,

Daži padomi, kā agrā rītā vieglāk izrāpties no gultas..

Sper pirmos soļus, lai arī cik grūti būtu!

Pati grūtākā rīta daļa ir vienkārša tikšana ārā no gultas. Skaļš modinātāja zvans, kas nolikts istabas otrā galā, ir viens no trikiem, bet bieži vien, tas varētu traucēt arī kādu citu cilvēku (ja pastāv tāda iespēja). Tāpēc labāk izmantoju savu mobilo telefonu, kas guļ blakus manam spilvenam, ar ne tik skarbu modināšanas signālu.

Ziemas tumšajos rītos, lai novērstu to, ka aizmiegu atkal, izmantoju papildus modinātāju, kas ir uzlikts dažas minūtes vēlāk.

Katrā agrajā rītā doma, ka varētu pagulēt vēl dažas minūtes ir ļoti kārdinoša, taču ja rīkosies uzreiz pirmajā mirklī pēc acu atvēršanas, uzdevums būs daudz vienkāršāks.

sper pirmos soļus

Stiprinies mentāli – iedrošini sevi!

Tālāk ir vēl dažas idejas, ko tu varētu izmantot, lai uzvarētu cīņā ar rīta miegu:

  • Izmanto modinātāju kā savu mīļāko mūziku vai dziesmu!
  • Pirms miega lasi par cilvēkiem, kas tevi iedvesmo!
  • Vienmēr atgādini sev to, cik svarīgs ir laiks un kāpēc to nevajag veltīgi tērēt!

Savas nepilnības pilnveido ar lietām un iedvesmu, kāpēc man vajadzētu piecelties, un kādēļ es to daru?

ka no ritiem pamosties atrak

Izmanto papildus lietas!

Izveido mazas piezīmju lapiņas un uzlipini tās tur, kur tu parasti skaties, kad atver savas acis. Piemēram, nelielai motivācijai pamēģini uz lapiņas uzrakstīt savu mērķi un sapni, piemēram – “Mosties, savādāk būs par vēlu!”, “Laiks īstenot savu sapni, celies”! Protams, tas ir tikai piemērs, bet tu vari izdomāt to, kas tevi pašu ļoti motivē. Celies un padomā, cik brīnišķīga var būt diena, cik daudz Tu vari paveikt! Nenoslogo sevi ar domu, ka jāceļas agri, pārvērt to par pozitīvu domu, ka atkal ir jauna diena, lai celtos un darītu!

celies no rita

Labi izgulies!

Grūto celšanos no rīta var skaidrot ne tikai mentāli. Miega kvalitāti nosaka arī tava fiziskā veselība un labsajūta.

Tas ir skaidrs, ka gulēt jāiet laicīgi, it īpaši ja nākošajā rītā ir jāceļas agri. Ja tās priekš tevis ir lielas grūtības, tad pamēģini ievērot kādu veselīgu diētu vai pavingro, un pēc tam pavēro atšķirību starp to, kā tu juties tad, kad to darīji, un kad nedarīji. Fiziskās aktivitātes ļoti ietekmē tavus gulēšanas paradumus un enerģijas resursus.

kā vieglāk piecelties

Pat nemēģini snaust!

Atliekot savu modinātāju uz vēlāku laiku, tu aizmiedz vēlreiz, bet tas jau vairs nav tas pats ciešais un veselīgais miegs, kas ir visas nakts garumā. Tavs ķermenis un prāts neatjaunojas, un tu tikai tērē savu laiku. 

Pats personīgi esmu ievērojis, ka, atliekot modinātāju un pieceļoties otrreiz, prāts jūtas pat miegaināks nekā tad, kad esi piecēlies ar pirmo reizi. 

Katru dienu mosties konkrētā laikā!

Tu savu ķermeni viegli vari pieradināt celties konkrētā laikā. Tāda veida režīms regulēs tavas smadzenes mosties pat agrāk nekā nepieciešams. Ievērojot šo tehniku, esmu secinājis, ka brīvdienās tā īsti ilgāk nemaz nesanāk gulēt, jo ķermenis jau ir pietiekami atpūties.

celies atrak lai izdaritu vairak

Izmanto brīdi!

Tajā brīdī, kad piecelies ļoti agri, izaicinājums ir palikt augšā. Varbūt tu izdomāsi nedaudz vairāk relaksēties un padzert kafiju, bet priekš manis izjust nedaudz vairāk komfortu tieši no rīta, ir ļoti bīstami.

Agrāk no rītiem palasīju kādu grāmatu vai žurnālu, lai savas acis noturētu vaļā. Tagad pirmais, ar ko nodarbojos, ir vingrošana. Tas ir lielisks veids, kā paātrināt sirds darbību un būt aktīvam jau no paša rīta.

Vēl daži ieteikumi brīža izmantošanai:

  • Sagatavo tēju vai citu savu rīta dzērienu!
  • Sāc kārtot savas darba, treniņu drēbes!
  • Uzglabā enerģisku tempu, lai nejustos miegains!

Kad es paļāvos tikai uz savu disciplīnu un gribasspēku, tad tā bija ierobežota pieeja cīņai ar rīta miegu, it īpaši ziemas mēnešos. Katru rītu es izmantoju kādu no šīm metodēm, lai jau no paša rīta būtu gatavs darbam par visiem 100%.

pirmais solis ārā no gultas