,

Astoņi vienkārši pareiza uztura padomi aizņemtiem cilvēkiem

Mūsdienu dzīvesveids ir ieviesis izmaiņas mūsu ēšanas un gulēšanas režīmos, kā arī samazinājis fizisko aktivitāšu veikšanu.

Lielāko daļu sava laika mēs pavadām statiski – braucot uz darbu, sēžot birojā, vai atpūšoties mājās uz dīvāna. Ja mums neatliek laika treniņiem, mēs iegūstam drošu veidu, kā pieņemties svarā un dzīvot nesabalansētu dzīvi. Pēc ilgas dienas birojā un sēdēšanas sastrēgumos, veselīgas maltītes pagatavošana visticamāk ir pēdējais, par ko tu domā, beidzot tiekot mājās. Mēs paķeram pirmo, kas pagadās pie rokas un to notiesājam, skatoties TV.

Cilvēki bieži asociē veselīgu dzīvesveidu ar atteikšanos no kaut kā, un savā ziņā tajā ir taisnība – būtu nepieciešams izvairīties no alkohola, cigaretēm, saldumiem un fast food ēdieniem. Tomēr ir iespējams ēst veselīgi, par spīti aizņemtajam ikdienas grafikam. Ir jāmaina veids, kā mēs gatavojam ēdienu un ko mēs izvēlamies.

1. Blenderis ir tavs labākais draugs

Blenderis ļaus tev pagatavot veselīgu un vitamīniem bagātīgu maltīti dažās minūtēs. Tu vari pagatavot smūtijus, zupas vai mērces, ar ko aizstāt jebkuru ēdienreizi, vai arī izmantot to kā atsvaidzinošu uzkodu.

Ko var sablenderēt? Absolūti jebko – augļus, dārzeņus un pat gaļu. Internetā atrodams daudz recepšu, vai arī tu vari izpaust savu radošumu, kombinējot produktus, kas tev patīk, vai miksēt kopā ko tādu, kas šķiet interesants.

Smūtiji ir īpaši efektīvi, jo tie mazina kāri pēc saldumiem, ja tajos pievieno jogurtu.

2. Veselīga maltīte ar piegādi

Bieži vien notiek tā, ka pusdienu pārtraukumā mēs tāpat turpinām strādāt tā vietā, lai paēstu. Šādos brīžos mēs ēdam to, kas pagadās pie rokas – bulciņas, picu, virtuļus, vai arī pasūtām fast food ēdienus. Tas ir jāmaina!

Atrodi, kuri restorāni piedāvā veselīgus ēdienus un nākamreiz, kad pasūti ēdienu ar piegādi, zvani šim restorānam. Tie var būt salāti, grilēta zivs, makaroni… Izvēle ir plaša.

3. Proteīna pulveris un batoniņi

Proteīna uztura bagātinātāji ir kļuvuši par nepieciešamību aizņemtiem cilvēkiem. Kad tu steidzies uz darbu, pēdējā lieta, kas ir tavā prātā, ir kaut ko vēl gatavot, un šis ir tikai viens no scenārijiem, kurā proteīna kokteiļi un batoniņi var būt tavs glābiņš.

Taču atceries, lai arī tas ir ātrs veids, kā justies paēdušam, tas nenozīmē, ka tie pilnībā var aizstāt normālu ēdienreizi. Tos ir iespējams ēst regulāri, bet tikai kā papildinājumu sabalansētam uzturam.

4. Ūdens

Kas ķermenim ir vajadzīgs – to ūdens dod. Tas rehidrē ķermeni, jo mēs zaudējam nepieciešamo ūdeni elpojot un svīstot. Vienmēr ņem līdzi ūdens pudeli. Tādā veidā tu atcerēsies ik pa laikam padzerties. Ja tev patīk ūdens ar garšu, tu vari pievienot ogas, piparmētru, gurķi vai citrusaugļus.

5. Sagatavojies darba nedēļai pareizi

Ja tu sagatavosi ēdienu laicīgi, tas palīdzēs tev uzturēt veselīgu uzturu. Ja veselīgas maltītes jau būs gatavas, ir lielāka iespēja, ka mēs tās ēdīsim tā vietā, lai ēstu ko neveselīgu vai tā vietā, lai ieskrietu veikalā pēc kāda našķa.

6. Pievērs uzmanību tam, ko tu pasūti restorānā

Dažreiz cilvēki izvairās no došanās uz restorāniem, domājot, ka tas izjauks viņu veselīgo uzturu. Taču tas nebūt to nenozīmē, ja izplāno, uz kuru restorānu dodas un rūpīgi izvēlas ēdienu. Kā arī ēd lēnām un pārstāj ēst, kad jūties pilns.

7. Ēd daudz augļu un dārzeņu

Augļi un dārzeņi ir vitamīnu, antioksidantu un minerālu pilni. Turklāt tie mazina diabēta, sirdstriekas, sirds un asinsvadu slimību risku. Regulāra augļu un dārzeņu patērēšana palīdzēs samazināt svaru un uzturēt veselīgu formu.

Neaizmirsti katru dienu apēst kādu augli vai dārzeni. Atstāj tos redzamās vietās, lai to atcerētos – uz biroja galda, uz naktsgaldiņa, mašīnā…

8. Izvēlies jogurtu

Jogurts var būt labs papildinājums veselīgai diētai, tomēr, tāpat kā jebkurš cits produkts, tas jāēd ar mēru, jo labai veselībai nepieciešama sabalansēta un daudzveidīga diēta. Tas ir labs piena produkts, pilns ar kalciju un proteīnu, bet pats svarīgākais – tam ir mazs tauku saturs un maz kaloriju.

Jogurtam vari pievienot augļus vai riekstus.

Ir nepieciešama piepūle, lai uzturētu veselīgu uzturu. Lai tev izdotos – plāno, ko un kad tu ēdīsi. Kad ir iespēja, pagatavo maltītes mājās, lai izvairītos no nelāgajiem ieradumiem.

Atceries atstāt veselīgus našķus un augļus vietās, kur tu visbiežāk uzturies. Atrodi internetā veselīgas receptes, un, ja tu kādreiz jūti, ka padodies, iedomājies par visu to labo, ko tev sniegs tavs jaunais dzīvesveids.