,

Būtiski ziemas periodā! Detokss tavai veselībai

Vai tu attīri savu ķermeni laiku pa laikam? Tā ir ļoti laba ideja to darīt tieši ziemas mēnešos. Kāpēc? Tavs ķermenis piedzīvo izmaiņās ziemas laikā – tavs metabolisms, hormoni un asins cirkulācija pielāgojas aukstākai videi. Mainās arī tavs dzīvesveids – tu, iespējams, paliec iekštelpās vairāk, kā arī ēd vairāk un dažādākus ēdienus. Vasarā tu baudīji vieglākus, aukstākus ēdienus, bet tagad, ziemā, tu, visticamāk, kāro pēc sātīgākām maltītēm un siltām zupām.

Šīs izmaiņas ienes vairāk toksīnu tavā organismā nekā iepriekš. Ziemas un vasaras ēdieni ir atšķirīgi pēc to konservantu, ĢMO un tauku satura.

Tāpēc ir svarīgi sniegt savam ķermenim iespēju atjaunoties, attīrot to no vasarā uzkrātajiem toksīniem. Tas palīdzēs tev labāk pārdzīvot aukstos ziemas mēnešus, un arī mazinās ziemā uzņemto toksīnu spēku.

Ir divi veidi, kā tu vari veikt detoksu šajā ziemā:

Fiziskais detoksa plāns

Tu vari palīdzēt savam ķermenim atbrīvoties no toksīniem, berzējot ādu ar sausu birsti un ejot Epsom sāls vannās reizi nedēļā.

Ādas berzēšana ar sausu birsti ir Ajūrvēdas paņēmiens, kurā jāizmanto ķermeņa birste, lai maigi berzētu ādu, veicot garenas, slaukošas kustības. Berzēšana palīdz limfai kustēties cauri tavai limfu sistēmai. Viena no daudzajām tās funkcijām ir attīrīt tavus audus no toksīniem. Paātrinot limfu plūsmu, tu paātrini detoksikācijas procesu.

Šāda prakse arī atbrīvo tavu ādu no atmirušām šūnām un netīrumiem porās, tajā pašā laikā uzlabojot asins cirkulāciju.

Epsom sāls izmantošana vannās palīdz izskalot toksīnus no tavām porām un atjauno tava ķermeņa magnija rezerves. Magnijs no Epsom sāls dabīgā veidā iekļūst ķermenī caur tavām porām. Tas palīdz atbrīvot tavu ķermeni no stresa un trauksmes, jo tavs ķermenis to izmanto, lai radītu vairāk serotonīnu un melatonīnu – abi hormoni palīdz cīnīties ar stresu un rada mieru.

Detoksa ēdieni

Daudzi holistiski veselīgie ēdieni bagātina tavu ķermeni un attīra to no toksīniem. Artišoki ir bagātīgi antioksidantu saturā, turklāt, ir atklāts, ka tie palīdz mazināt kardiovaskulāro slimību rašanās iespēju. Artišoki arī bagātina tavu ķermeni ar C vitamīnu, kāliju un citām uzturvielām, kas ir svarīgas imūnajai un nervu sistēmai. Artišoku sastāvā atrodamā hlorogēniskā skābe un cinarīns pasargā tavas aknas, kas uzlabo attīrīšanās iespēju.

ēdieni ķermeņa attīrīšanai

Divu Brazīlijas riekstu apēšana dienā palīdz tavam ķermenim attīrīties no toksiskiem metāliem kā dzīvsudrabs. Ja tu vasarā esi daudz ēdis jūras veltes, tu esi saskāries ar dzīvsudrabu, jo lielākajā daļā jūras velšu ir maza tā deva. Divi Brazīlijas rieksti ir dienas selēna deva, kas neitralizē dzīvsudrabu tavā organismā. Tavs ķermenis arī izmanto selēnu, lai veidoti enzīmus, kas neitralizē brīvos radikāļus un citus toksīnus. Saglabājot selēna līmeni optimālā līmenī palīdz uzturēt šos enzīmus veselīgus.

Taču viens no labākajiem detoksa veidiem ir pavadīt dienu, ēdot tikai antioksidantiem bagātus riekstus, dārzeņus un augļus. Pretstatā gaļai, dārzeņi un augļi ir pilni ar attīrošām un vēzi novērsošām sastāvdaļām. Šāds antioksidantu daudzums piepildīs tavu ķermeni un neitralizēs toksīnus tavā organismā. Izvēlies krustziežu dzimtas dārzeņus kā spinātus un brokoļus, jo tiem ir augstāks antioksidantu līmenis, kā arī tie palielina aknu attīrošo enzīmu līmeni. Tie ir arī pilni šķiedrvielu, kas attīra tavu gremošanas sistēmu no konservantiem un toksīniem, kas iestrēguši zarnu sienās.

Citi veselīgi attīroši ēdieni ir aprikozes, melones un persiki, jo tajos ir daudz A vitamīna, kas ir labvēlīgs tavām acīm, kā arī ir spēcīgs toksīnu neiztralizējošs antioksidants.

Kad tu veic detoksu, izvairies no piena produktiem un cukurotiem ēdieniem, jo tie apgrūtina tavu gremošanas sistēmu. Tie ir arī skābi, kas pasliktina zarnu baktēriju balansu un var rosināt infekcijas. Tas mazinās tavas attīrīšanas pūles.

Cukurotu ēdienu patērēšana var mazināt tava ķermeņa pretestību, kas nozīmē, ka tas nav efektīvi, lai izvairītos no mikrobiem, kas rada kaitīgos toksīnus.

Ļauj savam ķermenim atpūsties un atgūties, pirms tu uzsāc savu jauno ziemas dzīvesveidu. Izmēģini šos detoksa padomus, lai attīrītu ķermeni no toksīniem, kas uzkrājušies vasaras mēnešu laikā. Tu jutīsies brīvāks un tu palīdzēsi pats sev izvairīties no daudzām saslimšanām.