,

6 aktivitātes svaigā gaisā, kas vasarā lieliski aizstās sporta zāli

Pasaulē ir divu tipu cilvēki – tādi, kuriem patīk ziema un tādi, kuriem ne. Cilvēki ir reti vienaldzīgi pret ziemu, līdz ar tās lielo ietekmi uz cilvēka dzīvi kopumā. Priekš cilvēkiem, kuriem patīk būt fiziski aktīviem, ziema var būt diezgan grūts laiks, lai nodarbotos ar sportu dabā. Tu esi pakļauts trenežieru zālei, spiests ar sportu nodarboties telpās un elpot piesmakušu gaisu(svaru zāle nekad nesmaržo labi, tas ir neapstrīdams fakts). Lai gan visas fiziskās aktivitātes ir ļoti veselīgas, šī ierobežotība tevi var padarīt par klaustrofobisku cilvēku. Taču tagad, ziema ir beigusies, laiks ir silts un veselīgi skaists, lai mēs visi varētu doties dabā un sportiski pavadīt kā vakarus, tā rītus. Liela daļa cilvēku izmanto dažādus veidus, kā piespiest sevi sportot, tas var būt arī futbols, vai fanošana par futbolu, jo, kā piemēram, apgalvo portāls https://sporta-likmes.lv/, sports ir azarts un azarts ir sports, tas viss ietilpst vienā kategorijā.

Treniņiem ārpus telpām ir dažādas priekšrocības. Tu iegūsti svaigu gaisu, saules gaismu, un ir daudz vieglāk turēt savu motivācijas līmeni augstu, kad neesi ieslodzīts starp četrām sienām. Tā ir zināma pieredze, ka, būdams aktīvs un pavadot laiku ārā, tu iegūsi daudz pozitīvāku skatu uz dzīvi.

Kā to izdarīt? Kādus treniņus un vingrinājumus tu varētu veikt ārpus telpām, dabā, lai panāktu labus rezultātus un būtu veselīgs? Šeit būs daži padomi, lai tev viss izdotos!

Āras ‘crossfit’ vingrinājumi

Dažu gadu laikā, ‘crossfit’ ir kļuvis par globāli pieņemtu treniņu pieeju. Tā attīstības laikā, ir notikušas daudzas modifikācijas, kas ir tikai dabīgi, līdz ar šīs treniņu metodes lielo popuritāti. Ir ļoti daudz cilvēku, kas šo treniņu veidu neizpilda pareizi, nepieņemot citu profesionāļu padomus, un tas ir ļoti nepareizi. Crossfit ir ļoti intensīva un smaga treniņu programma (atkarīgs arī no izpildījuma), un tā var ātri atnest sev vēlamo rezultātu. Taču pirms katra vingrinājuma, ir vērts pārliecināties par pareizu izpildījumu. Ļoti daudzi fitnesa speciālisti ir izstrādājuši ‘crossfit’ variācijas, kas patiešām strādā. Džeisons Banda ir viens no tiem, kas ‘crossfit’ programmu izstrādāja tieši priekš izpildes ārpus telpām, un tas neprasa nekādu ekipējumu.

crossfit

Te būs divas variācijas, ko vari darīt, lai iegūtu labāku formu.

Treniņu variācija nr.1:
5 piegājieni no katra vingrinājuma (Iesācēja līmenis)

5x – Atspiešanās – (video)
10x – Pietupieni – (video)

Treniņu variācija nr.2:
5 piegājieni no katra vingrinājuma (Vidējais līmenis)

20x – Lēcieni no zemes uz paaugstinājuma (video)
30x – Atspiešanās – (video)
40x – Pietupieni – (video)
50x – Izklupieni – (video)

Trenējoties, vienmēr izjūti katru vingrinājumu un liec sev saprast vai vari vairāk vai nē. Tas ir ļoti svarīgi, jo katrā treniņā tev nevajadzētu pārpūlēties vai trenēties līdz zaudē samaņu, it īpaši ja esi iesācējs. Dari to ar prieku un smaidu uz sejas. Zināšanas ļoti atspoguļojas uz rezultātiem. Pareiza vingrinājumu izpilde nesīs labākus un ātrākus rezultātus.

Skriešana pa meža takām

Vai esat ievērojuši un sajutuši to, cik garlaicīgi un vienkārši ir izmantot trenežieru zāles mehānisko skrejceļu? Tieši dēļ šī fakta, ir vērts doties skriešanā uz mežu vai citur svaigā gaisā. Tas tev dos interesantu un patīkamu treniņu. Šaubos, vai skriešana un skatīšanās sienā, ir viena no interesantākajām nodarbēm. Skriešana pa meža takām aktivizēs gan tavu aerobisko un anaerobō enerģijas sistēmu, kas tev ļaus sasniegt lieliskus rezultātus. Mežā ir patīkams gaiss, skaists skats, kas ļaus tev domāt par patīkamo. Laiks paies daudz ātrāk, jo domas aizņems dažādais reljefs, koki, kā arī  dažādi mežā augošie augi.

skriešana pa mežu

Skriešana ar šķēršļiem tavam ķermenim liks pielāgoties zemei, pa kuru skrien, un tā aktivizēs pat muskuļus, par kuriem tu nemaz nezini, ka tādi eksistē. Protams, esi arī ļoti uzmanīgs un vērīgs, jo skriešana pa mežu var tevi savainot.

Dodies velobraucienos

Ir ļoti daudz cilvēku, kuri ienīst skriešanu un, tas, protams, nav nekas dīvains, jo katram ir sava gaume attiecībā uz sportošanu un brīvā laika pavadīšanu. Labs atrisinājums ir nodošanās velobraucienam. Šis sporta veids būs daudz dinamiskāks, ar lielāku ātrumu un, protams, tāpat kā skriešana pa mežu, ir visnotaļ interesants pasākums.

Sākot ar pašiem faktiem, 61 kg sieviete, kas ar riteni brauc aptuveni 20/km stundā, sadedzina aptuveni 500 kalorijas tikai 1 stundas laikā! Turklāt, velobraucieni samazina stresu, kā arī nenodara nekādu kaitējumu dabai. Tas ir atzīts transportēšanās veids, kas neprasa daudz ieguldījumus. Ko tu vēl gaidi? Paķer riteni, izplāno un dodies ceļā!

velo brauciens

Peldēšana

Ja Tev nepatīk ne skriet, ne izmantot velo, tu droši vari izmantot veco labo peldēšanu. Šī treniņu metode ir ļoti efektīva visam ķermenim, kas ļauj izvairīties no uzsvara uz locītavām. Izmanto sev pieejamo baseinu un izveido regulāru treniņu rutīnu, izmantojot tieši intensīvu peldēšanu. Ja neproti peldēt, tad nekas. Tas ir viens no iemesliem, lai iemācītos to pēc iespējas ātrāk. Vidēja tempa peldēšana, kas ilgst 60 minūtes, sadedzina aptuveni 500 kalorijas, kamēr vēl intensīvāka peldēšana ar mazām atpūtām sadedzina 700 kalorijas! Ja vēlies zaudēt svaru, tad peldēšana ir viena no metodēm, kā to izdarīt.

peldēšana

Kanoe

Ja tu esi viens no tiem, kam patīk upe un adrenalīns, tad kanoe ir labākais veids kā aktīvi atpūsties un uzlabot arī savu veselību kopumā. Pirmkārt, šāda veida aktivitāte uzlabos tavu kardiovaskulāro sistēmu, kas ir ļoti svarīga lieta visai tavai kopējai veselībai. Turklāt, kanoe airēšana noteikti uzlabos tavu ķermeņa augšējo daļu, kā arī kājas un gurnus. Protams, lai kanoe apgūtu, tev noteikti vajadzēs instruktoru un ekipējumu, bet tas ir tā vērts, un tas būtu lielisks hobijs vienlaikus apvienots ar sportu.

kanoe

Liec lietā arī lecamauklu

Kamēr ļoti liela daļa cilvēku uzskata, ka lecamaukliņa ir iesildīšanās vingrinājums, jūs īstenībā varat iegūt diezgan labu, pilna ķermeņa treniņu, izmantojot pavisam vienkāršu metodi. Čeins Zellers, 1 līmeņa ‘crossfit’ treneris atklāja diezgan interesantu, pilna ķermeņa treniņu programmu, izmantojot tikai lecamauklu.

lecamaukliņa

Kā to izdarīt:

No katra vingrinājuma 5 piegājieni – 

10x – standarta divu kāju lēcieni (video)

10x – dubultie lēcieni (video)

10x – vienas kājas lēcieni, mainot kājas (video)

10x – Uz pēdām, tā pati kāja (video)

10x – Paceļot ceļus (video)

10x – Krustojot rokas (video)

Ja nespēj izpildīt šos vingrinājumus – nesteidzies! Vispirms izproti katru no vingrinājumiem, papētot video un līdz ko es iemācījies pareizu vingrinājuma izpildi, sāc domāt par treniņu intensitāti un laiku, kuru pavadīsi, izpildot katru no šiem vingrinājumiem. Ievelc elpu un nepadodies, uz priekšu!