,

Pieci mūzikas žanri, kas palielinās tavu motivāciju

Mēs izmantojam mūziku ikdienā dažādiem nolūkiem, sākot no atpūtas mājās līdz dejām ar draugiem. Tā piešķir noskaņu ikvienai darbībai, ko mēs veicam, un izmaina atmosfēru, atkarībā no tās žanra.

Mūzika var būt rotaļīga, spēku radoša vai skumdinoša. Bet vai mūzika var padarīt tevi produktīvāku, vai tā ir laba ikdienas motivācija?

Lai uz to atbildētu, jāaplūko, ko līdz šim ir uzrādījuši dažādi pētījumi.

Kā mūzika ietekmē mūsu darba spējas un motivāciju?

Pētījumi uzrāda, ka cilvēki, kas klausās mūziku, pārsvarā pabeidz darāmos darbus ātrāk un tie labāk ģenerē labas idejas, nekā tie, kas strādājot neklausās mūziku.

Tomēr, piemēram, popmūzika traucē informācijas apstrādes un lasīšanas procesos. Dziesmu vārdi var novērst uzmanību, jo tie liek tajos ieklausīties, tādā veidā iztraucējot produktīvu domāšanu.

Tomēr kopumā mūzika var palīdzēt produktivitātes veicināšanā, ja izvēlas īsto mūzikas žanru. Šie ir pieci žanri, kas palīdzēs tev paaugstināt motivāciju un produktivitāti.

1. Klasiskā mūzika

Tie ir Bahs, Vivaldi, Hendelis un daudzi citi klasiskās mūzikas komponisti. Klasiskā mūzika ir noderīga ne tikai relaksācijai pēc darba ar vīna glāzi rokās. Pētījumi uzrāda, ka pēc baroka mūzikas noklausīšanās, septiņi no astoņiem cilvēkiem norādījuši, ka viņiem ir uzlabojies garastāvoklis un tie varēja labāk koncentrēties darbam.

klasiskā mūzika

2. Dabas mūzika

Iztēlojies, kā tu pastaigājies pa smaržīgu priežu mežu, gar plūstošu upi, vai pa smilšainu pludmali. Tā ir dabas mūzika – savvaļas skaņas. Ir pierādīts, ka dabas skaņas ne tikai nomierina nervus, bet tās arī uzlabo kognitīvo domāšanu darba laikā. Tomēr, ja tādas nomierinošas skaņas kā plūstošs ūdens vai lietus tev palīdzēs, putnu dziesmas un dzīvnieku skaņas var būt uzmanību novērsošas. Labi derēs arī dabas mūzika, kas papildināta ar instrumentiem kā, piemēram, flautu vai klavierēm.

dabas skaņas

3. Episka mūzika

Episka mūzika var uzlabot tev garastāvokli un dot spēku, tajā pašā laikā liekot tev justies, ka tu veic kaut ko ļoti svarīgu, lai mainītu pasauli (pat, ja tā nav).

Ir iemesls, kāpēc filmu treileros parasti skan episka mūzika. Tāpēc, ja tu sēdi pie sava darba galda bez iedvesmas, kāpēc neizmēģināt paklausīties episku mūziku? Tas varētu kļūt par vajadzīgo motivācijas avotu.

episka mūzika

4. Video spēļu mūzika

Neatkarīgi no tā, vai tu spēlē vai nespēlē video spēles, šis var būt pārsteigums daudziem. Tomēr, video spēļu mūzika ir laba strādāšanai, jo tā ir komponēta speciāli, lai tu varētu koncentrēties spēles uzdevumiem.

spēļu mūzika

5. Ambientā mūzika

Par ambiento mūziku dēvē tādu mūziku, kurā ir fokuss uz tās toni un atmosfēru, nevis tradicionālo struktūru. Braeins Īno, viens no ambientās mūzikas aizsācējiem, ir teicis: „ambientajai mūzikai ir jāspēj iedarboties uz vairākiem uzmanības līmeņiem, tai jābūt gan neuzkrītošai, gan interesantai.”

Ja tu esi ieinteresēts, paklausies viņa darbu Music for Airports, kas ticis veidots, lai pasažieri, kas gaida lidmašīnas, justos mierīgi un relaksēti. Tāpat tas būs piemērots arī stresainiem mirkļiem birojā.

Eksperimentē un izmēģini klausīties dažādus mūzikas veidus. Kāds no tiem var palīdzēt paaugstināt tev enerģijas līmeni.

ambient mūzika