,

Kas ir Edvards Liedskalniņš?

Vai esi kādreiz aizdomājies, cik latvieši ir talantīgi, cik latvieši tomēr ir atpazīstami šajā plašajā pasaulē.. Neskatoties uz to, ka esam maza valstiņa ar 2 miljoniem iedzīvotāju. Tad nu lūk, stāsts par Edvardu Liedskalniņu, kas ir slavens latvietis jo iekarojis citu cilvēku uzmanību ar fizikas noslēpuma atklāšanu, ko diemžēl, vai pat labi ka tā, paņēmis līdzi sev kapā, šis ir iespējams apdāvinātākais un noslēpumainākais cilvēks pēdēja simtgadē.

Edvards Liedskalniņš dzimis 1887. gada 10. augustā Stāmerienas pagastā, miris 1951. gada 7. decembrī vai pēc citiem avotiem 1951. gada 1. decembrī Maiami, ASV. Latviešu tēlnieks amatieris, kurš vienatnē izveidoja Koraļļu pili Floridā, ASV. Edvards Liedskalniņš kļuva slavens arī ar savu mistisko teoriju par magnētismu.

edvarda-liedskalnina-korallu-pils

coral-castle-edvards-liedskalnins

 

Tā šī pils izskatās šobrīd, pēc Edvarda nāves Koraļļu pils kļuva par tūrisma objektu un 1984. gadā tika iekļauta ASV Nacionālajā vēsturisko vietu reģistrā. 

edvarda-liedskalnina-noslepums

 

Ģenerators, kas, iespējams, bija aparāts, ar kuru Edvards lauza gravitācijas likumu un spēja izkustināt tonnīgos akmeņus. Viena versija stāsta par to, ka no šī ģeneratora gāja vads, kuru viņš apmeta ap akmeņiem vai palika zem tiem, kā rezultātā izmainījās gravitācijas spēks, ar kuru tā teikt, akmenis pievelkas zemei. Līdz ar to viņš spēja šos smagos akmeņus pārvietot bez piepūles.

 

edvards-liedskalnins-koralu-pils


Viens no stāstiem par Edvarda plānu pārvietot koraļļu pili 14 kilometru attālumā uz citu vietu, Edvards noalgoja smago mašīnu lai pārvietotu šos te smagos akmeņus uz citu vietu, viņš šoferim pateica lai tas pēc auto atnāk pēc 1 dienas līdz viņš būs smago automašīnu piekrāmējs pilnu ar akmeņiem un gatavu pārvešanai. Šoferis, neticēdams, aiz ziņkāres gribēja uzzināt, kā tad viņš šos tonnīgos akmeņus iekrāmēs mašīnā, pēc nepilnas stundas viņš aizgāja uz šo pili un neticami, bet mašīna bija jau piekrāmēta pilna.

Edvarda-liedskalnina-majas


Pils daļa kurā Edvards dzīvoja, tā bija 2 stāvu ēka, bildē pa labi, un tā bija vieta kur Edvards pavadīja 20 gadus savas dzīves būvēdams koraļļu pili, un ne tikai.. Liedskalniņš sarakstījis arī publicistiskas brušūras angļu valodā “Minerālu, augu un dzīvnieku dzīve”, “Magnētiskā straume” (par magnētismu) un “Grāmata katrā mājā” (par dzīves uzskatiem). Edvards Liedskalniņš mira 1951. gada 7. decembrī no nieru slimības. Pēc viņa nāves Koraļļu pils kļuva par tūrisma objektu un 1984. gadā tika iekļauta ASV Nacionālajā vēsturisko vietu reģistrā.

edvards-liedskalnins-durvis

 

Šajā bildē redzamas tonnīgās smagās durvis, kuras ir nobalansētas tik perfekti, ka tās var izkustināt pat mazs bērns, nepiepūloties pabīdot durvis, jūs ienāksiet Edvarda brīnumu pasaulē.

edvards-liedskalnins-noslepums


Šī bilde ir viena no noslēpumainākajām, tādā ziņā, ka šī garā vinča uzskatāma par Edvarda vienu no galvenajiem darba rīkiem, ar ko viņš pārvietoja šos smagos akmeņus. Taču, tā iespējams ir tikai versija jeb acu apmāns, lai cilvēki nesaprastu, kas tad īsti bija tas, ar ko Edvards pārvietoja un nobalansēja šos akmeņus, iespējams, patiesā versija ir tāda, ka šis bija rīks, tikai lai paceltu akmeņus un izvietotu ģeneratora vadu apakšā zem akmeņiem. Vienmēr, kad Edvards strādāja, viņš to darīja pilnībā viens, lai neviens neredzētu kā un ko viņš dara.

edvards-liedskalnins-korallu-pils

 

Noskaties dokumentālo filmu, par Edvardu Liedskalniņu angļu valodā.