, ,

TOP 5 dīvainākās un aizraujošākās vietas pasaulē

Šī pasaule, kurā mēs dzīvojam, netika radīta tikai cilvēkiem, bet arī priekš citiem dzīviem organismiem. Dzīvība eksistē it visur un pasaule ir pārpildīta ar skaistām vietām un dabas brīnumiem, kuri noteikti būtu kādreiz dzīvē jāierauga. Pilsētas un modernizācija pakļauj mūs sava veida norobežojumiem, taču ja tu apstātos un palūkotos, tad saprastu, ka apkārtne ir ieskauta ar neskaitāmiem šīs planētas dārgumiem.  Būtu tik aizraujoši uzzināt, kas slēpjas aiz jūrām, okeāniem, kalniem un ielejām, kas mūžīgi atgādina mistēriju. Uz zemeslodes ir ļoti daudz neparastas vietas, kas aizrautu tavu elpu, iedvesmotu un liktu saprast, ka pasaule ir vienreizēja ar tās skaistumu un arī nepilnībām.

Pamukale (Turcija)

Vēl kāda interesanta vieta uz šīs planētas ir populārie Travertīna baseini. Šie skaistie un elpu aizraujošie baseini ir tik pārsteidzoši, ka neviens pat nevar izskaidrot, kā tie ir izveidojušies.

Citu cilvēku stāsti liecina par to, ka tūkstošiem gadu atpakaļ, šajā vietā notika ļoti daudz zemestrīces, un tās nāca viena pēc otras. Šī parādība veicināja baseinu pamata lūzumus, no kuriem nāca ārā karstie avoti. Pēc tam, šo vietu appludināja gigantisks daudzums ūdens, kura saturā bija augsts kalcija karbonāta līmenis. Kad ūdens izžuva un izgaroja, tas aiz sevis atstāja kaļķainus veidolus, kuri ar laiku kļuva biezāki un veidoja masveida slāņus, tajā skaitā arī sienas.

Pamukale ir viena no reti dīvainākajām un skaistākajām vietām, ko jebkad redzēsiet. No attāluma tā izskatās, kā milzīgs piena kalns. Liels daudzums tūristu apmeklēja šo vietu, taču tagad tā ir slēgta, jo UNESCO zinātnieki to tuvāk izpēta.

Bermudu Trijstūris

Lai cik dīvaini tas nebūtu, šis noslēpumainais objekts ir ieinteresējies ļoti daudzus no mums. Tas tiek dēvēts arī kā “velna trijstūris” par iemeslu tam, ka visi kuģi un lidmašīnas, kas iekļūst šajā trijsturī, pazūd.

Milzīgi kuģi un lielās lidmašīnas ir pazudušas nekurienē, un neviens nav noskaidrojis kāpēc. Tā ir neizskaidrojama mistērija, priekš cilvēkiem un zinātniekiem.

Terminu “Bermudu Trijstūris” pirmo reizi nosauca Vincents Gaddis, tālajā 1964. gadā. Kopš tā laika, zinātnieki ir smagi strādājuši, lai atrastu atbildes, kuras izskaidrotu to, kas tad īsti notiek ar cilvēkiem un lietām, kas tur pazūd.

Daudzi no zinātniekiem pauž viedokli, ka šis trijstūris atrodas neparastā ģeogrāfiskajā lokācijā, kurā lidmašīnām ielidojot, rodas navigācijas problēmas, un tās veicina dzinēju apstāšanos. Tieši tāpēc lidmašīnas beidz savu gaitu turpat okeānā.

bermudu trijsturis

Sukvatra sala (Jemena)

Šī vieta tiek uzskatīta par pazudošo pasauli, kopš tā laika, kad sala ir mainījusi savu pozīciju no Jemenas piekrastes. Tā ir perfekta un brīnumaina vieta, kas tevi padarīs ļoti laimīgu vien raugoties tās skaistumā. Piepildīta ar dabīgu auru un vidi, tā ir iekārojams tūrisma galamērķis, kurš tev noteikti vismaz vienu reizi dzīvē ir jāapmeklē.

Šeit jūs atradīsiet salas izplatītāko koku “Pūķa asinis”, kas tiek pārstrādāts priekš kristālu ražošanas. Vēl viens no retajiem augiem, kas šeit mīt, ir “Tuksneša Roze” un vēl izplatītāks augs “Ziloņa kāja”, kuriem ir ļoti īpatnējas izskata īpašības. Apmeklējot Sukvatras salu, šo augu burvība un krāšņums dos jums specifiskas sajūtas, kuras vēlēsieties izbaudīt vēl un vēl.

Belīzas zilais caurums

Šis zilais caurums atrodas Bahamās. Tā nosaukums ir cēlies līdz ar dziļā dobuma izveidošanos, kas ir izteikta apļa formā. Cauruma aptuvenais garums ir 14 kilometri.

Tiek uzskatīts, ka jūras līmenis agrāk varētu būt bijis mazāks, kā 150 metri, salīdzinot ar to kāds tas ir šodien, un laika gaitā, ar ūdens palīdzību, vietās, kur kaļķakmens izdila, izveidojās arī alas. Pēc šiem, ļoti lēnajiem procesiem, ūdens līmenis atkal cēlās, un šie kaļkakmens veidojumi sabruka, izveidojot “zilos caurumus”. Tas varēja notikt aptuveni 65000 gadu atpakaļ, kad pasaulē valdīja ledus laikmets.

Āfrikas acs (Mauritānija)

Ja skatās no putna lidojuma, tad šī savādā vieta izskatās pēc cilvēka acs. Tā atrodas Sahāras tuksnesī, Mauritānijā un tās platums sniedzas līdz pat 40 kilometriem. Šis veidojums sastāv no dažādiem vulkāniskajiem akmeņiem.

Patiesība par šo mistērisko aci nav atklājama pat zinātniekiem. Daži spekulē, ka šī forma izveidojusies līdz ar meteorīta sprādzienu tūkstošiem gadu atpakaļ.