,

Motivācija un sapnis – Pēteris Rumpis

Pēteris Rumpis

Ar ko sāki? Kā nonāci līdz pašreizējam rezultātam?

Pirmsākumi jāmeklē laukos Rembatē, kur bija neliela zāle un pāris cilvēki trenējās, daži pat startēja sacensībās powerliftingā. Es biju izmēģinājis ļoti daudz sporta veidus, vienmēr bija patikušās sporta spēles, spēlēju futbolu, basketbolu, florbolu, bet vienmēr kautkas mani no tā visa vilināja prom.Kad pirmo reizi iegāju svaru zālē man bija aptuveni 15 gadi, nedaudz pacilāju svarus un sapratu, kad laikam esmu atradis īsto sporta veidu, tad  man vēl nebija izpratne, ko es tur darīšu, bet ar draugiem kopā sākām staigāt, pēc gada, jau “spiedu” 100kg, ar ko visi bija pārsteigti, biju diezgan talantīgs, pagāja 1,5 gads un es aizbraucu un pirmo LV čempionātu spiešanā guļus, ja nemaldos paliku 4 vietā, tā bija laba pieredze, pagāja neilgs laiciņš un es atkal aizbraucu un paliku 3. Tā sākās man lielais sacensibu periods, uzvarēju daudz un dažādas sacensības, bija arī kāds LV rekords jauniešos. Pēdējais gads bija īpaši veiksmīgs, es tik cītīgi gatavojos LV čempionātām  spēka trīscīņā, kad beigās tas viss atmaksājās, pirmajās sacensībās izpildīju Sporta Meistara kandidātu, ta bija tālākā motivācija trenēties vēl smagāk. Kad es gatavojos LV čempionātam  Ķīpsalā, tad es teicu, kad tā būs mana pēdējā trīscīņa, kad man jautājā ‘’kāpēc’’, tad es teicu, kad esmu parāk apsēsts ar savu izskatu, un zinu, kad Fitnesā es sasniegtu vēl vairāk, tā nu -105kg kategorijā es paliku 3, tās bija smagākās sacensībās mužā, es speciāli iesvēros smagākā kategorijā, lai pēdējās sacensībās, konkurence būtu vēl lielāka. Lielākoties, uzskatu, kad mana neatlaidība un attieksme pret sportu ir novedusi mani līdz šiem rezultātiem.

peteris-rumpis-photo-shoot

 

Kāpēc nolēmi kļūt par fitnesa treneri jeb instruktoru?

Trenera darbs bija spontāna ideja, beidzot 12 klasi, bija jāizdomā, ko darīt dzīvē tālāk, es vienmēr biju domājis, kad tas būs saistīts ar sportu, ļoti daudzi man teica, lai es dodos uz LSPA un kļūstu par treneri, izrādās es trāpiju desmitniekā. Kad sāku studēt, sapratu, kad priekš manis šis būs labākais darbs pasaulē, katru dienu būt zālē un palīdzēt kādam citam piepildīt viņa mērķus. Strādājot par treneri esmu sapratis, kad tas nav darbs priekš visiem, jo ne visi var atrasties trenežieru zālē pat 14h, katra cilvēka labā ir jāupurē savs laiks, un ticiet man, trenera darbs nav no vieglajiem, ziemas periodā ir jāēd pat zālē, jo nav laika to izdarīt pie pusdienu galda, cik ir daudz cilvēku. Pēdējā laikā sanāk piestrādāt arī par fiziskās kondīcijas treneri basketbolistiem, kur trenējam eksplozīvo spēku, ir man arī divi powerlifteri, kurus gatavoju jau pirmajām sacensībām septembrī. Es nekad neesmu gribējis ieciklēties tikai kā Fitnesa treneris, es vēlos dažādību, uz nākotni ir plāni vēl iziet citus sertifikātus.

 peteris-rumpis-fitness-instruktors

Kādas ir Tavas aizraušanās izņemot fitnesu, bodybuilding?

Kopš nopietni esmu sācis gatavoties nākamajai sezonai, teikšu godīgi, man tādu citu aizraušanos ir maz, es visu dienu domāju tikai par to, kā ātrāk dabūt labākus rezultātus un palīdzēt to izdarīt citiem, lasu Men’s Health, Flex Magazine, Men’s Fitness un citus tāda tipa žurnālus, tā es pavadu brīvo laiku gan mājās gan darbā, sekoju līdzi dažādu atlētu sasniegumiem un viņu rakstiem, par uzturu un treniņu planiem. Kad biju uz diētas, pirms lielās fotosesijas, tad man bija tāda aizraušanās, kā ēst gatavošana, katru rītu cēlos 6 un gatavoju ēdienu nākamajām 2 dienām, bija reizes, kad es to darīju pat 3:00 naktī, jo vienkāŗši nespēju aizmigt, tā bija labākā nodarbe trako divu mēnešu laikā. Kopumā, mans brīvais laiks tiek pavadīts kopā ar cilvēkiem, kas profesionāli nodarbojas ar Fitnesu vai bodybuildingu, pat brīvdienās par to tiek runāts bez apstājās, tāds man ir tas dzīvesveids.

Vai Tev ir doma tuvākajā laikā uzstāties kādā no šoviem vai konkursiem ?

Septembra sākumā sākšu gatavoties NAC 2015 iesācējiem bodibildingā, šīs sacensības būs tikai kā pieredze, jo neesmu izlēmis kļūt par mega lielu bodibilderi. Drīzāk es tiecos uz tādām fitnesa sacensībām kā THE WBFF federācijas fitness models, vai muscle models, pagaidām vēl neesmu izlēmis, kad maijā nostartēšu, tad arī izlemšu. Daudzi man ir prasījuši vai es vēl startēšu powerliftingā, droši varu atbildēt, ka nē, savas gaitas turpināšu tikai fitnesā. Principā es šogad gatavošos vienām sacensībām, jo tajās es gribu parādīt lielisku formu! Noteikti arī būs daudz fotosesijas.

peteris-rumpis-photo-session

Ko visbiežāk lieto savā uzturā?

Ar uzturu ir interesanti, kad vēl nodarbojos ar powerliftingu, tad kā saka, ēdu visu, kas krīt pa rīkli lejā, tā nu tas bija, īpaši veselīgi nebija, pārsvarā lielā daudzumā makaroni, kartupeļi, tādi smagie ogļhidrāti, daudz saldumi, kūkas, bulciņas, jo tas bija man vajadzīgs un arī strādāja. Tagad, kopš esmu ļoti nopietni pievērsies Fitnesam un esmu izmetis svarcelšanu no galvas, nopietni sekoju līdzi uzturam, īpaši, kad gatavojos fotosesijas es sakārtoju savu ēdienkarti uz 100%, ēdu ļoti tīri, ik pa divām nedēļām  taisīju čītmīlu, tur gan es nedaudz panašķojos. Pārsvarā: brokastis- auzu pārslas ar olas baltumiem, pustdienas –  rīsi, griķi, needu neko ceptu, no gaļām zivs, liellops un ,protams, vistiņa, tas viss ir sarēķināts, bet cik daudz, to es jums neatklāšu pagaidām. Patīk variēt un pašam gatavot, ikdienā lietoju ļoti daudz dārzeņus, jo zaļāk, jo labāk! Esmu iemācījies ļoti daudz receptes, tagad, kad sāksies off sezona, tad tas viss tiks likts lietā, noteikti pastāstīšu par saviem kulinārijas brīnumiem vēlāk Jums.

Kad netrenējies, nestrādā, ko dari brīvajos brīžos?

Tādu brīžu ir maz, lielāko dienas daļu es pavadu Fitnesa klubā, bieži no paša rīta, līdz pat vēlam vakaram.Taja laikā, ka des nestrādāju, es dodos diendusā, tā vislabāk var atjaunot spēkus, lai varetu izturēt pilnu dienu.Domāju dažādas shēmas treniņu procesam, gan sev, gan citiem, tāpat arī ar uzturu, ļoti daudz lasu un cenšos dažādas metodes samiksēt pēc iespējas labāk.Vasara ir tas periods, kad var īpaši smagi netrenēties, bet diemžēl es tā nemāku, šajā period var daudz eksperimentēt, pavadot treniņā pat 3h.Pēdējā laikā sanāk apmeklēt arī citas svaru zāles, dodos uz laukiem uz zāli, kur es aizsāku savas  sportista gaitas, tāpat arī Ogres celtnieku vai arī Supergym, kurā biju nesen un teikšu , diezgan normāla zāle.mani vienmēr ir saistījušas zāles, kuras ir pagrabos ar tādu naidīgāku atmosfēru.Ir doma doties uz daudz semināriem, kuri ir saistībā ar fitnesu un uzturu, pavisam drīz Ķīpsalā būs Riga Food 2014, to es noteikti apmeklēšu, ceru arī uz citu cilvēku rīkotiem semināriem par veselīgu dzīvesveidu.

 peteris-rumpis-sacensibas

Vai atļaujies arī našķiem un citiem kārumiem?

Kā jau minēju, kad biju uz diētas, ik pa divām nedēļām taisiju čītmīlu, lielākoties picas, burgeri, dažādi cepti ēdieni, cepumu, saldējums u.c. Tagad princips ir līdzīgs, katras nedēļas beigās apēdu kādu našķi, nezinu kāpēc, bet picas dominē jau mēnesi no vietas, laikam zinu, kurš man ir mīļākais ēdiens. Visu nedēļu cenšos turēties līdz nedēļas beigām, bet ir arī reizes, kad nesanāk, bet tad man ir alternatīva, kā piemēram ENERGY BAR vai QUEST BAR batoniņi, tie mani glābuši nevienu reizi vien. Pēc pirmās diētas sapratu, kad nav arī čitmīli jātaisa, nākamgad shēma būs nedaudz savādāka, nevis ik pa divām nedēļām taisīšu noēšanos, bet uztaisīšu kārtīgu ogļhidrātu uzlādi, kādas 4 rīsu pakas, tas būs daudz pareizāk, bet var saprast, saldumi tak ir garšīgāki, jo izvēlē starp kūciņu un rīsiem nav grūta. Manam ķermeņa tipam labāk ir vispār šīs lietas maksimāli reti ēst, jo man viss iet labumā, lai cik tīri es ēstu, sausums man pazūd ātri, bez stingras diētas nekā. Pavisam drīz mani redzēsiet uz 110kg, tāds arī ir mērķis līdz pavasarim.

peteris-rumpis-photo-session-model

Vai vari atklāt savu nedēļas trenniņu rotāciju un uztura plānu?

Treniņu plāns man ir nedaudz savādāks kā citiem. Kad beidzu trenēties powerliftingu, bija grūti pārslēgties no spēka treniņiem uz hipertrofiju. Muskuļi bija pieraduši strādāt eksplozīvajam spēkam, es netrenēju nekādus bicepsus, plecus un citus man nesvarīgus muskuļus. Kad trenējos kā powerlifteris, bija 3x nedēļā, pirmdiena bija pietupiens un spiešana, un tad sekoja pāris akesoriji mugurai vai tricepsam, trešdien bija vilkme un spiešana, piektdien bija atkal pietupiens un spiešana un atkal pāris aksesoriji, reti bija arī sestdienā, tikai tehnikas treniņš. Kad sāku gatavoties fotosesijai, sākumā skatījos, kas man pašam nepatīk, kur ķermenī ir asimetrija, kā jau minēju, netrenēju plecus, rokas utt, tāpēc uztaisīju sev shēmu 5x nedēļā, no kurām divas dienas bija veltītas tikai asimetrijai, tādējādi es nedaudz pieliku klāt to, ko vēlējos, protams, man ir vēl daudz jāstrādā, joprojām redzu kļūdas, lai gan citi teiktu, ka ir ļoti labi, man tā galīgi neliekas ‘’AVERAGE PHYSIQUE SUCKS’’ ! Protams, tagad, kad nāks daudz aukstāks laiks, vairāk laika veltīšu spēka treniņiem un bāzei, un tikai kādus divus, trīs vieglus vieglus aksesorij vingrinājumus. Runājot par uzturu, principā tas paliks tāds pats kā tagad, tiks palielināti ogļhidrāti, nedaudz olbaltumvielas un ūdens daudzums, būs jācenšas ēst tik pat tīri, kā līdz šim, tad viss būs kā nākas, lai pēc iespējas sausāka masa būtu.

peteris-rumpis-shredded

Kādi ir Tavi tālākie plāni un mērķi dzīvē?

Man tāds neliels sapnītis bija dabūt PRO KARTI kā muscle model vai arī kādā citā kategorijā, līdz tam ir ļoti tāls ceļš ejams, bet zinu, ka ar savu attieksmi pret darbu un sportu, es to spēšu paveikt. Galvenais ir censties un turpināt strādāt ar sevi tik pat smagi kā līdz šim, redzēsim, ko nākotne rādīs, es domāju jau maijā redzēsim, kas būs sanācis.

Kāds ir Tavs dzīves moto?

A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others