,

Visu gadu, katru rītu, es dzēru siltu medus-citrona ūdeni – Lūk kas notika.

Visiem jau sen ir zināms, ka dabā ir meklējams īstais veselības spēks. Daba mums dod daudz vērtīgas veltes, jāiemācās tikai pareizi tās izmantot. Šis raksts būs par kādu puisi, kurš nolēma kaut ko izmainīt savā ikdienā. Viņš sāka izaicinājumu, kurā katru dienu, 12 mēnešu garumā, dzēra svaigas citrona sulas un medus sajaukumu siltā ūdenī. Lasi un uzzini, kā puisim veicās, un kā tas mainīja viņa dzīvi.

Kādus piecus gadus atpakaļ, medus un citrona dzēriens man bija tikai kaut kāds nedabisks pulveris, ko pirku paciņās. Dzēru to tikai tad, kad mani mocīja briesmīga gripa.

Protams, šīs mazās paciņas diez ko daudz nepalīdzēja, tāpēc biju diezgan skeptiski noskaņots, kad sāku šo trako piedzīvojumu.

Protams, dzert īsto citrona sulu un kvalitatīvu medu, izšķīdinātus siltā ūdenī, ir pavisam cita lieta, tāpēc es ar sparu uzsāku 12 mēnešu terapiju, lai pārliecinātos vai šis brīnumdzēriens tiešām ir tik brīnumains, kā saka.

Man ir prieks paziņot, ka nu esmu pamatīgi izmainījies. Pastāstīšu kā!

citrona ūdens

Šī gada laikā, kopš dzeru šo brīnumdziru, es neesmu slimojis ne ar saaukstēšanos, ne gripu, ne arī ar kādu citu slimību.

Burtiski, šis viss patiešām pārņēma manu prātu. Visu savu dzīvi es esmu bijis diezgan slimīgs un vienmēr uzņēmu visas slimības, kas gadījās pa ceļam. Ar lielu ģimeni, kāda ir man, ieskaitot mazos, vienmēr ir kāds, kuram ir pielipis nejauks vīruss. Ar prieku varu paziņot, ka vairāk tie man nelīp klāt, arī pat tad, kad visa pārējā ģimene ir saslimusi.

Atzīšanās: Bija dienas, kad izlaidu šo dzēriena dzeršanu, tāpēc reizēm bija sajūta, ka parādās pirmie slimības simptomi (pārāk daudz šķaudienu vienā dienā, jūtams nogurums, aizdomīgs vēders), bet nekas tā arī nematerializējās. Protams, man bija dienas, kad jutos pavisam noguris un sāpēja galva, bet ļoti reti.

Tiklīdz es iegāju atpakaļ režīmā, arī šādi simptomi pazuda, un tagad varu apzvērēt, ka esmu kļuvis pieaudzis un atbildīgs. Pat tad, kad palieku pie draugiem vai kādā hotelī ceļojuma laikā, citrons un medus vienmēr ir līdzi.

Man vairāk nav nepieciešama kafija un, turklāt, esmu kļuvis par rīta cilvēku.

Enerģija, ko iegūstu no citrona un medus, ir kaut kas tāds pēc kā alkstu ik rītu. Turklāt, tā neesamība neatstāj mani ar galvassāpēm un slimu nepieciešamību, kā to reizēm dara kofeīns. Tagad man pietiek enerģija ilgākam laikam un arī no rīta varu pasmaidīt daudz plašāk, nekā tas bija senāk.

Agrāk tas aizņēma vismaz stundu, lai no rīta atvērtu savu otru aci un beigtu uz visiem  skatīties kā uz alu cilvēkiem. Tagad es esmu tas kaitinošais, smaidīgais gariņš, kas ieslīd no rīta virtuvē un izprašņā ģimeni ar filozofiski dziļiem jautājumiem.

Šis process aizņēma visilgāko laiku – pārliecināt savu ģimeni, ka citrons un medus var atrisināt daudz veselības problēmas.

Bet tad, kad man nācās tēlot medmāsu, aprūpēt ģimeni, dodot dzert brīnumdziru, viņi beidzot sāka ievērot šīs apvienības priekšrocības: “Vau! Tas uzreiz palīdzēja!”, man reiz teica mamma. Šis izsauciens nekad nekļūs vecs, jo atgādina man par to, ka jāturpina katru rītu dzert šo brīnumdziru, lai nenāktos mocīties ar veselības problēmām.

Tā ir tik lieliska sajūta, kad apzinos, cik daudz varu palīdzēt savai ģimenei justies labāk ar tik vienkāršiem un viegli pieejamiem līdzekļiem. Esmu kļuvis par sava veida super-dakteri, un tas ir lieliski!

Mana recepte:

Parasti es izmantoju vienu pusi citrona sulas, pienācīgu tējkaroti kvalitatīva medus, ielieku to visu parasta izmēra krūzē un pārleju ar vārītu ūdeni, kas ir nedaudz atdzisis. (Tam tomēr jābūt pietiekami karstam, lai medus varētu izkust.) Tad es pievienoju mazu drusciņu aukstā ūdens, lai to visu varētu izdzert uzreiz.

Šī dzēriena garša ir atkarīga no vairākiem faktoriem – cik citrons ir skābs vai sulīgs, medus salds vai ne tik salds. Eksperimentēt ir svarīgi, lai atrastu savu ideālo garšu! Tāpat puse citrona sulas varētu būt pārāk intensīvs sākums, bet tas ir jāsaprot katram pašam!

Kāpēc tas strādā? Balstoties uz thehealthsite.com un Underground Health informācijas avotiem, pavisam kopā ir deviņas priekšrocības šī dzēriena lietošanai ik rītu. Tālāk apkopoju, manuprāt, nozīmīgākās:

Uzlabo vielmaiņu un pasargā no urīnceļu saslimšanām

Šāds dzēriens uzlabo tavu gremošanas sistēmu, tāpat arī resnās zarnas veselību, atbrīvojot tevi no aizcietējuma draudiem. Tas lieliski iztīra arī urīnceļus, pasargājot tevi no urīnceļu infekcijām. 

Uzlabo gremošanu

Katra šī dzēriena sastāvdaļa atbild par gremošanas sistēmas veselību: citrons palīdz tavām aknām izstrādāt vairāk žulti, tādējādi kunģis vieglāk sašķel smagu pārtiku un paņem no tās vislabāko. Medus, savukārt, ir ļoti antibakteriāls, un tas pasargā tevi no dažādām infekcijām. Turklāt, tas palīdz arī ražot gļotas kunģī, kuras izvada ārā indīgos toksīnus. Tieši šo iemeslu dēļ, tas ir lielisks asistents arī imūnsistēmas stiprināšanā.

citrona iedarbība uz organismu
Citrona iedarbība uz organismu

Liek tev mirdzēt kā veselībā, tā skaistumā

Citronam ir daudzas priekšrocības, lai lieliski varētu kopt ādu. Tas palīdz attīrīt asinis, kā arī sekmē  jaunu asins šūnu ražošanu. Ūdenim un medum arī piemīt atjaunojošas, antibakteriālas un kologēna paaugstinošas īpašības, kas ir lieliskas ziņas priekš tavas ādas.

Tātad, mani secinājumi ir neapšaubāmi pozitīvi, un es pavisam noteikti šo dzērienu iesaku arī jums! Piedevām, tas ir brīnišķīgi garšīgs.

Piebilde: Es vienmēr ļoti aizdomājos par to, kādu tieši medu un citronu izmantoju. Tas patiešām rada atšķirību. Esmu laimīgs, ka dzīvoju Austrālijā, jo varu iepirkt kvalitatīvu medu, kā arī citronus tieši no savu kaimiņu kokiem.

Protams, viss dabā audzis un tikko plūkts ir simtkārt veselīgāks, taču ja nav izejas, der arī lielveikalā pirktie produkti.  Vēl ieteiktu nopirkt lielu somu, kur nēsāt šo visu līdzi!

Tagad datorus slēdzam ārā un marš uz veikalu pēc citroniem un medus! Lai labi garšo!