,

7 aizraujoši veidi, kā iemācīties valodu, ja tu esi pārāk aizņemts

Kurš ir teicis, ka valodas mācīšanās nevar būt jautra?

Līdz ar tehnoloģiju un komunikācijas rīku attīstību un plašo informācijas pieejamību, vairs nav obligāti jāizvēlas tradicionālās mācīšanās metodes, kā, piemēram, nodarbību apmeklēšana.

Mūsdienās iespējams izvēlēties daudz radošākus un efektīvākus mācīšanās veidus, kas spēs aizraut tevi mācību procesā, kas, savukārt, palīdzēs tev iemācīties ātrāk.

Mēs esam izvēlējušies 7 labākos veidus, kā radoši un jautri mācīties valodu – mēs ierosinām tev izmēģināt vismaz vienu no tiem jau šodien!

 

Iemācies 10 jaunus vārdus katru rītu

Mēs saprotam – tu esi aizņemts, un tava dzīve norit strauji. Taču ikviens var atvēlēt laiku, lai katru dienu iemācītos 10 vārdus – vai tas būtu pa ceļam no mājām uz darbu, vai pusdienu pārtraukumā.

Pētījumi pierāda, ka, ja tu iemācies 1000 vispārzināmākos vārdus jebkurā valodā, tu spēsi saprast 85% no mutiskās valodas! Tas nozīmē, ka, iemācoties 10 vārdus dienā, tu zināsi valodu par 85% 100 dienu laikā.

Protams, tev tāpat vajadzēs mācīties, kā pareizi runāt šajā valodā, bet tev būs ielikts stabils vārdu krājuma pamats.

 

Apmeklē valodu apmaiņas pasākumus

Vai tev patīk satikt jaunus cilvēkus? Pamēģini apmeklēt valodu apmaiņas pasākumu savā pilsētā!

Tev būs iespēja satikt līdzīgi domājošus cilvēkus, kas, tāpat kā tu, mīl ceļošanu, kultūru, valodas, un vēlas attīstīt runāšanas prasmes citās valodās!

Izmanto tādas lapas kā Meetup vai Couchsurfing, lai atrastu, kur un kad notiks nākamais pasākums tavā pilsētā.

 

Spēlē online spēles

Tieši tā – tu vari spēlēt spēles un mācīties valodu. Galvenais noteikums ir atrast kopienas, kas runā tajā valodā, kuru vēlies iemācīties – vai tā būtu spāņu, franču vai ķīniešu valoda. Otrs variants ir nomainīt valodu spēles opcijās, izvēloties to valodu, ko vēlies iemācīties.

Satiecies ar kādu, kas runā valodā, ko vēlies iemācīties

Atsvaidzini savu mīlas dzīvi, atrodot kādu, kas runā citā valodā. Mūsdienās to izdarīt ir tik vienkārši, jo ir pieejami dažādi iepazīšanās portāli un aplikācijas telefonam. Tu atradīsi visdažādākos cilvēkus, no kura atrast to īsto un vienīgo. Labā ziņa – jums uzreiz būs viena kopīga lieta. Lai veicas!

 

Atrodi privātskolotāju tiešsaistē

Tu esi pārāk aizņemts, lai iemācītos valodu, bet tu vēlies strādāt ar labākajiem pasniedzējiem, kas palīdzēs tev attīstīt valodas prasmes? Tad labākais veids, kā tev mācīties valodu, ir atrodot privātskolotāju internetā. Tas ļaus tev mācīties, lai arī kur pasaulē tu dzīvotu, gandrīz jebkurā diennakts laikā, un jebkurā nedēļas dienā. Šāds elastīgums laika plānošanā tevi motivēs turpināt mācīties, atšķirībā no piesaistes nodarbību telpai noteiktos laikos. Turklāt, kurš vēlas papildus tērēt savu laiku, dodoties uz un no nodarbībām?

 

Netflix and chill

Vai tev patīk Netflix and chill? Kā būtu, ja tam klāt tu varētu iemācīties valodu? Vai nu tu izmanto Netflix, vai citu straumēšanas platformu, tev ir iespēja skatīties savus mīļākos seriālus citā valodā. Ja nav pieejama audio versija tajā valodā, ko mācies, tad izmēģini subtitrus.

 

Nomaini savu sociālo tīklu valodu uz to, ko vēlies iemācīties

Vēl viens kreatīvs un jautrs veids, kā iemācīties valodu, ir ne tikai nomainīt valodu portāla opcijās, bet arī veikt ierakstus citā valodā. Tas tev neprasīs lielas papildu pūles, jo tu tāpat izmanto sociālos tīklus un tajos raksti – kāpēc gan papildus neattīstīt savas rakstītprasmes citā valodā?