, ,

10 saraksti, kuri noderēs, ja vēlies būt veiksmīgs

Cilvēka prāts ir patiesi nepārspējams, un mums katram vajadzētu lielisku atmiņu, uz kuru spējam paļauties. Daudzām ienesīgām profesijām un hobijiem tāda ir nepieciešama- aktieri, mūziķi, mākslinieki un izklaidētāji dara visu nepieciešamo, lai vajadzīgo informāciju “ieurbtu” atmiņā. Arī mēs, studenti, izmēģinām dažāda veida metodes, lai tikai atcerētos svarīgos faktus, bet ne vienmēr tas izdodas tik veiksmīgi. Acīmredzot, lieliska atmiņa ir ceļš uz veiksmīgu nākotni un sekmīgu mērķu sasniegšanu. Bet kā lai visu nepieciešamo atceras?

Sekot būtiskākajiem soļiem ar sarakstu veidošanu ir joprojām nepārspēta taktika. Tas palīdz atcerēties katru vajadzīgo soli, neļaujot aizmirst svarīgu elementu vai nesajaucot darbību kārtību. Tā ir sava veida darba organizācija, un mēs zinām, ka organizēts darbs ir nepārspējami svarīgs solis ceļā uz panākumiem. Šeit ir 10 ieteicamie saraksti, kuru izveidošana palīdzēs īstenot mērķus.

Saraksts ar mērķiem

“Tas, ko iegūsti no savu mērķu sasniegšanas, nav tik svarīgi kā tas, par ko kļūsti pēc savu mērķu sasniegšanas.” – Zigs Ziglars

Mērķi un ambīcijas ir tas, kas motivē mūs, bet vispirms mums pašiem sev ir jāuzdod jautājums- kas ir tas, ko vēlamies sasniegt, lai justos apmierināti. Tavam mērķu sarakstam ir jāsastāv no sasniegumiem, kurus tu uzskati par pietiekami vērtīgiem, lai cienītu sevi. Iespējams, tā var būt finansiālā stabilitāte, savas mājas, ģimene, būt neatkarīgam utt. Katram cilvēkam ir savi kritēriji, mērķu saraksts var tikai augt kopā ar mums, tāpēc laika gaitā tas var arī izmainīties, bet sajūta ir lieliska, kad vari no saraksta izsvītrot kādu sasniegtu mērķi. Bez šāda saraksta, tu vari novirzīties no mērķa. Mums visiem tomēr vajag uz kaut ko koncentrēties, kā arī iemeslu, lai no rītiem celtos.

Saraksts ar uzdevumiem

“Prieks nerodas no viegli padarītiem darbiem, bet gan no apmierinājuma, kas nāk pēc grūti paveikta darba, kur vajadzēja izlikt labāko no sevis.” -Teodors Īsaks Rubins

Uzdevumi ir starpposmi ceļam uz mērķi, un tiem ir tendence būt diezgan bagātīgiem. Jauni uzdevumi parādīsies, neskatoties uz to vai esi darbinieks, students, brīvprātīgais, un tas tikai nozīmē, ka tu virzies uz priekšu, tāpēc tā ir laba zīme. Pat ja uzdevumi ir grūti, mums ir tieksme tos paveikt, jo tas taču ir solis tuvāk mērķa sasniegšanai.

Daži uzdevumi var prasīt vairāk par vienu dienu, nedēļu vai mēnesi. Piemēram, tos var sadalīt nedaudz mazākos uzdevumos, kuri ir paveicami ikdienā.

radošas idejas

Saraksts ar kontaktiem

“Visskaistākais ir taisnība, vislabākais – veselība, vispatīkamākais ir sasniegt to, ko katrs vēlas.” – Aristotelis

Tas ir maldinoši, ja domā, ka visu spēsi paveikt viens pats. Ir patiešām grūti atrast labus sabiedrotos un kontaktus, jo draugi un ģimene, teiksim tā, nav tie paši labākie biznesa partneri. Ja vēlies izveidot partnerattiecības ar kādu cilvēku, pārliecinies, ka jums ir vienāda vīzija attiecībā uz nākotni.

Dzīves laikā ir iespējams sastapt dažādus cilvēkus, kuri ir prasmīgi, spējīgi un talantīgi tajā pašā jomā kur tu, tāpēc nebaidies viņiem piedāvāt savu palīdzību. Tādā veidā var iegūt vērtīgu kontaktpersonu. Galvenais izveido sarakstu ar visiem svarīgajiem kontaktiem, piemēram, uzticamu programmētāju, advokātu, palīgu utt. Un atceries, ka ar visiem šiem cilvēkiem ir jāuztur labs kontakts, vienmēr jāpalīdz viņiem, kad tas nepieciešams. Tas radīs uzticamu iespaidu par tevi, kā arī dos lielāku garantiju palīdzībai no viņu puses. Tas, protams, nenozīmē, ka jādara otram labu tikai tāpēc, lai tu saņemtu to pašu. Dari no sirds, karmas likums tāpat strādās tieši šādā veidā.

Saraksts ar izmaksām

„Prātīgam cilvēkam naudai vajadzētu būt galvā nevis sirdī” – Džonatans Svifts

Kā jau mēs visi zinām, ir divu veidu izmaksas: tās, kas ir nepieciešamas (rēķini, nodokļi, pārtika) un tās, kas ir paredzētas mūsu iegribu apmierināšanai. Lielākā daļa no mums izturas pret iegribām kā pret vajadzībām, un prioritārās lietas pastum malā. Protams, tas skan nedaudz pārspīlēti, bet patiesība ir tāda, ka mēs bieži vien iegādājamies to, ko realitātē nemaz nevaram atļauties. Un no šāda veida rīcības var izvairīties, izveidojot sarakstu ar lietām, kas patiešām ir nepieciešamas. Tas strādās par atgādinājumu tam, kas tajā brīdī ir svarīgākais.

Izveidojot sarakstu ar mēneša izdevumiem, būs vieglāk saplānot savu budžetu. Finansiālā stabilitāte un fakts, ka spējam izvērtēt prioritātes, liecina par to, ka kļūstam par patstāvīgiem pieaugušajiem.

Saraksts ar noderīgiem palīglīdzekļiem

„Ja tu gribi piepildīt savu sapni, tev ir jābūt atjautīgam, lai to paveiktu” – Vins Dīzels

Mūsdienu sabiedrība naivi paļaujas uz tehnoloģijām- mēs apmaināmies ar informāciju, pārvaldām finanses, skaitām laiku utt. Bet ja kaut kas notiktu ar mūsu mobilajiem telefoniem vai datoriem, tas būtu milzīgs „kritiens uz leju”. Tas būtu diezgan briesmīgi pazaudēt savu dzīves darbu.

Noderīgie palīglīdzekļi var tevi izglābt no tādām situācijām. Tie ir dažādi, piemēram, plānotājs palīdzēs neaizmirst svarīgas tikšanās, kontaktu grāmatiņā var pierakstīt svarīgo cilvēku kontaktinformāciju. Arī dažādu aplikāciju lietošana var izpalīdzēt ikdienas problēmu risināšanā.

Pat ja šis saraksts nav tik nepieciešams kā līdz šim minētie, tas noteikti var ietaupīt tev daudz laika, ja kādreiz uzrodas vajadzība.

Saraksts ar lietām, kurās vajadzētu sevi vairāk attīstīt

„Brīdī, kad tu pārstāj mācīties, tu esi miris” –Džeks Ničolsons

Diezgan loģiski, ka šis saraksta veids ir pieminēts, jo bez tā neiztikt. Mēs visi apzināmies savas vājības. Ja ne visas, tad vismaz dažas. Padomā par sevi un izveido sarakstu ar lietām, kuras tu gribētu mainīt vai kurās vēlies uzlabot savas spējas. Tad apdomā, kā to varētu paveikt.

Sarakstam vajadzētu sastāvēt no fiziska veida pārmaiņām, garīgām pārmaiņām, vēlmes atmest kaitīgos ieradumus u.c. Neviens jau negaida lielas pārmaiņas īsā laikā, bet pieņemt lēmumu izmainīt kaut ko sevī, piemēram, gada laikā ir diezgan reāls mērķis. Šis saraksts, galvenokārt, ir domāts, lai palīdzētu tev kļūt pašpārliecinātākam ar katru sasniegto uzlabojumu sevī.

Saraksts ar radošām idejām

„Neej tur, kur ceļš ved, bet gan tur, kur ceļa nav, un atstāj savas pēdas” – Valdo Emersons

Jau kopš seniem laikiem cilvēki, kuri ir radījuši vislielāko ietekmi uz mūsdienu pasauli, ir bijuši ar revolucionāru domāšanas veidu, ir bijuši tie, kas izaicināja tā laika kārtību. Lai izgudrojums skaitītos radošs, tam jābūt kaut kam jaunam, nedzirdētam, kā arī ar loģisku pielietojumu.

Vienmēr, kad tev rodas kāda jauna ideja, pieraksti to, un tad pārbaudi internetā, vai esi tiešām izgudrojis kaut ko vēl nedzirdētu. Kad saraksts ir kļuvis garāks, painteresējies par kādu no idejām ar otru personu, lai uzzinātu, kas būtu nepieciešams tās realizēšanai. Lielā daļā gadījumu, šādi tiek radīti veiksmīgi cilvēki.

Saraksts ar nākotnes plāniem

„Nākotne ir nenosakāma, bet beigas ir vienmēr tuvu” –Džims Morisons

Mēs visi esam dzirdējuši frāzes „Rītdiena ir noslēpums”, „Dzīvo šodienai” un „Tu nevari ietekmēt nākotni”. Jā, protams, ir gadījumi, kad plānošana ir lieka, bet pilnīga neplānošana arī šķiet nepareiza. Mēs visi veidojam sava veida plānus, bet bailes no neziņas mūs bieži aptur no darbošanās.

Izveido sarakstu ar nākotnes plāniem, izpēti, kas tev būs nepieciešams to īstenošanai. Šis ir ļoti līdzīgs pirmajam sarakstam- sarakstam ar mērķiem, bet atšķirība ir tāda, ka šajā sarakstā nav jāiesaista sava personīgā nākotne.

mērķis

Saraksts ar ārkārtas rīcības plānu

„Lūdzi lietu, samierinies ar dubļiem. Tā ir daļa no tā.” – Denzels Vašingtons

Jebkurai rīcībai ir sekas. Katram mēģinājumam kļūt veiksmīgam nāk klāt dažādi šķēršļi. Un būt gatavam uz to ir labi un pat nepieciešami. Kad plāno savus biznesa darījumus, izveido sarakstu ar visiem „par” un „pret”, kā arī padomā par negatīvo scenāriju. Pasākumā, kur „par” ir vairākumā, tu vari droši turpināt darboties.

Esi vienmēr gatavs uz neveiksmi un izveido ārkārtas rīcības plānu jau laicīgi. Tas var pat izglābt tavu ilgstošo darbu, kā arī ļaus ātri un operatīvi darboties.

Saraksts ar sapņiem

„Rūgtākās asaras birst pār nepasacītiem vārdiem un neizdarītiem darbiem” – Harieta Bīčera Stova

Visbeidzot, iemācies dzīvot priekš sevis. Saraksts ar taviem dzīves sapņiem tevi motivēs un ļaus iet uz priekšu. Tur var būt ierakstīti viskvēlākie, trakākie sapņi, kuri iedomājami, bet galvenais, ka tie ir tavi un tu dzīvo, lai tos piepildītu.

Viens no iemesliem, kāpēc mēs gribam būt veiksmīgi, ir lai piepildītu šos sapņus, lai vecumdienās atskatītos atpakaļ ar smaidu sejā. Tāpēc neapstājies un turpini sasniegt savus mērķus, pilnveido sevi un piepildi savus sapņus.