,

5 Prātam neaptveramas zemūdens pilsētas

Šis stāsts ir par piecām pilsētām, kuras ir “pazudušas” zem ūdens. Lielākā daļa cilvēku ir dzirdējuši par atlantīdas leģendu. Tiek uzskatīts, ka Atlantīda atradusies Atlantijas okeānā netālu no Gibraltāra. Tāpat tiek uzskatīts, ka Atlantīda nogrima okeānā pēc iedzīvotāju neveiksmīgā mēģinājuma iekarot Atēnas. Mūsdienās nemitīgie centieni atrast šo pilsētu pagaidām nav bijuši sekmīgi.

Tad nu lūk, šīs 5 zemūdens pilsētas ir iespējams apskatīt arī šobrīd, un ja Tu esi vēstures cienītājs vai piedzīvojumu meklētājs, tad mēs Tev noteikti iesakām doties un aplūkot šīs pilsētas, kas noteikti nebūs kā vienkārša pastaiga pa parku. Tas piešķirtu dzīvei jaunu, un tiešām interesantu skatījumu uz vēsturi tāpat arī pasauli kāda tā bijusi agrāk.

 

1. Port Royal, Jamaika

port-royal-jamaika

Kādreiz šī pilsēta bija bēdīgi slavenais uzmanības centrs pirātu aktivitātēm, bordeļiem un nakts ballītēm. ‘Port Royal’ bija novērtēta, kā ļoti grēcīga un ļaunuma pilna pilsēta.

Tā bija līdz brīdim, kad 1692. gada jūnijā spēcīga 7.5 baļļu zemestrīce satrieca Jamaikas salu un līdz ar nestabiliem pilsētas pamatiem, iesūca to ‘Port Royal’ okeānā,. Šī zemestrīce un pilsētas nogrimšana nogalināja 2000 iedzīvotājus. Vai šī bija dabas izraisīta zemestrīce vai atmaksa par ļaunumu, kas šajā vietā tika piedzīvots?

Līdz ar gadiem, šī bēdīgi slavenā pilsēta ir turpinājusi grimt okeānā, un tagad tā atrodas 40 pēdas zem ūdens. Okeānā iesūktā pilsēta ir populāra vieta arhaleogiem, jo šajā vesturiskajā vietā vēljoprojām tiek atrasti daudz vērtīgi un vēsturiski artifakti.

2. Yonaguni-Juma piramīdas, Japāna

yonaguni-piramidas-japana

Yoaguni – Juma piramīdas atrodas Japānas piekrastes ūdeņos. Vēl līdz šai dienai eksperti strīdās par to rašanās vēsturi -vai tā ir cilvēku radīta vai arī dabiska parādība, kas izveidojusies daudzu tūkstošu gadu laikā.

Kamēr ir pierādijumi par to, lai ticētu dabiskajai rašanās teorijai, akmeņi rindā un trīstūra formas liecina par pretējo. Piramīda stiepjas 250 pēdas no zemūdens apakšas, to regulāri apmeklē akvalangisti, kas tiešām ir apskates un pētniecības vērts objekts.

Ja šī struktūra bija cilvēku radīta, tad eksperti uzskata, ka tā tika radīta pēdējā ledus laikmetā, 10 000 gadi pirms mūsu ēras.

3. Dwarka, Kambajas līcis, Indija

Dwarka-indija

Karaļa “Krišnas” senā pilsēta “Dwarka” bija tikai mīts, līdz 2000. gadā šo elpu aizraujošo pilsētu atklāja.

Stāsts ir par pilsētu, ko izveidoja un pārvaldīja karalis “Krišna”, un šī pilsēta bija izveidota no 70 000 pilīm, izmantojot zelta, sudraba un citus metāla materiālus. Pilsēta bija bagāta un pārtikusi, taču līdz ar karaļa “Krišnas” nāvi, “Dwarku” iesūca jūrā.

Pilsētas drupas atrodas 131 pēdu zem okeāna, mūsdienu Dwarkas līcī, vienā no septiņām vecākajām Indijas pilsētām. Dažādi pētijumi pierāda to, cik senās drupas ir apbrīnojami ģeometriskas.

Šajā vietā ir atrasti daudz un dažādi artifakti, kas palīdzējuši arheleogiem secināt, ka šī senā karaļa “Krišnas” pilsēta tiešām bija vēsturiskā Dwarka.

4. Lauvu pilsēta Kvindado ezerā, Ķīna

lauvas-pilseta-kina

Pasniegta kā visiespaidīgākā zemūdens pilsēta pasaulē. Ķīnas Lauvu pilsēta noteikti ir brīnums.

Šī pilsēta tika būvēta Austrumu Haņ Dinastijā 25-200 gadā, un tās platība ir mērāma aptuveni 62 futbola laukumu lielumā. Mūsdienās, Lauvu pilsētu var atrast 85-131 pēdu dziļumā, Tūksoš salu ezerā. Šo platību aizpludināja 1950. gadā, lai izveidotu dambi. Lauvu pilsēta ir viena no populārākajām tūristu vietām.

5. Kleopatras pils, Aleksandrija, Ēģipte

kleopatras-pils-egipte

Gandrīz pašos Aleksandrijas krastos, atrodas vēsturiskā Ēģiptiešu karalienes Kleopatras pils. Tiek uzskatīts, ka drupas tika ieskalotas jūrā, līdz ar spēcīgo zemestrīci 1500 gadus atpakaļ.

Kopā ar rojālajiem kvartāliem, arhaleogi uzskata, ka tie ir atraduši arī Īsa templi. Līdz šim ir atrasti vairāk kā 140 artifakti, eksperti uzskata, ka tie ir atraduši arī Kleopatras kapus un vēsturisko muzeju līdz ar drupām.

Cerams, ka šīs drupas kādreiz būs atvērtas arī tūristiem, atļaujot ieskatīties vēsturiski slavenās Kleopatras pilī.