša žanra mūziku, kas noskaņos tevi, piemēram, uz svarīgu tikšanos. Ja tev ir ieplānota diena priekš relaksēšanās, iederēsies mūzika, kas nav pārāk ātra un skaļa. Tomēr tas arī ir paša gaumes jautājums.

Vēl viens lielisks iedvesmas avots jaunas dienas uzsākšanai ir laba audiogrāmata. Klausīties audiogrāmatas ir lielisks dienas sākums, jo stimulē iztēli, labi ietekmē tavas spējas fokusēties un iedvesmo dažādos veidos. Turklāt, dažas dziesmas ir diezgan “lipīgas”, kas var ietekmēt tavu produktivitādi darba dienas laikā, taču audiogrāmatas mazāk ietekmēs tavu dienu negatīvi.

mīļākā mūzika

Izdzer glāzi ar siltu citronūdeni

Katru dienu, kad pamosties, tavs ķermenis ir dehidrējies. Tas gan ir tikai loģiski, jo 8 stundas guļot, ūdens netika lietots. Tieši tāpēc ir tik svarīgi atgūt zaudēto ķermeņa šķidrumu uzreiz pieceļoties. Sākt rītu uzreiz ar brokastīm nav visai laba ideja, jo tāpat kā tu, arī kunģis vēl nav piecēlies. Tavam ķermenim ir nepieciešams laiks, lai sagatavotos, tāpēc sāc ar glāzi ūdens. It īpaši labi ir izdzert siltu ūdeni ar svaigi iespiestu citrona sulu tajā. Šis dzēriens palīdz tavai gremošanas sistēmai sagatavoties maltītēm, ko uzņemsi dienas gaitā. Piedevām, citrons ūdeni padara garšīgu. Jūs varat pievienot arī karoti medus, lai saldinātu skābā citrona garšu.

veselīgais citronūdens

Tīrot zobus, notīri arī mēli

Tīrot zobus, notīri arī mēli! Tas ir lielisks veids kā uzlabot savas mutes higiēnu. Tas palīdzēs jums atbrīvoties ne tikai no nepatīkamās rīta elpas, bet arī labāk sagaršot ēdienu, jo zobu birste notīra no mēles kārtu, kas ir nakts laikā sakrājusies. Tā var tur palikt arī pēc zobu tīrīšanas, tieši tāpēc nepieciešams mēli notīrīt atsevišķi. Veikalā ir pieejamas arī zobubirstes, kurām otrā galā ir speciāls mēles tīrītājs, gadījumā ja nevēlaties mēli tīrīt ar sariņiem.

kāpēc jātīra mēle

Zaļais smūtijs

Lietojot svaigu pārtiku, kas satur būtiskas minerālvielas un vitamīnus tavam organismam, ir labākais veids kā sākt savu dienu veselīgi. Tāpēc “zaļais smūtijs” ir labākā izvēle priekš borkastīm. Tas palīdz nostiprināt jūsu imūnsistēmu, uzkrāj enerģiju un apmierina tavu izsalkumu. Uztaisīt zaļo smūtiju ir pavisam viegli. Tev tikai jāsamet blenderī spināti, kāposti, citi zaļie dārzeņi un voila! Tas ir viegls veids kā nodrošināt savu organismu ar tik ļoti nepieciešamajām šķiedrvielām un minerāliem. Atceries tikai neēst neko citu 30 minūtes pēc smūtija izdzeršanas. Izmēģini šo smūtiju un tu noteikti jutīsies daudz labāk!

zaļie smūtiji

Lekšana

Lieliski iesāksies diena, ja paleksies 100 reizes. Daži šīs kustības ieguvumi ir ķermeņa atmodināšana, tu trnenē savu līdzsvaru, stimulē limfas kustību, tas nodarbina katru muskuļu grupu, veicina tavu vairogdziedzera darbību, mazina stresu utt. Jau pēdējā lēcienā tu jutīsi savu ķermeni stiprāku un prātu modrāku.

lekšana kā vingrošana

Smaidi, skatoties spogulī

Tas ir apbrīnojami kā pasmaidīšana sev spogulī no rīta var izmainīt visu tavu dienu. Smaidīšana sūta signālus uz smadzenēm, kas stimulē laimes hormonu atbrīvošanos. Vēl tas palielina tavu pārliecību un mērķtiecību. Tas ir pavisam vienkāršs veids, kā iedrošināt sevi ik dienu. Kad tu šādu nodarbi iekļausi savā ikdienā, tu būsi pārsteigts par to, kā tas maina tavu domāšanu. Tu kļūsi par daudz pozitīvāku un priecīgāku personu. Jā, šis vienkāršais triks tiešām dara brīnumus.

kāpēc smaidīt

Meditācija

Viens no labākajiem veidiem kā attīrīt savas domas ir meditācija. Pietiek pat ar dažām minūtēm no rīta. Atceries, ka nav tāds vienots pareizais veids kā meditēt. Nejūties slikti par to, ka sēdēt lotosa pozā tev liekas neērti vai arī par to, ka esi izmēģinājis citas pozas, taču tās nelikās īstās priekš sevis. Pietiek ar to, ka tu sēdi jebkurā vietā, kur jūties komfortabli. Kad esi atradis tādu vietu, aiztaisi acis un apklusini domas. Vienkārši izbaudi klusumu, kas tev ir apkārt. Izjūti gan savu ķermeni, gan prātu šeit un tagad. Visa pamatā ir atbrīvot prātu, izbēgt no spriedzes un saglabāt mieru.

meditācija

Šodienas Top 3

Aizņemts dzīvesveids var izraisīt svarīgu lietu aizmiršanu, kuras noteikti vajag izdarīt. Tāpēc lietderīgi būtu izveidot darāmo darbu sarakstu. Piemēram, top 3 svarīgākās lietas, kas tev ir jāizdara pirms visām citām lietām. Tas palīdzēs prātā sakārtot veicamos uzdevumus un nekas neaizmirsīsies. Kā arī, sarakstā sākotnēji droši vien vēlēsieties iekļaut vieglākus un mazākus uzdevumus, bet tad kad sajutīsies progressu, radīsies vēlme aizstāt vieglos uzdevumus ar grūtākiem, kas, savukārt, tevi aizvedīs uz lielo mērķu piepildīšanu.

top 3 lietas