,

Kā ātri uzlabot savu atmiņu? Tev tas noteikti noderēs!

Nodarbojies ar jogu un meditē!

Pētnieki no Vašingtonas Universitātes ir izpētījuši to, vai meditēšana tiešām var uzlabot atmiņu un koncentrēšanās spējas. Pētnieciskajā darbā tika iekļauti dalībnieki, kas veica astoņu nedēļu kursus, kuros bija iekļauti vingrinājumi meditācijai un ķermeņa atslābināšai.

Pēc šīm astoņām nedēļām tika veiktas pārbaudes, kuras salīdzināja šos cilvēkus, ar citu cilvēku grupu, kas nav gājuši cauri šādam kursam, izpildot dažādus ikdienišķus ofisa darbus, kā arī pārbaudot viņu precizitāti, ātrumu, un spēju darīt vairākus darbus vienlaicīgi. Rezultāti būtiski atšķirās, un grupa, kas bija veikusi šos astoņu nedēļu kursus, būtiski pārspēja otru grupu tādos faktoros kā atmiņa, stresa līmenis un fokusēšanās spējas.

 

vai joga ietekmē atmiņu

Klausies mūziku!

Izrādās, ka mūzikai ir diezgan daudz priekšrocības, ne tikai no izklaides viedokļa. Mūzikai ir pozitīva ietekme uz jūsu asinsspiedienu, sirdi, imunitāti, atmiņu, koncentrēšanos un pat atlētisko sniegumu.

Kāds raksts no eMed medicīnas ekspertiem parāda kādi tieši ir ieguvumi un balstoties uz pēdējo Apvienotās karalistes žurnāla “Advanced Nursing” informāciju, mūzikas klausīšanās varot  samazināt depresiju līdz pat 25 %.

 vai mūzika ietekmē atmiņu

Fokusējies uz vienu uzdevumu!

Ilgi fokusējoties  tikai uz vienu uzdevumu nozīmē, ka tu esi spējīgs veltīt savu koncentrēšanos tikai un vienīgi tieši tam uzdevumam un nekam citam. Tas nozīmē, ka tavām smadzenēm nevajadzēs atcerēties vairākas citas lietas reizē ,un tavas domas būs fokusētas uz vienu uzdevumu jeb darbību.

Ja būsi spējīgs savas koncentrēšanās spējas veltīt vienam uzdevumam, laika gaitā visas lietas būs vieglāk atcerēties vai paturēt prātā, jo koncentrēšanās un smadzeņu spēks vienmēr tiks veltīts uz vienu konkrētu lietu, nesadalot šo spēku vairākos uzdevumos. Tas ir arī skaidrojums tam, kāpēc vairāku uzdevumu veikšana reizē nav labs risinājums. Vienmēr ir labāk koncentrēties vienā virzienā un uz vienu mērķi.

 

 vai darbs ietekmē atmiņu

Košļā gumiju! Pārsteidzoši ne?

Ir pierādīts, ka košļājot gumiju Tu palīdzēsi sev fokusēties uz vairākiem uzdevumiem ilgākā laika posmā, balstoties uz pētījumu, ko izstrādāja Britu Psiholoģijas biedrība. Pētījums pierādīja, ka jebkurš cilvēks, kas košļājot gumiju veica klausīšanās uzdevumu, spēja atbildēt ātrāk un rezultāti bija pārliecinošāki nekā tiem, kas neizmantoja košļājamo gumiju.

Košļājot gumiju, skābekļa plūsma uz smadzenēm ir palielināta, tādejādi uzlabojot cilvēka koncentrācijas līmeni. Ja kādreiz ir vajadzība pēc labākām koncentrēšanās spējām – ir vērts pamēģināt!

 

 kosļājot gumiju uzlabojas atmiņa

Skrien!

Skriešana ir veselīga gandrīz no jebkura aspekta. Veicot regulāru skrējienu, jūs noteikti uzlabosiet savu izturību, muskuļu spēku un prāta stabilitāti, turklāt skriešana uzlabo arī atmiņu un tā veicina jaunu smadzeņu šūnu izveidi.

Skriešana ir tikai kā piemērs. Arī cita veida aktivitātes kopumā var palīdzēt saglabāt veselību un spēcīgas smadzenes, kā arī jaunu smadzeņu šūnu izveidi.

 

 skriešana uzlabo atmiņu

Kofeīns

Kofeīns lielākoties asociējas ar enerģijas palielināšanu īstermiņā, taču izrādās, ka tas uzlabo arī atmiņu.

Šis pētījums par kofeīnu tika publicēts žurnālā Nature Neurosciencekas sevī ietvēra dalībniekus, kuriem tika rādīta dažādu bilžu sērija un tad iedota ”mistēriskā tablete”. Puse no tabletēm bija kofeīna pildītas, bet otra bija viltus tablete bez kofeīna.

Kad bija pagājusi vesela diena, dalībniekiem tika parādītas bildes atkal, iekļaujot arī dažas jaunas bildes. Dalībnieki tika iztaujāti vai tie atcerās kādu no bildēm vai nē. Tie kas iepriekšējā dienā bija ieņēmuši kofeīna tableti, tiem rezultāti bija pārliecinoši labāki nekā tiem, kuri ieņēma viltus tableti.

 

 kafija kofeīns atmiņas uzlabošanai

Mellenes

Mellenes pāsvarā tiek dēvētas par ārstniecisko līdzekli pret dabisko atmiņas zudumu, kas iestājas līdz ar vecumu.

Pētījumi ir pierādījuši, ka mellenes uzlabos arī tavu atmiņu ilgtermiņā un palēninās novecošanos. Šī ir informācija, kas jau ir zināma kādu laiku, bet pirms tam mellenes tika uzskatītas vairāk kā iedarbīgs līdzeklis ādas skaistumam un veselībai.

 

mellenes atmiņas uzlabošanai