,

8 lieliski svara zaudēšanas ēdieni, kuri ir ļoti vienkārši pagatavojami

Pietiekami laba diēta, kurai ir reālistiski pieturēties ir 100% labāka, nekā teorētiski perfekta diēta, kurai ir ļoti grūti sekot līdzi un to ikdienā realizēt.

Daļa no ”būt reālistiskam” nozīmē godīgumu pašam pret sevi, tas ir, ko tu esi gatavs darīt diētas labā un ko pavisam noteikti nē. Viena no lietām, ko dažiem varētu būt grūti izpildīt, ir ilgā ēdiena gatavošana vai regulāru ēdienreižu ievērošana, kā arī nespēja sekot līdzi tam, ko tu ēd un kā to ēd.

Liela daļa cilvēku domā, ka ir jābūt labam pavāram, lai pagatavotu veselīgu un diētisku ēdienu, kā arī virtuvē ir jāpavada ilgs laiks, taču tā nemaz nav. Varam droši teikt, ka ir pārtikas produkti, kuriem nav jāvelta daudz laika, lai tos pagatavotu un lietotu uzturā. Tieši tāpēc šajā rakstā apkoposim 8 ēdienus svara zaudēšanai, kuri ir ļoti vienkārši un ātri pagatavojami.

Olas un olu baltumi

Olas nenoliedzami ir viens no labākajiem proteīna avotiem, ko tu vari atrast. Tās ir arī ļoti viegli un ērti pagatavojamas. Ja izvēlies lietot kādu no proteīna uztura bagātinātājiem, pievieno olu baltumu šķidrā veidā! Olas var pagatavot dažādos veidos. Šis ēdiens nekad nepaliks garlaicīgs, jo olas var vārīt, cept, sakult un cept, turklāt var pievienot klāt dažādus sagrieztus dārzeņus, kā, piemēram, tomātus vai avakado. Ēdiens iegūs pavisam jaunu formu, garšu un smaržu. Liec lietā iztēli!

olas uzturam

Smūtiji

Smūtiji ir radīti priekš cilvēkiem, kas vēlas savu uzturu balstīt uz zaļbarību. Bet būsim reālistiski: visa sagatavošana, pagatavošana, dārzeņu šķirošana, ko es vēlos, ko nē –  tas ir pārāk garlaicīgi un lēni. Tā vietā, iegādājies blenderi, un tu būsi spējīgs pagatavot bezgala daudz un dažādus, veselīgus smūtijus, un tas arī neprasīs daudz laika. Lūk, viena no veselīgo/diētisko smūtiju receptēm, ko vari izmantot jau tagad!

  • 1 vidēja izmēra tomāts
  • 1 burkāns
  • ½ biete
  • 1 sauja pētersīļu
  • 1 īkšķa lieluma ingvers
  • ¼ mizota citrona
  • 1 vidēja izmēra selerija vai glāze spinātu 

Tu iegūsi gandrīz ~450 gramus dārzeņu mix, kas tevi uzturēs un dos enerģiju visai dienai, un tās ir tikai ~ 150 kalorijas.

smuutiji

Lasis

Ja tu neesi virtuves cilvēks, sabalancēt savu uzturu un iegūt nepieciešamo daudzumu proteīnu ir diezgan liels izaicinājums. Viens no labākajiem veidiem, kā iegūt sev nepieciešamo proteīna devu, ir laša produktu lietošana. Tālākā pagatavošana tev tiešām neprasīs daudz laika. Lasim pievieno citronu sulu, sāli, piparus un nedaudz olīvu eļļas. Turklāt, arī svaigu lasi pagatavot nemaz nav tik grūti un laikietilpīgi. Vienkārši apber to ar pipariem, garšvielām un ieliec cepeškrāsnī uz ~ 15 minūtēm. Beigās vēl uzspied nedaudz citrona sulas. Veselīgi, garšīgi un diētiski!

lasis uzturam

Sparģeļi

Sparģeļi ir viena no labākajām zaļajām uzturvielām tieši fitnesa entuziastiem. Tiem ir ļoti bagātīga uzturvērtība, un tāpat tie palīdz uzlabot arī nieru darbību. Tos ir ļoti vienkārši pagatavot, un tas neprasa daudz laika. Vienkārši izmērcē tos olīveļļā un ieliec uz 10 minūtēm cepeškrāsnī vai uz pannas. Rezultāts būs patīkams un veselīgs!

sparģeļi uzturam

Grieķu jogurts

Grieķu jogurts ir viens no populārākajiem uzkodas veidiem, ko izmantot uzturā: tam ir ļoti zems kaloriju daudzums, augsts proteīna līmenis, un tas noteikti tevi pabaros uz ilgāku laiku.

grieķu jogurts

Biezpiens

Ja tev nepieciešams kārtējais proteīna lādiņš, tad biezpiens ir vēl pārāks par iepriekš minēto grieķu jogurtu, un ar tādu pašu, labi barojošu īpašību. Lai padarītu garšu vēl patīkamāku, pievieno zemenes vai mellenes, vai kādu citu augli, kas dos lielisku garšu.

biezpiens uzturam

Vistas krūtiņa

Vista! Ko gan var iebilst par šo produktu, ja runājam par proteīnu? Vistas produkti ir viens no populārākajiem veidiem, kā uzņemt proteīnu un labi paēst. Šī gaļa ir lēta, barojoša, ar augstu proteīna saturu un zemu kaloriju līmeni. Kāda ir problēma? Parasti lietpratējam tādu nebūtu, taču tie, kas īsti nemāk gatavot, tā varētu būt problēma. Pagatavot garšīgu maltīti no vistas produktiem nemaz nav tik sarežģīti, tas prasa tikai nedaudz zināšanu.

Lai pagatavotu garšīgu vistas krūtiņu, izmanto savu cepeškrāsni un mazliet garšvielas, sāli vai piparus. Svarīgi vistiņu ir nodrošināt ar mājiņu, kur tai savā sulā cepties un kļūt sulīgai. To var ietīt follijā vai speciālajos cepamajos maisiņos. Pārējo tavā vietā izdarīs cepeškrāsns. Atstāj krūtiņu cepties uz 2.5-3 stundām, un tev nav nepieciešams neko marinēt vai gatavot, jo vista sāks vārīties pati savā sulā un iznākumā būs ļoti garšīga un maiga maltīte.

Ar gandrīz 5 minūšu darbu, dažas dienas tu varēsi baudīt lielisku vistas krūtiņu, kura neatstās tevi izsalkušu.

vistas krūtiņa uzturam

Ūdens

Dzert nepieciešamo daudzumu ūdens diētas laikā vai bez tās ir ĻOTI svarīgi. Slāpju un izsalkuma mehānismi dažreiz ir neskaidrībā viens ar otru. Daudzi cilvēki bieži vien jūtās izsalkuši, lai gan tās ir tikai tavas slāpes. Ja ievēro diētu, noteikti pie rokas vienmēr turi ūdens pudelīti.

Atkarībā no klimata, kurā tu dzīvo, ir svarīgi dzert ūdeni tādā daudzumā, kas ir uz puse no tava ķermeņa svara pret 28 gramiem ūdens dienā.

Esi drošs arī par to, lai tu ikdienas uzturā saņemtu pieteikami daudz elektrolītu un uz sārmiem bāzētus augus.

ūdens uzturam