,

Darijan Stojanoski – “Viss ir iespējams, ja tu to tiešām vēlies.”

Motivation.Lv piedāvā saņemt motivācijas devu un lielisku interviju, ko mums sniedzis Darijans, no Maķedonijas. Šis sportists ir izcēlies ar savu neticamo neatlaidību un spēka attīstīšanu ielu vingrošanas sportā. Ar šādu centību un progresējošiem rezultātiem mēs varam nešaubīties, ka šis cilvēks savā dzīvē sasniegs to ko vēlas. Kā viņam tas izdodas? Lasi zemāk. Paldies Edgaram Cīrulim ka iepazīstināja mani ar šo lielisko cilvēku.

Pastāsti īsumā par sevi, kas Tu esi, un ko dari arī ārpus sporta dzīves?

Mani sauc Darijan “Incredible” Stojanoski, esmu 25 gadus jauns un esmu no Maķedonijas Republikas, Skopje galvaspilsētas. Es strādāju celtniecībā ar savu tēvu un brāli.

darijan-amazing

Kāpēc izvēlējies nodarboties tieši ar ielu vingrošanu?

Es šo sporta veidu izvēlējos jo tas ir savādāks, tas padara Tevi par īpašu, un līdz ar trenniņiem, Tu vari sev izveidot perfektu augumu. Tev ir iespēja veidot sava veida mākslu ar augumu.

 

Kad un kā Tu sāki nodarboties ar ielu vingrošanu?

Ar ielu vingrošanu es sāku nodarboties gandrīz 3 gadus atpakaļ. Viens no iemesliem, kāpēc sāku nodarboties ar šo sporta veidu, bija kājas trauma ko ieguvu no pārmērīgiem parkour treniņiem, es nevarēju neko izdarīt lietas labā, tāpēc nolēmu sākt attīstīties šajā sporta veidā, tagad es apvienoju parkour, free-running, breika dejas, un crossfit, tajā visā vēl iesaistu ielu vingrošanu.

darijan-stojanoski-foto

Kādi ir tavi lielākie sasniegumi sporta karjerā?

Daži no maniem lielākajiem sasniegumiem ir piedalīšanās TV šovos, 3 nacionālajās TV stacijās, daudzu žurnālu intervijas un tāpat arī raksti par mani, intervijas, dažādos web portālos. 

Mūsdienās, ielu vingrošana strauji attīstās, ar šo sporta veidu nodarbojās arvien vairāk cilvēku, kāda situācija ir Tavā reģionā, ja runājam tieši par šo sporta veidu?

Godīgi sakot, šī sporta veida attīstība saskarās ar daudz sarežģījumiem un grūtībām, taču mēs veltam ļoti daudz darba un laika attīstot daudzus starptautiskus projektus, kā piemēram “Youth In Action” – jauniešu apmaiņas programmu. Mums ir arī īstenots projekts, kas attīsta jauniešu fizisko sagatavotību – “Street Workout Volume 1” un gatavošanās projektam “Street Workout Volume 2” ir jau gandrīz pabeigta.

darijana-foto-ielu-vingrosana

Vai ir daudz cilvēku kas ir ieinteresēti tieši par šo sporta veidu?

Šis sporta veids mūsu reģionā, manuprāt, pastāv aptuveni 5 gadus, un tas ir oficiāli atzīts apmēram 2 gadus. Ielu vingrošanu daudz popularizē sociālajos tīklos, fanu lapās, youtube kanālos. Tas ir veids kā apvienojamies un veidojam arī draugus, motivējam pārējos darīt un attīstīt sevi. Daudzi cilvēki ir ieinteresēti iesaistīties šajā sporta veidā, jo redz un jūt rezultātus. Vēlviena laba lieta, ir tas, ka arī daudzas sievietes ir sākušas nodarboties ar šo sporta veidu, un tā ir ļoti pozitīva zīme mums visiem.

Kā Tev šķiet, cik ilgs laiks būtu nepieciešams lai iegūtu redzamus rezultātus, cilvēkam kurš iepriekš nav īpaši trenējies?

Tas ir ļoti atkarīgs no ķermeņa svara, ja cilvēkam ir problēma ar savu svaru un tas sver, piemēram, 90kg, tad viņam vai viņai vajadzētu fokusēties uz ķermeņa muskuļu attīstīšanu, smagiem trenniņiem un veicināt labus svīšanas trenniņus, tāpat arī diētu. Viss ir iespējams ja ir vēlēšanās. Ja cilvēks ir tievs, piemēram 1.75m garš, tad vajadzētu piestrādāt pie labas diētas, iegūt massu un strādāt pie nepieciešamajiem elementiem lai muskuļu massa augtu. Pēc pieredzes, cilvēks kas ar šo sportu nodarbojas intensīvi, rezultātus var redzēt jau pēc 6 mēnešiem.

darijans-speks-izturiba-motivacija

Vai vari pastāstīt par savu treniņu grafiku un programmu?

Mana treniņu programma sastāv no:
Setiem un vingrinājumu atkārtojumiem
Kardio treniņiem
Treniņu elementiem
Kāju treniņiem

Un katrus 3 līdz 6 mēnešus, es mainu savu treniņu programmu un treniņu manieres.

70 % no treniņu rezultātiem ir pārtika ko lieto uzturā. Vai vari pastāstīt vairāk par uzturu, kāds būtu jālieto, vai kādu pārtiku Tu lieto pats?

Jā, tieši tā, uzturs spēlē ļoti lielu lomu visos sporta veidos, tad tālāk ir atdeve un talants. Mana diena sākas ar brokastīm – Musli mikss ar svaigu augļu piedevām. Pēc brokastīm, es izdzeru 0.20ml aroniju sulu, kas ir ļoti laba priekš asinsrites, un vispārīgi uzlabo sirds darbību, redzi, atmiņu un koncentrēšanās spējas. Pēc katras ēdienreizes klāt nāk kāda uzkoda, parasti tas ir kāds no augļiem vai salātiem un riekstiem. Pusdienām, jābut bagātīgām ar karbohidrātiem un proteīnu – tās var būt jūras veltis, vista, liellopa gaļa. Vakariņas es parasti izvēlos no olām, tunča, vistas, un lietoju arī vienu tējkaroti medus, divus banānus, no 50 līdz 100 gramiem auzu cepumu, un 400ml piena. Sabalansēts uzturs dod ātrākus un labākus rezultātus.

darijan-stojanoski-atlets

Vai Tev ir bijuši arī nepatīkami savainojumi? Ko Tu iesaki lai izvairītos no tiem?

Man ir bijuši dažādi savainojumi, tāpat arī lūzumi, visbiežākie savainojumi parādās plecu rajonā un locītavās. Lai izvairītos no savainojumiem ir nepieciešams vingrot, staipīties pirms katra treniņa, tāpat arī uzņemt daudz ūdeni un kalciju, magnēziju.

Kāda ir tava nākotnes vīzija šim sporta veidam?

Mana nākotnes vīzija šim sporta veidam, ir tāda, ka šis sporta veids attīstīsies arvien vairāk un vairāk, līdz pat sasniegs arī olimpiskās spēles. Lai arī mazāki bērni pieņem šo sporta veidu un cītīgi trenējas, lai bērniem un jauniešiem nebūtu vajadzības lietot narkotikas vai alkoholu, bet visvairāk lai samazinātu agresiju starp vienaudžiem, lai šīs dusmas, ja tādas ir, viņi atstāj ielu vingrošanā un sevis attīstīšanā.

darijan-stojanoski-ielu-vingrosana

No kurienes Tu ņem iedvesmu jeb motivāciju lai darītu vēl un vairāk?

Iedvesmu es atrodu ar katru jauno izaicinājumu. Ar zināmu faktu ka es vēlos vairāk, ka mans ķermenis aug lielāks, spēcīgāks, es vēlos pieņemt vairāk izaicinājumus un tad tiecos pēc tā visa. Un esmu gatavs, uzstādīt sev jaunus mērķus kam nav limitu. Es atrodu iedvesmu un motivāciju savā dvēselē, ar vēlmi parādīt citiem to ka viss ir iespējams.

darijan-foto-super-veseliba

Mans padoms jums visiem:

Esi tas kas Tu esi, nekaunējies no lietām kas raksturo Tevi. Tas ir veids kā Tu vari kļūt par labāku cilvēku. Es strādāju, praktiski no 9 līdz 5, un es nekad neesmu bažījies vai sūdzējies par grūtībām un treniņiem. Tikai pēc darba sākas tas īstais mans prieks – treniņi. Pats personīgi arī pagatavoju ēdienu, ko izmantoju sevis attīstīšanai. Un neskatoties, uz to, cik daudz daru un trenējos, es atrodu laiku arī saviem draugiem un ģimenei. Nav vajadzība attaisnojumiem, viss ir iespējams, ja TU to tiešām vēlies.

Darijans – https://www.facebook.com/profile.php?id=1402807489

Seko Motivation.Lv!

https://www.facebook.com/motivationlv

https://twitter.com/motivationlv

http://instagram.com/motivationlv