, ,

Šī neaptveramā skulptūra ļaus saskatīt kaut ko ierastu pavisam neierastā veidā

Ja jums ir iespēja šobrīd atrasties ASV, Sietlas štatā un apmeklēt MadArt galeriju, jūs varētu aci pret aci sastapties ar milzīgu koka skulptūru. Kompozīcija ir pilnībā veidota no rūpīgi sakrautiem koka blokiem. Skulptūra, kas nosaukta par “Middle Fork“, stiepjās 90 pēdu garumā, un tā tika pilnībā izveidota no rokām.

interesanta skulptūra

Šī projekta ideja nāk no mākslinieka Džona Greida. Projekta izstrāde bija ļoti ilgs un rūpīgs process. Darbs, ko ieguldīja Džons un viņa komanda šajā skulptūrā, ir neaptverams.

koka skulptūra

Pāris gadus atpakaļ, Džons un viņa asistenti devās uz kādu no Vašingtonas lietus mežiem, atrodot tur 140 gadus vecu Hemloka vesterna koku. Arboristu komandai bija svarīgi, lai viss notiktu droši un sekmīgi. Masveidīgais koka stumbrs tika ietīts folijā. Virsū tam tika pievienots arī ģipsis. Kad viss izžuva, “apvalks” tika uzmanīgi noņemts un pa daļām aizvests līdz MadArt studijai. Tieši tur sākās viss īstais darbs.

mākslinieciska koka skulptūra

Džons un viņa komanda izveidoja ģipša apvalku jeb apmetumu no 140 gadus vecā koka formas. Šis apvalks stiepjās līdz pat 90 pēdām. Koks nekādā veidā netika aizskarts. Bildēs var redzēt gan skulptūras veidošanas procesu, gan to, kāda izskatās pabeigta skulptūra.

Tas prasīja simtiem brīvprātīgo palīgu un veselu gadu, lai pabeigtu šo skulptūru. Daži brīvprātīgie vienkārši no ielas ienāca studijā, jo viņiem bija interese piedalīties šajā projektā.

interesanta skulptūra

 

koka skulptūras izgatavošana

Šajā projektā netika izmantotas jauna koka sastāvdaļas. Tā vietā, lai viss notiktu godīgi pret māti dabu, koks tika savākts un pārstrādāts no nevajadzīgām atliekām.

skulptūra izveidota no koka

Skulptūra acīmredzami izskatās kā koks, bet horizontālais stāvoklis padara to abstraktu.

interesantas formas koka skulptūra

Režģa veida koka bloki dod ierastajai koka formai pavisam jaunu tekstūru. Tie ļauj ienākt saules stariem cauri, tādējādi padarot koka formu pavisam citādāku.

kā izgatavot koka skulptūru