, ,

6 lietas, ko katram cilvēkam būtu jāpieredz vismaz vienu reizi dzīvē

Dzīvot dzīvi ar pilnu krūti  ir ideja, kas mums visiem šķiet pievilcīga. Nevienam nepatīk garlaicība. Visi mēs kaut kādā mērā vēlamies darīt kaut ko aizraujošu. Vai tas būtu kas ekstrēms, izaicinošs, relaksējošs, vai vienkārši kas tāds, kas izraisa baudpilnas emocijas.

Ir daudz un dažādas pieredzes, no kurām varam gūt kādu labumu, gan emocionālo piepildījumu, gan arī paplašināt savu zināšanu un domu horizontu.

Neviens nesaka, ka parastā ikdienas dzīve, tāda kā bērnu audzināšana, fokusēšanās uz studijām, ir kas sliktāks. Patiesībā, ikviens cilvēks ir spējīgs uzdrīkstēties un darīt to, ko vēlas. Ja parastā vidusmēra dzīve jūs apmierina – lieliski!

Taču vismaz vienu reizi dzīvē izdarīt ko prātam neaptveramu ir lieliski. Tas katrā ziņā izmainīs tavu uztveri par pasauli un padarīs tevi mazliet zinošāku un viedāku.

Ienirsim šajos piedzīvojumos:

Dzīvot ārvalstīs

Pavadot ievērojamu laika posmu vientulībā kādā citā valstī un pavadot dienas, ejot pa jaunām un nezināmām takām, ir liels izaicinājums sev pašam, taču tas padarīs tevi un tavus apvāršņus tikai plašākus.  Atklāt dzīves labumus vienam pašam ir ļoti svētīgi, taču ne visi šādu pieredzi ir spējīgi realizēt un izturēt. Tā var būt dzīvi izmainoša pieredze, jo tā paplašinās tavu redzesloku un arī izstums no mīļās, ērtās komforta zonas.

Pakļaujot sevi jaunām kultūrām un izpētot nezināmas, dīvainas vietas, piedzīvojot notikumus, kuros neviens nav blakām, liks tev daudz domāt un izprast pašam sevi. Tu iemācīsies izdzīvot bez ģimenes vai draugiem, kas vienmēr tevi pasargās, tādējādi tu augsi spēcīgāks. Tu pārstāsi būt bailīga, sevī ieslēgta būtne. Tev instinktīvi radīsies vēlme komunicēt, tu iepazīsi jaunus cilvēkus, jaunu kultūru, pavisam jaunu pasauli. Pasaulē ir tik daudz galamērķi, kur nokļūt un pārpilns ar apbrīnojamām vietām, ko redzēt. Tu paliksi zaudētājos, ja dzīvosi visu savu dzīvi tikai vienā vietā.

6 lietas kas japieredz

Ceļo vientulībā

Vai ideja par ceļošanu pilnīgā vientulībā liekas bailīga priekš tevis? Ja atbilde ir “Jā”, tad, iespējams, arī pirmais punkts tev sagādātu milzīgas problēmas, lai vai kā, tas varētu sagādāt mazāk problēmas, jo ir uz ievērojami mazāku laika sprīdi. Ja tev ir sajūta, ka vēlies aizbēgt no savas realitātes, bet nevari atrast drosmi, lai to realizētu, tad ceļojums vienatnē varētu būt maigs, pirmais solis vēlāk realizēt arī kaut ko lielāku. Sakrāmējot somas un dodoties ceļojumā bez nekādas drošības sajūtas, ka kāds būs blakām, ļaus tev iepazīt vēl neredzētas savas personības puses. Ceļojot vienam pašam, tu izpēti un iepazīsti sevi, tu atklāj to, kas esi patiesībā un ko tava dvēsele patiešām vēlas.

Ko? Vai tev ir bail no apmaldīšanās pavisam svešā vietā? Tas ir lieliski! Kad apmaldies, tu koncentrē savas smadzenes un sāc domāt par neskaitāmiem veidiem, kā atrast pareizo risinājumu un sasniegtu gala mērķi. Tu arī iemācīsies atpazīt atšķirību starp labām un sliktām izvēlēm un kā tās ietekmē tavu dzīvi.

Realizēt ceļojumu vientulībā varētu būt diezgan grūti, ja ir ģimene, tāpēc, ja esi jauns, neprecējies un bez bērniem – dari to! Ja tev ir iespēja darīt to tūlīt pat, neatliec to uz pieciem gadiem vēlāk, jo tad jau varbūt tas vairs nebūs tik vienkārši.

Nebaidies ciest neveiksmes, jo izgāzšanās ir tikai pakāpiens uz izdošanos

Neveiksmes nav nekas briesmīgs, no kā tik ļoti būtu jābaidās. Tās ir dzīvi izmainošas. Tieši tie cilvēki, kas kāpuši savu ceļu no dziļas bedres, ir kļuvuši par leģendām. Viņi zin kā novērtēt veiksmi, jo ir dzīvojuši skatuves otrā pusē.

Protams, jūs varat dzīvot parastu, cienīga cilvēka dzīvi. Jūs varat strādāt parastā darbā katru dienu, līdz kļūsiet vecāks, nopirksiet māju, mašīnu, apprecēsieties un laidīsiet pasaulē pēcnācējus. Ja tas ir tas, kas jūs patiesi piesaista, tad uz priekšu! Tajā nav pilnīgi nekā slikta. Jūs dzīvosiet mierīgā burbulī, kur, iespējams, nekad nejutīsieties vīlušies, tāpēc, ka nedarīsiet kaut ko psiholoģiski vai mentāli izaicinošu.

No otras puses, ja jūtat, ka vēlaties kaut ko LIELĀKU par to, kas jau ir, tad nāksies piedzīvot daudz, daudz, daudz neveiksmes. Kādu dienu, pēc vairākām izgāzšanām, tu būsi sasniedzis punktu savā dzīvē, kad tavā makā būs vairāk dzīves pieredzes, nekā pārējiem cilvēkiem. Šāda pieredze ir daudz vērtīgāka par jebkuru grādu vai dārgu semināru.

Neveiksmes, ko piedzīvoji pagātnē, būvēs tavu pieredzes fondu nākotnes panākumiem, jo katra neveiksme, kurai gāji cauri, iemācīja tev vērtīgu mācību. Katra pieredze vairos tavas zināšanas un gudrību. Ar katru gadu šī gudrība tikai vairosies un pēc laika tas var būt pats spēcīgākais ierocis jūsu arsenālā. Reizēm šausmīgas lietas notiek mūsu dzīvēs, tādas kā vilšanās un sirdssāpēs, bet visas šīs lietas uzved mūs uz ceļa, kas aizvedīs uz pašu labāko, kas vien ar mums var notikt. Tā ir mācība, bez kuras, iespējams, veiksme nemaz nebūtu iespējama.

Pavadi kādu laiku tikai un vienīgi pie dabas

Vai tu maz zini, kas notiek ar tavām smadzenēm, kad atrodies pie dabas? Balstoties uz kāda Hārvardas Universitātes uztura un medicīniskā zinātnieka pētījumiem, dabas ainas paaugstina smadzeņu viļņu aktivitāti līdzīgā veidā kā tas notiek, kad cilvēks meditē.

Sarežģītu smadzeņu attēlveidošanas metodes liecina, ka tad, kad veseli, pieauguši cilvēki vēro dabas skatus, kuri ir bagāti ar veģetāciju, aktivizējas atsevišķas smadzeņu daļas, kas atbild par emocionālo stabilitāti, empātiju un mīlestību. Tās pašas smadzeņu daļas aktivizējas, kad cilvēks skatās uz fotogrāfijām, kurās attēloti cilvēki, kurus viņš mīl. Savukārt, ja cilvēks vēro bildes uz kurām attēlota urbāna pilsētvide, iedarbojas atsevišķa smadzeņu daļa, kas atbild par bailēm un stresu.

Balstoties uz to, pavadot laiku tikai dabas ieskāvienos, bez nekādām daudzstāvu bloka mājām un tehnoloģijām, jūs samazināsiet savu stresa un baiļu līmeni.

Daba esi tu. Tu esi nācis no dabas, tas ir klēpis, kurā apgulties un saplūst ar visumu. Tā ir augstāka spēka radīta un var nest tev mieru, klusumu un harmoniju.

pie dabas kruts

Dari kaut ko ekstrēmu

Jums ir neierobežotas iespējas, kuras paaugstinās jūsu adrenalīna līmeni līdz mēnesim:

Gumijlēkšana, kāpšana klintīs, izpletņlēkšana u.c. Tie, kas vēlas mazāk trakas nodarbes, der arī slēpošana, gan pa sniegu, gan ūdeni, braukšana ar riteni pa stāvu kalnu, kā arī nakšņot sasniegtajā virsotnē teltī.

Vēl viena lieliska pieredze ir niršana. Zem ūdens ir pavisam cita, jauna pasaule, kuru mierīgi vari atklāt un izpētīt. Kā jau cilvēki, mēs lielāko dzīves daļu pavadām un zemes, bet jūrās un okeānos ir tik daudz kā pārsteidzoša, ko atklāt.

Ar niršanas un snorkelēšanas palīdzību, tu vari izjust un ieraudzīt zemūdens maģiju. Tā ir pieredze, ko nekad neaizmirsīsi.

Protams, drošība vienmēr ir pirmajā vietā, priekš visām šīm aktivitātēm, tāpēc pārliecinies, lai viss būtu savās vietās. Lai arī dažas no šīm izpriecām ilgst tikai dažas minūtes, atmiņas paliks mūžīgas. Tas ir pavisam citādāks skats, no cita dzīves rakursa, kas arī paplašinās tavu personības un rakstura apvāršņus.

Izdzīvo salauztās sirds sāpēs

Šķiršanās ir viena no nepatīkamākajām sajūtām pasaulē, taču gandrīz visi to ir izjutuši. Tu jūties viens, pamest, nekam nevajadzīgs, jo cilvēks, kas tev, likās, bija visa pasaule, nu ir pazudis. Un tu tāpat. Taču tā ir vēl viena lieliska iespēja iemācīties kādu noderīgu lietu. Protams, kad tava sirds ir salauzta, tu neredzi, cik šī pieredze tomēr var pavērt iespējas. Sākumā sāpes būs tiešām kaitinošas, gandrīz neiespējami tās izturēt. Bet laiks ies un tu sapratīsi daudz lietas, tu redzēsi apstākļus vēl skaidrāk, un tu sapratīsi savas kļūdas. Tev ir nepieciešams pieļaut kļūdas! Lai nākamajās attiecībās tu no sevis varētu dot visu to labāko. Zinātu kā darīt labāk un kā labāk nedarīt. Tu laika gaitā sapratīsi, ka ir divu veidu cilvēki – garāmgājēji un tie, kas paliek. Ja reiz cilvēks ir aizgājis no tavas dzīves, tad tam bija kāds konkrēts iemesls. Tev vajadzēja apgūt lietas, kuras, kad satiksi savu īsto un vienīgo, noderēs kā neizdzēšama pieredze. Tas nenozīmē tagad, ka tev vismaz vienu reizi dzīvē tas obligāti un speciāli ir jāpiedzīvo. Lieliski, ja tev nav nācies piedzīvot šīs sāpēs un tagad vēl joprojām viss ir kārtībā! Tādā gadījumā tev jau ir sava pusīte un jūs varat caur savām attiecībām mācīties viens no otra un nav obligāti jāsalauž sirdis, lai saprastu. Bet reizēm vajag izdzīvot šīs sāpes, lai kļūtu viedāks.

Secinājumi

Galu galā, visi vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Vienīgais veids, kā tas būtu iespējams, ir pieredzēt visas situācijas, visus kāpumus un kritumus, neveiksmes, veiksmes, lepnumu, sāpes, apmierinātību bez vilcināšanās. Šeit un tagad. Bez mēģinājumiem iesēdēties normālā un pieņemtā dzīves veidā, bet gan darot to, kas patiešām tevi dara laimīgu un padara par labāku cilvēku.