, ,

Kā vislabāk zaudēt svaru skrienot? Daži padomi, lai tas izdotos!

Kā viena no enerģiskākajām treniņu nodarbēm ir skriešana. Tas ir ļoti efektīvs veids, kā sadedzināt kalorijas un zaudēt svaru. Piemēram, persona, kas sver 70 kilogramus, skrienot sadedzinās aptuveni 100 kalorijas vienā kilometrā. Ja tu liec lielas cerības uz skriešanu, lai zaudētu svaru un uzlabotu savu fizisko stāvokli, šeit būs daži padomi kā to darīt pēc iespējas pareizāk.

Pareiza uztura lietošana ir pirmais solis

Ja tu domā, ka nometīsi svaru tikai ar skriešanas palīdzību, tad tā nav taisnība. Paturi prātā, ka tā tu tikai “sakustināsi” kalorijas, nevis sadedzināsi. Papildus skriešanai ir nepieciešams ievērot pareizu un veselīgu uzturu. Lai zaudētu apmēram kilogramu no liekā svara, tev ir nepieciešams zaudēt 7000 kalorijas. Tieši tāpēc ir nepieciešams kombinēt skriešanu ar pareizu diētu. Regulāriem skrējējiem ir savas, noteiktās uztura prasības, taču arī parasts, veselīgs uzturs derēs tavu mērķu sasniegšanai. Mēģini izvēlēties ēdienu, kas satur mazāk taukus un kalorijas, ēd vairāk augļus, dārzeņus un graudu produktus.

pareizs uzturs

Seko līdzi treniņu grafikam

Turēties pie treniņu grafika, ir lielisks veids kā nezaudēt motivāciju skriet. Tu zināsi precīzi, kas tev ir jādara katru dienu, un katrs vingrinājums būs jāizpilda pēc noteiktas programmas, tādejādi nodrošinot mazāku iespēju, ka Tu izlaidīsi kādu no treniņiem. Sekojot līdzi treniņu grafikam, tu palīdzēsi sev izvairīties no nevēlamām traumām vai pārlieku lielas slodzes, jo zināsi cik darīji vakar un cik vajadzētu darīt šodien vai pēc mēneša.

treniņu grafiks

Skrien regulāri

Ja Tu nevēlies sekot līdzi treniņu grafikam, tev tāpat ir nepieciešama sava veida regularitāte skriešanā, jo, skrienot tikai vienu reizi nedēļā, kalorijas zaudēt būs grūti. Pats labākais variants ir skriet katru dienu, taču ja tas nav iespējams, mēģini to darīt 3-4 reizes nedēļā, un tā vismaz 3 mēnešus. Rezultāti noteikti neizpaliks!

regulāra skriešana

Izaicini sevi

Iekļaujot ātruma vai intervāla treniņus (skriet ļoti ātrā tempā īsos laika intervālos) savā skriešanas rutīnā, tu vari palīdzēt sev uzlabot fizisko spēku un arī zaudēt svaru. Ātruma treniņi dedzina lielu apjomu kalorijas īsā laika periodā. Palielināsies arī tava muskuļu masa un uzlabosies vielmaiņa, laika gaitā veicinot labākus treniņa rezultātus.

iespējamā misija

Ēd priekš snieguma

Ja tu esi regulārs skrējējs un tu gatavojies garās distances skrējienam vai sacensībām, pareizs uzturs ir tiešām nepieciešams tavam sniegumam. Noteikti nedrīkst izlaist ēdienreizes, tas nesniegs muskuļiem nepieciešamo enerģiju un vajadzīgās vielas. Tev noteikti nevajadzētu uzņemt kalorijas arī īsi pirms vai pēc treniņa.