,

Kas ir karma? Vai karma ir īsta?

Tu nevari izbēgt no savas karmas. Tavām rīcībām vienmēr ir sekas. Karma ir neredzams spēks, kas balancē visumu. Mums katram dzīvē ir savs ceļš ejams, bet kaut kādā veidā mēs visi esam saistīti. Zināms ir viens – tu pats veido savu likteni!

Kas ir karma?

Kāda varētu būt karmas definīcija? Katrai tavai rīcībai vienmēr būs atbalss. Katra tava darbība izveido atsperi visumā. Atceries, tavas domas un izteiktie vārdi ir ļoti spēcīgi. Tie glabā enerģiju un ir gluži kā atbalss.

Tavas domas un jūtas veido tavas iekšējās pasaules formu, savukārt, tavi izteiktie vārdi un izdarītās darbības veido pasauli ap tevi. Tu pastāvīgi, katru dienu veido pasauli sev apkārt, liekot mazumiņu pie mazumiņa.

Lai arī ko tu darītu, tas galu galā atnāks atpakaļ pie tevis.

Karma un budisms

Karma ir budistu temrins, kas nāk no Sanskrita un ir saistīts ar likteni, atpakaļefektu un rīcību. Tu un tikai vienīgi tu pats esi atbildīgs par savām rīcībām.  Tu pats esi atbildīgs par savas karmas veidošanu. Ar labiem darbiem un nodomiem, tu pievilksi pozitīvu karmu, savukārt ar sliktiem darbiem pievliksi negatīvu. Tikai un vienīgi tu pats vari kontrolēt to, kas ar tevi notiek, dodot pasaulei to, ko vēlies saņemt atpakaļ.

Tas ir cēloņu un sakritību likums, kas ir kosmosa nelaužams princips. Tu esi pelnījis visu, kas ar tevi notiek, vienalga vai tas ir labs vai slikts. Tu pats veido savu laimi un savu postu. Kādu dienu tu būsi tādos pašos apstākļos, kādus kādreiz radīji otram cilvēkam.

Caur laiku..

Tava dzīve kāda tā ir tagad, ir tikai un vienīgi tavas pagātnes atspulgs. Viss, ko dari šodien ir gluži kā spogulis tavai nākotnei. Tavas šodienas rīcības veido tavu nākotni. Viss, ko tu piedzīvo šajā mirklī ir tas, ko karma vēlas, lai tu piedzīvo. Katra sajūta, katra doma, ir speciāli sagatavota priekš tevis. Tu vienmēr vari mācīties no savas pagātnes. Tu nevari no tās izbēgt, bet mācīties gan.

Neredzamais faktors

Paskatīsimies uz piemēru. Iedomājies situāciju: Domā par personu, kura tev nepatīk. Domā par veidu, kādā tu varētu šo personu sāpināt ar nelaipniem vārdiem.

Tagad iedomājies, ka esi realizējis savu plānu. Tu smaidi, kad redzi šo personu ciešam. Tu tikko pats sev esi izveidojis “negatīvo karmu”.

Tu apzināti esi kādu sāpinājis. Tavi nodomi bija slikti. Tieši nodomi ir tie, kas veido karmu. Labi nodomi vienmēr veidos labu karmu. Tu vari slēpt savus nodomus no citiem, bet ne no sevis un visuma. Tu esi gluži kā mazs zobratiņš ar apkārt daudz citiem zobratiem. Kad tu kusties, tu automātiski kustini visus pārējos zobratus.

Tu nekad nebūsi laimīgs/a uz cita rēķina

Tu esi nācis no tā paša avota no kurienes ir nākuši visi pārējie. Nekaitē citiem. Tu nekad nebūsi laimīgs, ja apzināti sāpināsi savus līdzcilvēkus.  Pat tad, kad domā, ka esi viens, tā nav. Vienmēr ir kāds, kas tevi vēros. Tas ir visums, bet galvenokārt jau tu pats un tava iekšējā balss.

Ja nav nodoma, nav arī karmas. Ja tu patiesi nebiji domājis kādu sāpināt, tad karmas likums vairs nestrādā. Tie ir tavi nodomi, kas piesauc karmu, labie vai sliktie. Neviens nevar pārkāpt dabiskos karmas likumus. Tu nevari tos piemānīt.

Tu vari būt stiprs vai vājš tagadējā dzīves situācijā, bet tavs liktenis jebkurā brīdī var pilnībā izmainīties. Tava dzīve var izmainīties acu mirklī.

Vai karma ir īsta?

Jā, karma ir īsta. Tā ir tava saikne ar pagātni. Tā ir visuma likums. Tā nevar tikt lauzta. Karma tevi māca un padara tavas zināšanas par pasauli pilnīgas. Visums vēlās, lai tu ieklausies un saproti citu cilvēku ciešanas. Lai to izdarītu, tev ir jāpieredz dzīve no dažādiem skatu punktiem. Tas ir būtiski saprast, kāpēc tu kaut ko darīji un pie kādām sekām tas noveda. Karmiskā pieredze ļauj tev ieraudzīt un izlabot savas kļūdas.

Tikai tad, kad iekāp otra cilvēka kurpēs, tu sāc patiesi saprast, kā viņi jūtas. Karma sūtīs tev vienas un tās pašas situācijas, līdz tu iemācīsies ieklausīties tajā, kā jūtas citi.

Pārbaudījums

Jebkura kritika, ko izteiksi, galu galā būs radīta pret tevi. Ja tu vēlies kritizēt citus, esi gatavs tādu pašu kritiku saņemt uz savas ādas. Nosodīšanai ir negatīvs efekts. Jo vairāk tu nosodi cilvēkus, jo vairāk tiksi nosodīts pats. Tu neesi dzīvojis viņu dzīves un nezini viņu nodomus, lai nosodītu.

Esi pateicīgs, nevis augstprātīgs par kaut kādām spējām, kas tev ir labākas, nekā citiem. Skaists cilvēks kļūst par neglītu, kad vēlas pazemot citus, kas nav tāds pats kā viņš.

Karmas likums

Nav tāds termins kā “citi cilvēki”. Mēs visi esam viens vesels. Kad tu nomet atkritumus uz ielas, tu piemēslo pats sevi. Kad tu sāpini otru, tu automātiski sāpini pats sevi. Karmas likums pārveido tevi par labāku cilvēku. Jo vairāk tu zini par dzīves jēgu, jo mazāk mācību tev būs jāiziet, pirms sasniegt savus sapņus.

kā strādā karma

Citiem nav jāredz, ka tu dari labu

Būt laipnam pret citiem, ir tas pats, kas būt laipnam pret sevi. Laipnība dod cerību. Tas rada lielu caurumu karmā, ja tu atsakies kādam palīdzēt. Laipnība ir pati vērtīgākā dāvana, ko vari iedot otram. Tā maina cilvēkus. Paceļot kājās kādu cilvēku grūtā brīdī, tu automātiski pacel sevi pats. Tikai tā tu vari pasauli padarīt par labāku vietu.

Dod, neprasot neko atpakaļ. Tev nav jādara labas lietas tikai tāpēc, ka tevi kāds redz. Tevi vēro pats visums. Vai ar to nepietiek?

Tev pieder brīvā griba. Tas esi tu, kas izvēlās galējo lēmumu.

Slikta karma

Nekas nekad neaiziet , līdz nav jums sniedzis nepieciešamo dzīves mācību. Slikta karma ir laime nelaimē.

Vainas apziņa ir sava veida sods. Sāpīgās situācijas tavā dzīvē nāk no darbībām, ko veici un kuras nesakrita ar visuma nospraustajiem mērķiem. Sāpes dod pamācību. Kādi ir visuma nospraustie mērķi? Bezgalīga mīlestība.

Karma pret visiem izturas vienādi. Tu nedabūsi īpašāku attieksmi. Mācies no savas pagātnes. Mācies no savām dzīves kļūdām.

labais un ļaunais

Vai es varu mainīt savu karmu?

Vai es varu mainīt savu karmu? Jā. Tu nevari to apstādināt, bet tu to vari mainīt. Viss, ko esi darījis savā pagātnē var tikt “atsaukts”, tagadnē darot labas lietas. Tu vari pļaut, ko esi sējis. Tu esi izveidojis pats savu likteni, tagad tu to vari pārveidot. Kā? Tev ir sava brīvā griba. Tu vari mācīties no pagātnes. Tā ir atbilde.

Tīra sirdsapziņa nevar tikt iegūta no brīža, kad sāki izjust nožēlu un kaunu par izdarīto. Ja tu vēlies piedošanu par savām negatīvajām rīcībām, tev vispirms ir jāuzņemas atbildība par tām.

Nožēla ir sākuma punkts. Kad jūties slikti par to, ko esi izdarījis, tu sūti signālu visumam.  Bet tev tiešām ir jādomā tā, kā tu saki. Tas viss ir par mācīšanos caur līdzjūtību. Tas rodas, ja kārtīgi un uzmanīgi iztēlojies, kā otrs jutās. Tev ir sev jāpasaka, ka tu saproti, ka pagātnes rīcības bija nepareizas. Tev tas ir jāapzinās. Tas arī ir sākums. Tu esi sācis dzēst to, ko izdarīji.

Reizēm tev pašam ir jāpieredz tas, ko esi nodarījis citiem. Nav nozīmes, cik slikts esi bijis, tu vienmēr vari visu sākt no jauna. Tikai ar nožēlu tu vari izdzēst slikto karmu, pēc tam praktizējot laipnību un mīlestību. Nav cita ceļa.

Ja tu kādreiz esi kādu sāpinājis, palūdz piedošanu. Viņu piedošana transformēs slikto karmu labajā. Tava vainas apziņa izzudīs. Tu jutīsies lieliski.

Vai karmai ir tūlītējs effekts?

Tas var prasīt ilgu laiku, lai tu pilnībā saprastu to, kāpēc tas bija slikti, ko izdarīji. Dažas mācības ir tūlītējas, bet dažas tu vari apgūt tikai pēc kāda laika. Tātad, karma iesēj sēklu. Pēc laika tā izaugs. Kādā konkrētā brīdī, kādā konkrētā laikā, tu sagaidīsi un saņemsi savu augli – labo karmu!

Atceries, ka karmas nolūks nav atriebība. Visums nav atriebīgs. Karmas nolūks ir tev palīdzēt kļūt par labāku cilvēku.

Karma var savus augļus nest ātri, bet var arī aizkavēties, taču efekts būs vienmēr! Tavu rīcību sekas tev sekos pat arī nākamajās dzīvēs. No karmas nevar izbēgt, tāpēc vienmēr dariet labu! Katrs mēs ienākam šajā dzīvē ar karmiskajiem parādiem, bet darot labu, tos var izlabot.

Kā sasniegt jeb iegūt labu karmu?

Kad tu piedzīvo karmas labos augļus, atceries būt pateicīgs. Pateicība nozīmē, ka tu saproti, ka esi bijis labs. Vairākums cilvēku ievēro tikai slikto karmu, sliktos notikumus. Pamēģini ievērot labos notikumus un saki “paldies”!

Jo garīgāks tu esi, jo ātrāk tava labā karma atgriezīsies. Jo vairāk tu zini, jo vairāk atbildīgs tu esi. Cilvēks, kurš saprot garīgos likumus, bet nepielieto tos dzīvē, t.i. dara sliktu ar nodomu, ļoti spēcīgi cieš.

Kad tu esi laipns un mīlošs, tava karma atgriežas pie tevis visskaistākajā veidā. Tev apkārt ir maģiska sega, kas pasargā no visa sliktā. Visvarenākie spēki ir ar tevi!

Dari citiem to, ko pats gribētu saņemt atpakaļ. Dod mīlestību, neprasot neko atpakaļ. Tikai ar patiesu un nesavtīgu mīlestību, pasaule kļūs labāka.  Šie ir karmas likumi un tagad tu tos zini!