,

Vēlies kļūt par labāku cilvēku? Ceļo!

Ceļošana atver acis uz jaunām kultūrām un ļauj atbrīvoties no nevajadzīgiem aizspriedumiem. Ir svarīgi turēt savu prātu atvērtu un uzsākt jebkuru piedzīvojumu – tuvu vai tālu – ar pozitīvu attieksmi, izbaudot jaunās pieredzes, kas tevi sagaida ceļā. Lai arī sākotnēji var šķist grūti pamest savu komforta zonu, kas tevi padarījusi par to cilvēku, kas tu pašlaik esi, tomēr tu nekad nesagaidīsi to „pašu labāko laiku”, kad uzsākt ceļojumu, tāpēc – dari to tagad.

Šie ir pieci iemesli, kāpēc ceļošanai jākļūst par tava dzīves stāsta nākamo nodaļu.

Ceļošana uzlabo sociālās prasmes

Ceļojot vienatnē tev ir potenciāls satikt daudz vairāk jaunu cilvēku, nekā tu to izdarītu mājās. Tev ir iespēja izbaudīt pašam savu kompāniju, vai komunicēt ar tiem, kas meklē piedzīvojumus tāpat, kā tu. Tā kā jūsu domāšana ir līdzīga, sarunas rosīsies dabiskāk un vieglāk, turklāt jums jau ir daudz kopīga – tas palīdzēs veidot jaunas draudzības. Ne visi personības tipi spēs uzreiz uzsākt sarunas ar svešiniekiem, un tas aizņems vairāk laika, lai saņemtos, taču rezultāts atsvērs visas bailes par to, ko otrs cilvēks par tevi padomās.

sociālās prasmes

Ceļošana veido raksturu

Ceļošana paver iespējas izmēģināt kaut ko jaunu. Tā kā šīm jaunajām pieredzēm ir laika limits – tās var norisināties tik ilgi, kamēr tu esi ceļojuma galamērķi, tu nevari pieļaut, ka aizbrauksi mājās, neizmēģinot ko tādu, ko vēlējies. Kāpt kalnā var šķist sarežģīti, taču cilvēki to dara katru dienu; dīvaini ēdieni var nešķist pārāk kārdinoši, taču tās ir delikateses visā pasaulē; peldēšana ar haizivīm var tevi šausmināt, bet ir droši veidi, kā to paveikt. Katra šāda pieredze ļauj tavai pašapziņai augt, un liek tev kļūt stiprākam.

Redzesloka paplašināšana

Ceļošana palīdz tikt vaļā no aizspriedumiem. Jo vairāk tu redzēsi pasauli, jo mazāk aizspriedumu un tabū tev būs. Ceļojums tevi konstanti izaicinās ieraudzīt dažādas lietas jaunā gaismā, kas var mainīt tavus priekšstatus par to, kā kādam noteiktam cilvēku tipam būtu jāuzvedas, vai kur un kā tie dzīvo un izskatās, vai kā tev tas liek justies. Vienīgais veids, kā attīstīt savu domāšanu, ir izdzīvot to pašam.

Neizmirstamas atmiņas

Katrai ceļošanas pieredzei ir savs īpašs stāsts. Un neviens no tiem nevar būt identisks – tāpēc tie ir tik īpaši. Šīs atmiņas ir personīgas un tāpēc vērtīgas – sākot no draudzībām, kas radušās hosteļos, saskarsmei ar vietējiem iedzīvotājiem, beidzot ar elpu aizraujošiem, unikāliem dabas skatiem. Vēl viena motivācija ir tas, ka pasaule, kādu to pazīstam, nepastāvēs mūžīgi, tāpēc tev jāapskata tik daudz, cik vien var, kamēr nav par vēlu. Tādi dabas brīnumi kā Austrālijas Lielais Barjerrifs laika gaitā arvien izzūd, un ar laiku mēs vairs nevarēsim izdzīvot šo pieredzi.

smaidi

Ceļošana liek tev novērtēt to, kas tev ir

Būšana tālu prom no mājām un apziņa, kā cilvēki dzīvo vietās, kuras ir nabadzīgākas par tavām mājām, ir pieredze, kas atver acis. Tu esi veiksmīgs, jo tev ir šāda iespēja ceļot un apskatīt pasauli, kamēr 80% no pasaules iedzīvotājiem tādas iespējas nav. To saprotot, tu kļūsi piezemētāks un vēlēsies no katras pieredzes iegūt maksimāli daudz. Tu esi atbildīgs par savu nākotni, tāpēc izmanto lietderīgi katru minūti.