,

5 vienkārši veidi, kā dzīvot veselīgāk

Mēs visi vēlamies uzlabot savu dzīves kvalitāti,lai justos labāk. Vienalga vai tas nozīmē uzlabot situāciju biznesā vai veselībā, vai arī ģimenē, taču kopā tas nāk vislabāk! Tomēr viena no būtiskākajām lietām cilvēka dzīvē ir veselība. Līdz ar labu veselību, nāk laba pašsajūta un tas, savukārt, var ietekmēt tavus panākums turpmāk.Tad kāpēc mums nepaveikt mazliet vairāk, lai uzlabotu savu dzīvi? Varbūt tāpēc, ka tas skan nedaudz biedējoši vai citam pārāk grūti? It īpaši, ja mēs salīdzinām mūsu tagadējo dzīves veidu ar to, kāds tas būtu tad, ja mēs veiktu pārmaiņas par vismaz 70%. Tie būtu ievērojami uzlabojumi mūsu dzīvē, ja mēs visi sāktu ēst tikai un vienīgi veselīgu pārtiku vai arī sāktu nodarboties ar jogu, taču tev tas nav jāuztver tik ļoti sarežģītā veidā. Kāpēc nesākt pamazām? Mēs varētu uzlabot savu dzīvi dienu pa dienai, minūti pa minūtei..Treniņš mēnesī, treniņš nedēļā un tad jau katru dienu. Tāpat arī ar veselīgu pārtiku un visu citu.

Svaiga pārtika vispirms

Tev nav nepieciešams ēst pilnīgi veselīgu un organisku pārtiku, sākot ar šo minūti. Tās ir pārāk lielas pārmaiņas priekš tava ķermeņa, kā saka – pārāk daudz informācijas tavam organismam, kura var šokēt. Sāc ar pakāpeniskām pārmaiņām savā uzturā, lai uzlabotu kopējo stāvokli un ķermenis pierastu pie tavas “jaunās diētas”. Viens no vieglākajiem veidiem, kā to paveikt, ir dot priekšroku svaigam ēdienam, nevis apstrādātai pārtikai vai pusfabrikātiem.

Kad tu pagatavo pats savu ēdienu no svaigiem produktiem, tev ir lielāka kontrole pār to, kas nonāk tavā organismā, tāpēc izvairies no ēdieniem, kas ir tikai jāuzsilda (sliņķu variants). Pārstrādāts un sagatavots ēdiens, parasti pakās, satur daudz vairāk kaitīgu vielu, kā, piemēram, konservantus un citas ķīmijas. Pārstrādātā pārtikā ir daudz mazāk dabiskās un organiskās vielas. Secinājums ir viens – pārliecinies par to, lai tavā uzturā ir tevis gatavota svaiga pārtika.

svaiga-partika

Izvēlies aktīvo ceļu

Tas nav jāsaprot tā, ka tagad katru rītu tev ir jāceļās līdz ar saulrietu un jāiet skriet vai arī nekad nedrīksti vairs izmantot mašīnu, taču vajadzētu aizdomāties par to, kā mēs nokļūstam uz dažādām vietām, kur varētu tiešām izmantot tikai kājas. To var uztvert arī kā pastaigu, kas nodarbinātu mūsu muskuļus un līdz ar to palīdzētu mums būt veselīgākiem. Pēc iespējas vairāk izmanto trepes, tas dažreiz var šķist grūti, piemēram, pēc smaga darba vai nogurdinošas dienas, taču pat tādi sīkumi ar laiku veido lielo rezultātu. Veltot kaut nedaudz laika dienā aktīvākam dzīves veidam, mēs uzlabosim savu veselības stāvokli ilgtermiņā. Padomā par sevi!

aktivs-dzivesveids

Detoksikācija

Tavs ķermenis dara visu labāko, lai attīrītu sevi nepārtraukti, taču dažreiz ir nepieciešams pielikt arī savas pūles, lai efekts būtu lielāks, tas ir, lai visi toksīni un sliktās lietas pazustu. Ēd pareizi, sporto regulāri, svīsti, peldies, dodies uz saunu, dzer piparmētru tēju, un tas noteikti uzlabos kopējo stāvokli attiecībā uz toksīniem.

detoksifikacija-kermenim

Atpūties un atjaunojies

Tavam ķermenim nepieciešams laiks, lai saņemtu visas labās lietas, ko tu dari viņa dēļ, tāpat arī lai salabotu lietas, kas ietekmējušas tavu ķermeni visas dienas garumā. Katru dienu velti laiku sev un mazai atpūtai, nedomājot pilnīgi ne par ko, atslābinoties. Aizmirsti sliktās domas un stresu. Atpūtini savas smadzenes un ķermeni. Bet tas nenozīmē atpūtu pie televizora vai datora, ir nepieciešams pilnībā atslābināties un izslēgt savas domas.

Padomā arī par labu miegu. Testi un pētījumi liecina, ka prāts zaudē koncentrēšanas spējas, ja miegs ir mazāk par 8 stundām dienā. Ilgtermiņā bezmiegs nozīmē sliktu iespaidu visai veselībai kopumā. Tiem, kuriem grūti aizmigt – palasi grāmatu, paklausies mierīgu mūziku, skaiti aitiņas vai arī pamēģini nedomāt neko – tikai sekot līdzi savai elpai.

miegs-atjaunosanas-kermenim

Izbaudi mazās lietiņas

Kāda jēga ir mainīt savu dzīvi uz daudz veselīgāku, ja tu to neizbaudi vai arī neizmanto savu lielisko veselību, ko esi uzlabojis daudz sportojot un ēdot labu pārtiku? Izmanto laiku, lai ievērotu to, ko esi paveicis, paskaties uz augšu, sajūti siltu saulīti, izbaudi to, kas tev ir un to, ko tu ēd. Padomā par pavisam vienkāršām lietām, kas liek tev pasmaidīt un ļauj savām smadzenēm atbrīvot seratonīnu, kas ir atbildīgs par to, lai tu justos veselīgi un laimīgi. Tad atslābinies un izbaudi to, cik labāk tu jūties!

izbaudi-dzivi-un-lietas