, ,

Ik reizi kad viņa ceļo, šī sieviete rada kaut ko ļoti skaistu..

Fotokamera ir neatņemama sastāvdaļa, lai iemūžinātu ceļojuma atmiņas un mirkļus. Tu noteikti vēlēsies atcerēties skaistos dabas un pilsētas skatus, un, protams, visu lielisko ēdienu, ko esi baudījis no dažādajām valsts virtuvēm. Dažreiz, uzņemt fotogrāfiju ir pat pārāk viegli un tik pat viegli arī aizmirst par to, taču kā būtu ja visus šos ceļojumus tu spētu iemūžināt citādākā, patiešām īpašā veidā?

Māksliniece un dizainere Terēza Lima nāca klajā ar unikālu risinājumu. Viņa negribēja samierināties ar tradicionālajām tūristu paražām iemūžināt skaistos dabas un pilsētas skatus ar fotokameras palīdzību, (lai gan var redzēt, ka tas tomēr tika darīts, lai parādītu savu ideju). Tā vietā, Terēza savos ceļojumos līdzi ņēma šūšanas piederumus, lai izšūtu labākos viņas redzētos pilsētas un dabas skatus, rezultātā iegūstot burvīgu, mazu piemiņas lietu no katra ceļojuma.

Prāga, Čehija

Prāga, Čehija

Serpentīna ūdenskritums, Perth, Austrālija

serpentīna ūdenskritums, perth, austrālija

 Ha Long Bay, Vjetnama

Vjetnama

Terēza ikdienā strādā par ilustratori un tekstila dizaineri. Viņai patīk savienot divas dažādas lietas un rezulāts ir acīm redzams. Šīs bilžu sērijas projekts aizsākās 2014.gadā un tas saucas”Wanderlust”, kas skaidrojumā nozīmē “Spēcīga vēlme pēc ceļošanas”.

“Šo projektu es sāku 2014. gada beigās, kad sapratu, ka mūsdienās, ar mākslas tehnoloģijas stāvokli, uzņemt bildes ir pārāk vienkārši,” stāsta Terēza. “Es vēlējos iegūt kaut ko vairāk no saviem ceļojumiem, atvedot kādu daļu no šī visa arī uz mājām. Kad esmu pabeigusi attainot kādu no skaistajiem dabas vai pilsētas skatiem, es jūtu to, ka šo konkrēto vietu patiešām zinu, un tas dod man lielu gandarījumu, kuru parasta fotogrāfēšana man nedotu”.

Laufersweiler, Vācija

Vācija

Amsterdama, Nīderlande

amsterdama nīderlande

Kārļa tilts, Prāga, Čehija

Čārlija tilts, Prāga, Čehija

Berlīne, Vācija

Berlīne, Vācija

Terēza savas šūšanas prasmes izmanto arī citos projektos. Viņas ceļojumu piemiņas glezniņas parāda kaut ko vairāk, nekā tikai konkrētās vietas attainojumu, kā parastai fotogrāfijai vajadzētu. Šie mākslinieciskie darbiņi atļauj viņai pievienot arī savu skatījumu uz apkārt notiekošo. Ainas izšūšana prasa kādu laiku, un šis laiks Terēzai dod lielāku izpratni par katru no vietām, kuru viņa ir apmeklējusi.

Protams, viņa izmanto arī kameru, lai nofotogrāfētu un salīdzinātu savus darbus ar reālo ainu.

Hanoi, Vjetnama

Hanoi, Vjetnama

Tokija, Japāna

Tokija Japāna