,

10 veidi, kā uzlabot savas koncentrēšanās spējas

Izgulies!

Tu nevari sagaidīt labas koncentrēšanās spējas, ja esi miegains un nēesi kārtīgi izgulējies. Cilvēkam ir būtiski saņemt 7-9 stundu miegu, lai diena būtu pietiekami produktīva. Tas ir sen pierādīts fakts, ka pieaugušam cilvēkam ir nepieciešams kārtīgi izgulēties vismaz 8 stundas diennaktī. Šis aspekts noteikti ir viens no svarīgākajiem, ja visas dienas garumā vēlies būt pietiekami koncentrējies.

8-stundas-miegs-veselibai

Izvēlies koncentrēšanās objektu!

Ir neiespējami koncentrēties, ja Tu īsti nezini uz ko. Atrodi laiku plāna organizēšanai, vienalga vai tas ir “ko jāizdara” saraksts vai arī saraksts ar mazākiem soļiem, lai sasniegtu lielāku mērķi. Ja skaidri zināsi savus mērķus un ceļu kā uz tiem iet, būs daudz reizes vieglāk koncentrēties.

koncentrejies-uz-lietam

Atrodi vislabāko fona troksni!

Visi kas ir mācijušies vietā, kur blakus atrodas kāds zīdainis vai bērns, kas raud, saprot par ko iet runa. No visām traucējošām skaņām, lai kādas tās būtu – transports, bērni, smiekli, klaigāšana vai kas cits, ir jācenšas atbrīvoties. Atrodi vietu, kur apkārt ir kluss vai arī vietu, kas vienkārši liek justies labi. Reizēm iedvesmai un iekšējam mieram palīdz mūzika, kas pašam ļoti patīk. Ja ir iespēja, lieliski var darboties arī pie dabas, kur ir neuzkrītošas un patīkamas skaņas. Vienā vārdā sakot – atrodi savu vietu!

mieriga-vieta-prieks-koncentresanas

Dari to tagad!

Tieši tā, tagad. Ne pēc pusdienām, ne rīt, ne arī nākamnedēļ, bet tieši šajā mirklī. Ja Tev ir uzdevums, no kura Tu baidies un kurš tevi satrauc, tad tā risināšana  būs lieliska, priekš koncentrēšanās veicināšanas. Negaidi, neatliec, dari to tagad! Jo atrāk Tu to izdarīsi, jo vieglāk Tev būs vēlāk, tāpēc ka par to vairs nebūs jāuztraucas.

 tagad-vai-nekad

Kusties!

Kustēties ir veselīgi! Kustība dod veselīgu efektu, kas ļauj diezgan labi koncentrēties. Tā pamodina tavu ķermeni un sirdsdarbību, tāpat Tu iegūsti arī papildus skābekli savām smadzenēm. Līdz ar to prāts kļūst asāks un koncentrēties ir vieglāk.

 vingrosana-veselibai

Kārtīgi paēd!

Jūties tāds kā gauss? Tici vai nē, tas iespējams ir tāpēc, ka nēesi paēdis brokastis vai pusdienas. Balstoties uz neiro zinātnes pētijumiem, valrieksti un mellenes palīdz uzlabot

tavu smadzeņu darbību. Burkāni un spināti arī ir ļoti labi spēka avoti. Atceries vienu – ja būsi kārtīgi un veselīgi paēdis, tava pašsajūta un koncentrēšanās spēja tikai un vienīgi uzlabosies.

 veseligs-ediens-dzivesveids

Padzeries!

Vai Tev vēljoprojām ir grūtības koncentrēties? Pastāv iespējamība, ka esi nedaudz dehidrējies, bet to nedrīkst sajaukt ar slāpju sajūtu. Pat neizslāpis cilvēks var būt mazliet dehidrējies zem normas. Ja pazaudēsi 1.5 % no ķermeņa ūdens normas, tas pasliktinās tavas koncentrēšanās spējas, jo tas negatīvi ietekmē Tavu smadzeņu darbību. Ja ir nepieciešamība koncentrēties, kārtīgi padzeries, un viss būs kārtībā.

 udens-veselibai

Elpo!

Elpošana vispār ir visas dzīvības pamats. Dziļi ievelkot elpu un lēni to izpūšot, koncentrēšanās spējas var ievērojami palielināties. Dziļa ieelpa un izelpa ir jāatkārto vairākas reizes. Ja piedomāsi pie tā, kā Tu elpo, kad nepieciešams koncentrēties, tava smadzeņu darbība var ievērojami paātrināties.

 elposanas-nozime-cilvekiem

Apdomā situāciju!

Esi apjucis? Varbūt tu pārāk ilgi domā par savām problēmam un nēesi sapratis, kā tās atrisināt. Kārtīgi apdomā, kas būtu nepieciešams, lai problēmu atrisinātu. Pamēģini saskatīt atrisinājumu no cita skatu punkta. Iedomājies, ka tā problēma notiek ar tavu draugu, ko tu viņam ieteiktu? Saskati problēmu, noskaņojies tās atrisināšanai un sāc darīt!

apdoma-situaciju

Ignorē lietas, kas novērš tavu uzmanību!

Ja esi pieķēries kaut kam klāt, un tu pats lieliski zini, ka tev ir viegli novērst uzmanību, dari visu iespējamo, lai tas nenotiktu. Izslēdz telefonu, aizver sociālos tīklus, dari visu nepieciešamo, lai koncentrēšanos neapdraudētu citas blakus lietas.