,

Septiņi vienkārši veidi, kā uzlabot atmiņu un veicināt radošumu

Mūsdienu pasaulē informācija ir visur. Šķiet, ka, lai arī kur tu atrastos – reālajā pasaulē vai internetā – vienmēr atrodas kas jauns, ko uzzināt… Mēs piedzīvojam informācijas pārpilnību. Miljoniem cilvēku ir problēmas koncentrēties un darīt vairākus darbus vienlaicīgi. Te būs dažas vienkāršas lietas, ko vari uzsākt darīt jau šodien, lai tu spētu labāk koncentrēties, uzlabotu savu atmiņu un radošās spējas.

Veic smadzeņu vingrinājumus

Padomā par sportistiem. Vai viņi ir ieguvuši savu lielisko formu sēžot uz dīvāna? Nē! Viņi trenējas līdz spēku izsīkumam un ievēro pareizu uzturu. Kāpēc mums parasti nav tāda paša attieksme pret savām smadzenēm? Arī smadzenes ir jātrenē, lai tās augtu un attīstītos.

Kā tas ir izdarāms? Vienkārši! Google var atrast daudz dažādu smadzeņu treniņa aplikāciju un spēļu… Vēl efektīvāka ir meditācija.

Tāpat arī fiziskais treniņš, it īpaši rīta rosme pamodina un iedarbina tavas smadzenes.

Guli

Tici vai nē, bet gulēšana ir vieglākais veids, kā uzlabot savu mentālo veselību. Regulārs un pietiekams miega daudzums palīdz mums uzņemt vairāk informācijas. Miegs arī palīdz uzlabot atmiņu.

Neuztraucies

Stresam ir būtiska loma atmiņas bojāšanā. Turklāt, atvadies no nelāgiem cilvēkiem, kas sniedz tev tikai stresu.

Papildus ir vērts izmēģināt nootropos līdzekļus – tie ir medikamenti, kas uzlabo kognitīvās funkcijas – palīdz tev koncentrēties un uzlabo atmiņu. Pievērs uzmanību tieši nootropajiem līdzekļiem, jo citiem medikamentiem ar līdzīgu iedarbību būs nelāgi blakusefekti.

Atvēli laiku diendusai

Vai tās būtu 45 vai 20 minūtes – dari to tik ilgi cik vēlies – svarīgi ir tas, ka tu atpūties pēc smaga darba ofisā vai mājās.

Neaizmirsti, tavs prāts ir spēcīga mašīna. Tam vajag laiku, lai apstrādātu visu jauno informāciju, kuru tu tajā ietilpini dienas laikā. Mēs jau zinām, ko kvalitatīvs miegs dara mūsu smadzenēm. Kāpēc gan nepaātrināt šo procesu, paguļot diendusu?

Dodies pastaigā

Jā, pastaigas liek tev justies labāk ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Tas palīdz izvēdināt galvu un rosināt radošumu!

Kādā pētījumā tika atklāts, ka 60% no cilvēkiem, kas pirms tam izkustējušies, labāk veicās dažādās radošās aktivitātēs, atšķirībā no tiem, kas šos uzdevumus pildīja sēžot. Kā pastaigas ietekmē tavas smadzenes? Tāpat kā vingrošana! Kad tu pastaigājies, tava sirds sitas ātrāk, sūtot vairāk asiņu un skābekļa cauri tavam ķermenim. Tavas smadzenes un citi orgāni saņem papildus dozu. Pastaigas palīdz veidot jaunas saites starp smadzeņu šūnām un palielina smadzeņu daļu, kas ir atbildīga par atmiņu. Pavadi pastaigā vismaz 20 minūtes.

kā uzlabot atmiņu

Klausies mūziku

Mūzika paaugstina kreativitāti un mentālo fokusu. Ikvienam, jebkurā vecumā un laikā. Ieej YouTube un ieslēdz kādu no mācīšanās vai koncentrācijas mūzikas (ieraksti study/concentration music) atskaņošanas sarakstiem, kas ir veidoti īpaši šim iemeslam.

Tu droši vien esi dzirdējis par to, ka klasiskā mūzika var palīdzēt, pildot matemātikas testus? Pat Einšteins uzskatīja, ka tā ir laba ideja! Klasiskās mūzikas atskaņošana, pildot testu, palīdz savienot abas smadzeņu puslodes. Klasiskā mūzika arī uzlabo kognitīvās prasmes.

Smaidi un atpūties

Iemācies laist vējā visu nevajadzīgo un to, ko nevari mainīt. Atceries, ka smadzenes ir komplekss organisms. Tās nevar ilgi izturēt mūsu raizes. Radošums daudz biežāk mūs piemeklēs, kad būsim ar sevi apmierināti, jutīsimies labi un nedomāsim pārāk daudz.

Turklāt, miera saglabāšana un izvēle saglabāt pozitīvu skatu uz dzīvi… izmaina centrālos neironus tavās smadzenēs. Tāpēc, ja tava atmiņa ir asāka un tavs prāts ir vairāk koncentrējies, kad esi priecīgā stāvoklī, tu trenē sevi tā justies biežāk.

Tie ir tikai daži vienkāršākie paņēmieni, ko tu vari uzsākt nekavējoties, lai uzlabotu savu pašsajūtu un radošās prasmes, uzlabojot arī atmiņu.