, ,

Mairis Briedis – Pasaules čempions un Latvijas lepnums

mairis briedis wbc čempions

Latviešu bokseris Mairis Briedis tikko izcīnījis nozīmīgāko uzvaru savas karjeras laikā. Ielūkojies slavenā sportista dzīves aizkulisēs un profesionālajā sporta karjerā!

Mairis Briedis ir dzimis 1985. gada 13. janvārī Rīgā. Viņš ir latviešu bokseris, kas pašlaik ir pasaules čempions svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem WBC, IBA un IBF versijās.

Labākais latviešu bokseris savi pierāda ne tikai boksa ringā – viņš arī kalpo Latvijas valstij, strādājot par policistu, kas ir bijis viņa bērnības sapnis, strādā par pretvēža zāļu ražotāja Rigvir drošības dienesta vadītāju, kā arī uztur ģimeni, audzina četrus dēlus. 2014. gadā Mairis Briedis tika atzīts par Eiropas Gada cilvēku Latvijā.

Veiksmīgās karjeras pirmssākumi

Briedis atzīst, ka uz pirmo boksa treniņu viņu 14 gadu vecumā „aizvilcis” draugs, taču mīlestība pret šo sporta veidu radusies uzreiz. Viņš uzskata, ka sports palīdzējis viņam izvairīties no apkārt esošajām negatīvajām ietekmēm. Tā vietā viņš vienmēr centās būt stiprs, neatlaidīgs un spēcīgs ne tikai fiziski, bet arī garīgi.

Sākotnēji Briedis nodarbojies ar kikboksu, 16 gadu vecumā iegūstot Latvijas čempiona titulu. Kad mērķi kikboksā bija sasniegti, viņš sāka trenēties boksā. Pirmā profesionālā cīņa tika aizvadīta 2009. gadā.

mairis briedis bokseris

Nozīmīgākie sasniegumi

Brieža sportista karjera ilgst nu jau astoto gadu. Šajā laikā viņš aizvadījis 22 cīņas. Tas ir vērā ņemams fakts, ka viņš ir uzvarējis ikvienu no šīm cīņām, turklāt 18 no tām – ar nokautu!

Savu pirmo pasaules čempiona titulu ieguvis 2013. gada 22. novembrī Liepājā, cīņā pret čehu bokseri Ļubošu Šudu. Briedis ieguva titulu IBA versijā svara kategorijā līdz 90,7 kilogramiem. Turklāt, šajā momentā viņš kļuva par pirmo latvieti profesionālajā boksā, kurš kādā no versijām kļuvis par pasaules čempionu!

2016. gada 21. februārī Briedis ieguva pasaules čempiona titulu IBF versijā, pieveicot Dienvidāfrikas bokseri Deniju Venteru.

Savukārt 2016. gada 14. maijā viņš nokautēja nigēriešu sportistu Olanrevaju Durodolu, kas nodrošināja Briedim obligātā pretendenta statusu uz prestižo pasaules čempiona jostu WBC versijā smagajā svarā.

Par gaidāmo cīņu tika paziņots 2016. gada decembrī – Briedim būs jācīnās pret vāciešu bokseri Marko Huku. Šī cīņa norisinājās 2017. gada 1. aprīlī Dortmundē, Vācijā, kas mūsu sportistam bija „ne pa jokam” veiksmīga – viņš to uzvarēja 12 raundu mačā, un pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma tika pasludināts par pasaules čempionu, iegūstot WBC un IBO jostas.

Pats Briedis par šo cīņu pirms tam izteicies, ka tā būs nozīmīgākā Latvijas vēsturē, tāpēc viņš smagi trenēsies un centīsies parādīt sevi no labākās puses – kā vienmēr. Tomēr sportists apgalvo, ka nekad nav šķirojis boksa mačus pēc to nozīmīguma – viņš ikkatrai cīņai gatavojas vienādi uzcītīgi, jo tā ir liela atbildība. Tieši tā ir mūsu sporta lepnuma kvalitātes zīme, kas palīdzējusi viņam izcelties konkurentu vidū un gūt lieliskus panākumus.

Sevi pierāda arī divos algotos darbos

Mairis Briedis arī strādā Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo objektu apsardzes pārvaldes Ārējās apsardzes nodaļā. Viņš savu darbu raksturo kā izaicinošu, bet interesantu – tas saistīts ar centieniem atrisināt konfliktsituācijas, kas sniedz lielu gandarījumu.

Vēl pirms WBC pasaules čempiona titula iegūšanas, Briedis izteicies, ka pat uzvaras gadījumā nepametīs šo darbu, jo viņam būšana par policistu nav naudas jautājums. Viņš tādā veidā vēlas būt labs paraugs citiem. Briedis norāda, ka sākotnēji sabiedrībā pastāvēja uzskati, ka bokss ir tikai mafijas un gangsteru sporta veids – kaut kas negatīvs. Tagad šos uzskatus ir izdevies mainīt uz pozitīvo pusi.

2016. gadā viņš arī kļuvis par Latvijas pretvēža zāļu ražotāja un holdinga Rigvir drošības dienesta vadītāju. Mairis Briedis norāda, ka viņam vienmēr ir bijis svarīgi veidot sociālo dzīvi un karjeru ārpus sporta. Viņš ļoti lepojas ar šo amatu, jo uzskata, ka šis uzņēmums spēs palīdzēt daudziem cilvēkiem visā pasaulē cīņā ar vēzi.

Ģimenes cilvēks

Mairis Briedis atvēl laiku arī savai ģimenei – sievai Jūlijai Briedei un četriem dēliem. Sportists uzskata savu ģimeni par viņa veiksmes talismanu. Briedis norāda, ka neplāno rosināt dēlus nodarboties ar boksu profesionāli, jo tas ir psiholoģiski smags sporta veids, turklāt – tai jābūt tikai personīgajai izvēlei. Viņš uzskata, ka dēli ir līdzīgāki mātei un ir mierīgāki, maigāki, tātad viņiem būtu piemērotāki citi sporta veidi.

Mairis Briedis un Jūlija Briede

Mēs lepojamies ar Mairi Briedi – labāko latviešu bokseri. Viņa karjera pierāda, ka neatlaidība, atbildības sajūta un uzskats, ka negatīvajam vienmēr jāmeklē pozitīvs atrisinājums, ir veiksmes atslēga.