, ,

9 meli, kas neļauj tev izmainīt savu dzīvi

Vai tu zini tos momentus, kad vēlies dzīvē radīt lielas izmaiņas, bet vienmēr kaut kas noiet greizi? Tu, piemēram, gribi zaudēt svaru, bet katru reizi, kad sāc domāt par trenēšanos, kaut kas novērš uzmanību. Tev vajag sākt mācīties, bet tā vietā tu tukšo ledusskapi. Nevari sagaidīt, kad beidzot varēsi doties ceļojumā, bet tā vietā, lai iekrātu naudu biļetei, tu pērc kurpes un apģērbus.

Kas ir šis mazais velniņš, kurš aptur tevi izmainīt dzīvi? Tas esi tu pats! Varētu būt, ka problēma slēpjas tajā, ka tu sēdi savā komforta zonā, un tas arī nemudina tevi kaut ko mainīt.

Šeit ir 9 ierastākie meli, kurus tu, iespējams, sev stāsti un kavē pārmaiņas:

Tas ir pārāk grūti

Šie noteikti ir visierastākie un visapnicīgākie meli, kurus sev sakām. Tas aptur mūs pat no mēģināšanas kaut ko sasniegt. „Tas ir pārāk grūti” nozīmē, ka mums nav pietiekami daudz ticības sev, lai ko vispār iesāktu. To, cik grūts ir paveicamais, var uzzināt tikai pamēģinot.

Man nav iemaņu/laika/līdzekļu/talanta

Kad vēlamies radīt pārmaiņas, mēs meklējam dažādas iespējas, kā arī skatāmies uz cilvēkiem, kuriem tas ir izdevies. Vienīgi mūsu prātam ir tendence piefiksēt visus iemeslus, kāpēc viņiem tas ir izdevies un kāpēc mums tas neizdotos. Bet par to nevajag satraukties, jo mums katram ir savas iemaņas un talanti, kas ļauj mums mainīties, tāpēc kas palīdzēja vienam cilvēkam, var nepalīdzēt tev. Tādēļ neizmanto citu cilvēku veiksmi par iemeslu savai neveiksmei.

“Nav pareizais laiks”

Kad vēlamies pieturēties pie komforta zonas, mums ļoti labi padodas attaisnoties ar „nepiemērotu laiku”. Bet vislabākais laiks pārmaiņām ir šis brīdis nevis rītdiena, nākamā nedēļa un noteikti ne diena, kad laimēsi loterijā.

Man žēl sevis”

Mēdz būt reizes, kad mums ir žēl sevis, jo, piemēram, ir bijusi slikta darbadiena, tāpēc izdomājam nedaudz atļauties izdarīt kaut ko, ko nevajadzētu darīt, lai justos labāk. Bet patiesībā, ja tu maini domas par to, kas tevi patiešām atslābina, tu vari ievirzīt sevi veselīgā dzīvesveidā. Un tici man, tas nav nekas grūts.

Es to nekad neesmu darījis/usi

Tas tiesa, bet tam nevajadzētu tevi apturēt no izmaiņām dzīvē. Ja tu neesi to vēl darījis, tad vienīgais, kas notiks, kad to izdarīsi, būs tas, ka tu mācēsi to darīt. Šie meli, kurus tu sev centies iestāstīt, ir diezgan muļķīgi un neloģiski.

piedzivojums


Vienmēr eksistē rītdiena

Īstenībā, nē, ne vienmēr. Nav obligāti jānotiek kam sliktam, vienkārši pagaidām eksistē tikai šodiena. Un, ja vēlies veikt pārmaiņas dzīvē, kādēļ to atlikt uz rītdienu? Tāpēc aiziet, celies un ej dari visu nepieciešamo pirms esi sācis domāt „vienmēr eksistē rītdiena”katru dienu.

Vēl pēdējo reizi

Ja mēs to teiktu tiešām tikai vienu reizi, tad tā nebūtu nekāda problēma. Bet nu nav labi melot sev. Mūsu spēkos, protams, ir to padarīt par realitāti, bet cik bieži tas izdodas. Vislabākā lieta, ko var darīt, ir aizvietot „vēl pēdējo reizi” ar „nekad vairs”.

Man ir vajadzīga atpūta

Jā, bet tomēr, ja vēlies piepildīt kādu ilgi lolotu sapni, var nākties pavadīt negulētas naktis strādājot. Atpūtu nevajag izmantot kā attaisnojumu, lai kaut ko nedarītu. Vislabāk ir sastādīt grafiku, kurā laiks ir atlikts gan darbam, gan atpūtai.

Man tas vairs neinteresē

Retos gadījumos šie meli tomēr ir taisnība. Bet visbiežāk tie ir meli, kurus tu saki sev, jo izaicinājumi ir lieli, darbs ir smags un rezultāti vēl nav redzami. Neatlaidība un konsekvence ir tas, kas palīdz radīt dzīves pārmaiņas.

Rezultāti būs, ja tikai turpināsi darboties. Un atceries, ka nekas nenāk viegli. Ir jāpiepūlas, lai redzētu rezultātus. Ja patrenēsies kontrolēt šīs negatīvās domas, tu būsi ceļā uz laimīgām un pozitīvām dzīves pārmaiņām. Tici sev un viss izdosies!