,

8 augļi, kas labi garšo un uzlabos tavu veselību

Āboli

Viens vidēja lieluma ābols ir pildīts ar 17% šķīstošo šķiedru, kas cilvēkam ir dienas nepieciešamā deva. Šie rādītāji ir svarīgi priekš resnās zarnas veselības un cukura līmeņa asinīs. Tas arī ir labs avots, ja nepieciešams uzlabot C vitamīna daudzumu ķermenī.

darza-aboli

Vīnogas

Pētījumos ir pierādīts, ka liela daudzuma glikēmisko ogļhidrātu uzņemšana pēc treniņiem, ražo lielāku daudzumu glikoigēna. Šī atjaunināšanās ir vajadzīga pēc kārtīgiem treniņiem. Vīnogas ir ideālas uzkodas pēc fiziskām aktivitātēm. Vīnogās arī ir daudz A, C un B6 vitāmīni, tāpat arī minerāli.

vinogas-veselibai

Ķirši

Džonijs Boudens „150 veselīgākie ēdieni uz pasaules” autors, saka, ka iekaisumi ir pamats lielākajai daļai ķermeņa slimību un diskomfortu. Daudzi cilvēki cieš no iekaisumiem, ko ir izraisījušas sporta traumas. Pētījumi ir apliecinājuši, ka tieši sportistiem būtu vajadzīgs apēst vismaz sauju ķiršu nedēļā. Šim auglim ir spēja ķermenī koncentrēt dabīgās vielas, kas dziedē iekaisumus.

kirsi-veselibai

Granātāboli

Ja vīrieši cieš no erekcijas traucējumiem, ir nepieciešams savai ēdienkartei pievienot “dabisko Viagru”. Pētījumi ir pierādījuši, ka granātābolu sēklas un sula ir spēcīgs antioksidantu avots, kas var palīdzēt novērst erekcijas problēmas. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc daži teologi tic, ka tieši granātāboli, nevis āboli, bija aizliegtais auglis Ēdenes dārzā?

granataboli-veselibai

Upenes

Ir ieteicams uzturā lietot upenes, jo tās satur lielu daudzumu K vitamīna. Tas ir svarīgs vitamīns, kas samazina arī risku saslimt ar prostatas vēzi. Upenes satur arī lielu daudzumu minerālu un magnēziju, kas palīdz optimizēt testosterona līmeni ķermenī. Tāpat kā mellenes, avenes un kazenes, arī upenes ir labs antioksidantu avots, kas palīdz uzlabot redzi.

upenes-veselibai

Greipfrūti

Slavenās Scripps klīnikas pētījums „Greipfrūta diēta” pierādīja, ka dalībnieki, kuri ēda pusi greipfrūta dienā, pirms katras maltītes, zaudēja aptuveni 3,6 mārciņas divpadsmit nedēļās. Tas ir lielisks apetītes apslāpētājs. Tas saturs pektīnus, kā arī šķīstošās šķiedras, kas aptur aterosklerozes progresu. Taču izvairieties no greipfrūta ēšanas, kad lietojat recepšu medikamentus. Tas mijiedarbojas ar aknu enzīmiem un var uzturēt zāles tavā organismā ilgāk, nekā tas ir nepieciešams.

greipfruti-veselibai

Citrons

Citronskābe, kas ir citronos, palīdz noārdīt lipīdus un stimulē gremošanas sulas. Ikvienam būtu nepieciešams katru gadu rīkot desmit dienu attīrīšanās procesu ar citrona limonādi. Tas samazinātu ķermeņa tauku un holesterīna līmeni. Ja pievienosi pusi citrona sulas savai rīta ūdensglāzei, tas palīdzēs atbalstīt aknu un žultspūšļa darbību. Iedzer svaigu citrona sulu pirms savas nākamās svarīgās tikšanās. Enerģētiskā smarža un garša, mazina nogurumu, nemieru un nervozitāti, kā arī paaugstina koncentrēšanās spējas un uzmanību.

citroni-veselibai

Papaija

Papaīns – enzīms, kas atrodas Papaijā, stabilizē gremošanas traucējumus, palīdzot izvadīt gāzes. Tajā ir vēl viens enzīms, kas spēj mazināt organismā esošos iekaisumus. Viena, svaigi spiesta nogatavojušās papaijas sula, satur tikai 60 kalorijas. Papaijā ir arī daudz tik nepieciešamā C vitamīna. Pērkot papaiju, labāk būtu izvēlēties to, kura pārsvarā ir dzeltena un iespiežot tajā, viegli rodas nospiedums.

papaija-veselibai