,

Septiņas dzīves mācības, kuras tu nevēlētos iemācīties par vēlu

Cik bieži tu esi iedomājies „kaut es būtu to zinājis agrāk”? Dažreiz mūs pārņem sajūta, ka, ja agrāk mēs būtu bijuši saprotošāki, būtu daudz vieglāk tikt galā ar dažādām situācijām. Paturot šo prātā, izlasi šīs septiņas svarīgās dzīves mācības, kas izmainīs tavu perspektīvu un uzlabos dzīvi.

Dzīvo šajā mirklī

Mēs tik daudz uzturamies pagātnē vai plānojam nākotni, ka aizmirstam izbaudīt doto mirkli. Taču laime var eksistēt tikai šajā brīdī – pagātne ir pagājusi un nākotne vēl nav pienākusi, tāpēc viss, kas mums ir – tā ir tagadne.

Centies apstāties un palūkoties sev apkārt, kas ar tevi notiek pašlaik. Vienkārši koncentrējies uz savu elpošanu. Tiklīdz tu to izdarīsi, tavs prāts atvērsies un tu spēsi novērtēt to, kas tev ir pašlaik, un tev vairs nešķitīs, ka laiks tik ātri paskrien.

Nedomā par to, kas tev būtu un kas nebūtu jādara

Sabiedrība vai mūsu ģimene bieži vien liek mums domāt, ka ir lietas, kas mums obligāti būtu jādara – „ir jāiet uz universitāti” vai „labāk atteikties no sapņa, jo no tā nevarēšu nopelnīt”. Taču, kad mēs izsakām to, kam tieši mēs to sakām? Kura atļauju mēs cenšamies iegūt? Un kāpēc tas ir pieņemami? Dzīvot dzīvi, kā tu pats vēlies, ir vienīgais veids, kā būt laimīgam. Pārstāj sevi ierobežot citu cilvēku gaidu dēļ. Tā ir tava dzīve.

Nepārspīlē

Mēs bieži vien problēmas padarām lielākas, nekā tās ir. Viss ir atkarīgs no tava skatījuma. Cik reizes ir bijis tā, ka tev kaut kas šķiet milzīga problēma, bet pēc nedēļas vai mēneša tu par to pat neatceries? Tas ir tāpēc, ka tavs prāts mēdz pārspīlēt.

Nākamreiz, kad tā notiek, vienkārši pajautā sev: reālistiski domājot, vai tas mani uztrauks arī rīt, nākamnedēļ, nākamgad? Lielākoties atbilde būs „nē”.

Izaicini savas bailes

Mums visiem ir bailes, taču augt nozīmē biežāk sastapties ar savām bailēm. Atceries, ka lielākā daļa tavu baiļu ir tava prāta izgudrojums, tās nemaz neeksistē. Kad tu to sapratīsi, darīt lietas, no kurām tu baidies, kļūs vieglāk. Turklāt, tā būs tik lieliska sajūta.

Dzīvo lēnām, bet pārliecinoši

Kad mēs esam jauni, mēs mēdzam uzlikt augstus mērķus un visu vēlamies iegūt ātri. Veiksmes atslēga ir veikt mazus soļus. Uzliec sev mazus, sasniedzamus mērķus, kas palīdzēs iet pretī lielajam sapnim – neatkarībā no tā, cik ilgu laiku tas prasīs.

Neuztraucies par citu domām

Mēs bieži vien kļūdaini pieņemam to, ko citi varētu par mums domāt. Taču pasaule negrozās tikai ap tevi. Cilvēki tev apkārt cīnās paši ar savām problēmām, stresu un kompleksiem, tāpēc visticamāk viņi nepievērš daudz uzmanības tev.

Novērtē visu savā dzīvē

Viena no svarīgākajām dzīves mācībām ir novērtēšana. Jo vecāki mēs paliekam, jo vairāk mēs novērtējam to, kas ir mūsu dzīvē – cilvēkus, pieredzes, mācības. Tā ir galvenā atslēga uz laimi. Jo ātrāk tu to sapratīsi, jo vairāk tu spēsi dzīvot dotajā momentā un būsi pateicīgs par to, kas tavu dzīvi padara tik labu. Turklāt, nav svarīgi, cik maznozīmīga lieta tā var šķist. Vai tā būtu duša, kurā tu ej katru rītu, daba ap tevi, tavs mājdzīvnieks, labākais draugs vai ēdiens tavā ledusskapī – novērtē to visu. Tādā veidā tu iegūsi pozitīvu skatījumu uz dzīvi.