,

Seši iemesli, kāpēc tev vajadzētu atvēlēt laiku pietupienu veikšanai

Pietupieni ir viens no efektīvākajiem vingrinājumiem, kas nodarbina visu ķermeni, it īpaši tiem, kuri ir ļoti aizņemti un nevar atvēlēt daudz laika treniņiem. Ja vien tu būsi apņēmies veikt pietupienu vingrinājumus 2 – 3 reizes nedēļā, tu redzēsi uzlabojumus jau pavisam drīz.

Pietupieni trenē muskuļus visā tavā ķermenī

Protams, pietupieni trenē tavu pēcpusi, un galvenokārt kāju muskuļus. Taču tie arī trenē muskuļus visā tavā ķermenī. Šis vingrinājums ir tik intensīvs, ka tas veido anabolisku vidi, kas liek darboties hormoniem, kas ir vitāli muskuļu audu pieaugumam. Pietupieni arī uzlabo tava ķermeņa izturību.

Pietupieni dedzina taukus un palīdz notievēt

Pietupieni ne tikai trenē muskuļus, bet arī dedzina kalorijas. Tas ir tāpēc, ka viens no labākajiem veidiem kā sadedzināt vairāk kaloriju, ir iegūt lielāku muskuļu masu! Ar katriem 400 g muskuļu masas, ko tu iegūsti, tavs ķermenis sadedzinās papildus 50 – 70 kalorijas dienā.

Pietupieni labvēlīgi ietekmē gremošanu

Pietupienu veikšanas laikā radusies muskuļu kustība uzlabo šķidrumu plūsmu tavā ķermenī, atvieglojot toksīnu izvadīšanu un paātrinot uzturvielu nogādi uz visām ķermeņa daļām. Tie arī palīdz nodrošināt regulāru vēdera izeju.

Tu vari veikt pietupienus jebkurā laikā un jebkur, jo tev nav nepieciešams nekāds īpašs aprīkojums

Pietupienu veikšanai nav jādodas uz fitnesa klubu, vai jātērē nauda par dārgiem sporta aprīkojumiem, tāpēc šie vingrinājumi ir ideāli aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir grūti atrast laiku treniņiem.

Pietupieni var uzlabot stāju

Muskuļi, kurus tu stiprini, veicot pietupienu vingrinājumus, palīdzēs tev sēdēt, stāvēt un staigāt ar taisnāku muguru, kas arī pozitīvi ietekmēs tavu pašapziņu. Tie arī stiprina muguras muskuļus un palīdz izvairīties no muguras sāpēm, kas rodas, pārāk ilgi uzturoties sēdošā pozīcijā.

Pietupieni uzlabo hormonu balansu

Testosterons un augšanas hormons izdalās milzīgos daudzumos treniņa laikā, savukārt vēlāk iedarbojas DHEA. DHEA ir lielisks hormons, kurš ir atbildīgs par ķermeņa atbrīvošanu no liekajiem taukiem, muskuļu augšanu, garastāvokļa uzlabošanu, libido paaugstināšanu un imunitātes uzlabošanu.

Ja tu esi iesācējs, atkārto pietupienus 15 reižu. Tev nav jāveic vingrinājumi katru dienu, lai iegūtu rezultātus – būs lieliski, ja tu to veiksi 2 – 3 reizes nedēļā. Atceries, ka būtiskākā ir neatlaidība.