,

14 veidi, kā palielināt pārliecību par sevi

Pārliecinātība pašam par sevi, par to kas tu esi un to, ko vari piedāvāt apkārtējai pasaulei, var ļoti ietekmēt tavu dzīves kvalitāti un apmierinātību. Izvēloties pārliecību, jūs sev pierādāt, ka talanti, kuri jums piemīt, ir nenovērtējami.

Lai palīdzētu tavos pūliņos padarīt sevi pārliecinātāku, mēs piedāvājam šīs 14 unikālās idejas, kuru ievērošana noteikti uzlabos tavu garstāvokli, kā arī mainīs domas par sevi.

Parunājies ar sevi!

Iekšējais monologs, kas spēlējas mūsu prātos, var ietekmēt tavu garastāvokli un pašcieņu. Ja balss tavā galvā regulāri fokusēsies uz kļūdām vai nepilnībām, šī tēma paliks tai pārāk uzkrītoša un drīz vien sāksi domāt par to biežāk. Tā vietā, izvēlies pareizo sarunu ar sevi. Tai jābūt pozitīvai, motivējošai un pareizajā virzienā. Domā par iespējām, kas tev tiek dotas, lai sasniegtu to, ko vēlies. Domā par to, cik esi spējīgs realizēt šīs iespējas un nepārtraukti sev ieskaidro, cik esi unikāls un vienreizējs. Ja tu vēlies izveidot labas attiecības ar kādu cilvēku, tu taču cieni, novērtē un domā pozitīvi par viņu, vai ne? Tādas pašas attiecības ir jāveido ar sevi pašu! Kā iznākums varēs  būt pozitīvs, ja domāsi negatīvi par sevi un savām spējām?

Meklē jaunus veidus, kā iemācīties kaut ko jaunu!

Izaicini sevi ar jaunām iespējām mācīties, un tu atradīsi lietas, kuras iepriekš nemaz nebūtu iedomājies, ka apgūsi un pratīsi pielietot turpmāk dzīvē. Tāpat kā panākumi, arī pārliecība par sevi tavā prātā paliks spēcīgāka. Ar katru nākamo jaunapgūto lietu, tu sapratīsi, ka nezināmais nav neiespējams. Ir tikai jāsper solis un jāpamēģina. Tu būsi pārsteigts, cik daudz spēj atklāt un izdarīt!

izvēlies pareizo

Ieslēdz garastāvokli uzlabojošu mūziku!

Mūzikai piemīt milzīga spēja mainīt mūsu garstāvokli. Klausoties mūziku, kas tevi iedvesmo un motivē, tu katru dienu jutīsies neuzveicams, un tava pārliecība par sevi noteikti uzlabosies!

Izmanto laiku lietderīgi!

Tev noteikti ir gadījies piecelties no rīta un ļoti lielā steigā darīt visas nepieciešamās lietas, lai visu paspētu. Tas tavu dienas sākumu padara diezgan saspringtu, līdz ar to tu harmoniski nenoskaņojies turpmākajai dienai. Tieši tāpēc, labs veids, kā būt gatavam un pārliecinātam par sevi, ir efektīvi plānot laiku. Tā, piemēram, izdomā jau vakarā cikos celsies un ko darīsi no rīta. Izrēķini, cik daudz laika katrai lietai vajadzēs, neaizmirstot par rezerves laiciņu, kurā vari vienkārši baudīt rīta bruvību.  Ja izplānosi savu laiku, nesteigsies sakārtot savu mentālo un fizisko stāvokli, tad tu noteikti kļūsi daudz vērīgāks, organizētāks un pašpārliecinātāks par sevi.

Jūties labi un ērti savā apģērbā!

Apģērbs, kas tev piestāv un pašam patīk, var būt lielisks līdzeklis, kā parādīt apkārtējiem, ka esi pilnībā apmierināts ar savu patieso būtību. Dari visu iespējamo, lai justos maksimāli ērti drēbēs, kuras esi uzvilcis. Neļauj apģērbam velkāt tevi, bet velkā apģērbu pats. Patiesībā, nav nozīmes kādas krāsas, stila vai auduma drēbes tu nēsā; ja tu jūties labi savā apģērbā, tad arī apkārtējie to jutīs. Ja tu jutīsies labi, tad arī garstāvoklis uzlabosies, komunikācija ar citiem kļūs vieglāka, un tava pārliecība par sevi darīs brīnumus.

Strādā un ej pretī savam sapnim!

Atrodi mērķi, ko vēlies sasniegt, izstrādā plānu un sasniedz to! Reizēm, mūsu vēlmes un sapņi izdziest ikdienišķās rutīnas un dzīves rūpju dēļ. Mums liekas, ka nevaram tam veltīt laiku un uzmanību. Bet kā gan kaut kas mainīsies? Kā sapņi kļūs par īstenību, ja ļausim ikdienas rūpēm veidot mūsu ikdienu? Tieši tāpēc ir nepieciešams efektīvi plānot. Izveido efektīvu plānu, turies pie tā, pieraksti to un svītro ārā jau padarītās lietas. Ar katru nākamo paveikto darbu tu jutīsies daudz pārliecinātāks par sevi un savām spējām. Trūkst iedvesma? Iegūsti to šeit.

Domā par lietām, kuras tev patīk un izbaudi tās!

Pavadi laiku fokusējoties uz aktiviātēm un cilvēkiem, kas piesaista visvairāk. Noliec šīs patīkamās emocijas un domas priekšplānā. Izvelies darīt lietas, kas tev patīk visvairāk un pavadi laiku ar cilvēkiem, kas tevi dara laimīgu. Tas dos pozitīvu enerģijas lādiņu visai dienai. Tas noteikti ietekmēs arī tavu pārliecību par sevi.

smaidi un esi laimīgs

Izgulies labi!

Atbilstoša atpūta un miers attīrīs tavu prātu un ļaus tev vieglāk koncentrēties. Izgulēšanās palīdzēs domāt un formulēt domas ļoti skaidri, kā arī liks justies daudz pārliecinātākam. Tas, savukārt, ļaus citiem tevi saskatīt pārliecinošu, pozitīvu un enerģisku.

Pareizs uzturs!

Šis var likties grūti, ja esi nemitīgā steigā, taču pareizs uzturs noteikti tev palīdzēs justies daudz labāk ilgtermiņā. Kad jūties labi, tu dosi no sevis visu labāko, kā arī citiem liksi justies daudz labāk. Tas tevi atkal novedīs pie pārliecības un pareizā ceļa, kā pilnveidot sevi vēl vairāk. Kādas ir veselīga uztura priekšrocības? Lasi šeit.

Izvēlies sev piemērotākās aktivitātes!

Dažkārt ir kārdinoši teikt “jā”, ja tevi uzaicina doties uz kādu ballīti vai citur. Taču ja tu esi sava laika karalis un labs plānotājs, tu kļūsi vēl labāks un pārliecinātāks par sevi, ja spēsi izvēlēties tikai sev piemērotākās un labākās aktivitātes. Pozitīvs rezultāts noteikti neizpaliks!

No rīta izstaipies un pavingro!

Staipīšanās, līdz ar citiem rīta vieglajiem vingrojumiem, var palīdzēt uzlabot tavu pašcieņu un, protams, arī pārliecību par sevi. Veltot dažas minūtes katru rītu, lai sagatavotu sevi un savu ķermeni garajai dienai, liks tev saprast, ka spēj visu.

staipīšanās vingrinājumi

Nesalīdzini sevi ar citiem!

Mēs bieži izvēlamies skatīties un salīdzināt to, kas ir citiem cilvēkiem un sajusties slikti, ja mums tā nav. Nesatraucies, esi mierā ar to kas Tev ir un novērtē to pašu. Nedomājot par tādiem sīkumiem, tu noteikti izvairīsies no savas pārliecības bojāšanas.

Turies kopā ar pārliecinātiem cilvēkiem!

Pozitīvi cilvēki tev apkārt noteikti dos daļu no pozitīvā arī tev. Tas pats ir arī ar pārliecinātiem cilvēkiem – turoties kopā ar cilvēkiem, kam pieder attiecīgā enerģija, dos tev tāda paša tipa enerģijas lādiņu. Strādāšana pie savas pašcieņas un pārliecības, noteikti tev dos rezultātus dažādos dzīves aspektos un iespējās. Rīkojies!